Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Вер 2012

Кому вигідний ринок на Пастерівській?

Читайте більше в рубриці Трибуна
 

Часто наштовхуюсь на інформацію про стихійну торгівлю не лише в Інтернеті, а й у газетах. Не відкрию таємницю, що кожна точка торгівлі керується кимось «зверху». У погоні за прибутком підприємці забувають не лише про моральні норми, а й обходять писані для всіх закони.

Ось і конкретний приклад чиєїсь владної руки над діяльністю стихійного ринку. Мої знайомі живуть поряд із овочевим ринком. Я вже не одноразово чув він них, що мешканці прилеглих до торгової точки будинків борються за свої права звільнитись від набридливої торгівлі. Однак явних результатів цієї боротьби немає, адже всі їхні письмові скарги не знаходять реального вирішення з боку влади.

 

Можливо я б і не розпочав власне розслідування, якби сам не став свідком безладдя на овочевому. Нещодавно вирішив купити свіжих продуктів й приїхав на Пастерівську. Перше, на що звернув увагу - це відсутність місця для парковки. Вздовж проїжджої частини постійно й в хаотичному порядку стоять десятки автомобілів. Я хвилин 15 шукав де залишити машину! Згодом зрозумів: це були лише перші дзвіночки…

 

IMG 09261

 

Коли підійшов до лотків з продуктами, мою увагу привернула галаслива жіночка, яка сварилася з пузатим торговцем. В силу своєї журналістської натури не зміг не підслухати вуличної суперечки. Жінка звинувачувала господаря лотка з помідорами у тому, що він щойно викинув купу зіпсованого товару під вікна її будинку, і у таку спеку скоро там нічим буде дихати. Чоловік же прибрати гнилі овочі і не думав.

 

Жінка вже хотіла йти, проте я наздогнав її й запитав про випадки свавілля на ринку. Пані Інна розповіла мені не лише про сміттєзвалища під житловими будинками… Поки ми спілкувалися, повз нас, страшенно гавкаючи, пробігли чотири великі собаки, які гналися за котом. Пані Інна сказала, що через смітники на ринку постійно вештаються безпритульні тварини. Тому батьки бояться без нагляду випускати на вулицю дітей. Та й дорослі тут не почуваються у безпеці. На торговій ділянці часто з’являються безхатченки й люди сумнівної поведінки. Постійний галас під вікнами не припиняється навіть уночі. Цілодобово їздить і транспорт, який створює шум та загазовує район. Як свідчить пані Інна, жителі прилеглих будинків навіть скарги писали обласним та міським осередкам політичних партій Черкас. Більше того, збирали підписи мешканців району, аби припинити діяльність стихійно створеного ринку. Коли люди висловили свій протест проти торгівлі під вікнами, їм почали телефонувати додому й на мобільні, погрожуючи розправою.

 

Наступного дня у мене відбулася зустріч з активістами району, які докладно розповіли про особливості та наслідки діяльності овочевого. Прийшли вони не з порожніми руками, а з копією листа з підписами невдоволених людей.

 

Окрім цього документу я зміг знайти ще кілька не менш цікавих копій паперів, які свідчать про порушення на ринку. 

 

vs1

 

vs2

 

Так, акт перевірки дотримання вимог законодавства у галузі ветеринарної медицини (датований ще 5.04.2012 року) засвідчує: 

 

ринок не забезпечений в повній мірі водою;

холодильний ізолятор відсутній;

не забезпечені належні санітарні умови.

 

У 35 градусну спеку без холодильників і без води? Де тоді зберігають продукцію? Де продавці миють руки? Більше того – де, вибачте, в них там вбиральні? Жителі кажуть, що їхні прибудинкові ділянки перетворилися, на жаль, не на клумби, а на туалети для тих, хто заробляє гроші на ринку. Особливо влітку вулиці району багаті на аромати...

 

Від ринку страждають не лише люди, а й дороги та каналізація. Незадоволене діяльністю овочевого ринку й комунальне підприємство «ЧЕЛУАШ». У зверненні до прокурора Черкаської області Миколи Лісового (документ від 10.05.2012 року), комунальники вимагають негайного втручання щодо припинення здійснення навантаження на мережі зливної каналізації по вулиці Пастерівській.

 

tr

 

Згідно документів, торгові павільйони на Пастерівській мають право на існування. Чого не скажеш про продаж харчів безпосередньо з машин, які безперешкодно заробляють гроші й платять за місце хазяїнам ринку. Адже без будь-якого дозволу на ринку стоїть близько 140 постійно завантажених автомобілів.

 

IMG 09301

 

Ось так на Пастерівській продають помідори

 

IMG 0932

 

Кому свіженького кавунчика?

 

Люди вже довгий час ведуть мало не війни проти торгівлі, надсилаючи численні звернення до чиновників. Проти цих мешканців прилеглих до ринку будинків виступають підприємці, які здійснюють торгівлю під їхніми вікнами. Вони влаштовували показові мітинги перед приміщеннями владних структур. Мовляв, їх оббріхують і хочуть позбавити права на чесний заробіток.

 

Активісти району кажуть, що останньою їх надією було звернення до народного депутата В.В. Лук’янова. Податкова виявила, що головний  суб’єкт господарювання на ринку щорічно не доплачує у бюджет близько 300 тисяч гривень податку! Подейкують, що фактично керує торгівлею депутат Черкаської міської ради Денис Жмаєв, під чиїм "крилом" працює сільськогосподарський ринок, площа якого становить 5 332 кв.м й надана в оренду на 49 років.

 

Кілька місяців тому перевірив діяльність торгової точки й Департамент муніципальної інспекції Черкаського МВК. Дивно, але тоді порушень не виявили… Поки я збирав інформацію, ситуація зі стихійною торгівлею нарешті «дійшла» до вух міського голови. На черговій сесії Сергій Одарич розпорядився знайти проблемні торгові точки й прикрити їх. Щоправда, якою ціною і чи надовго підприємці-вигнанці закрили свої лавочки – ніхто не знає

 

Ще раніше овочевий ринок зацікавив і губернатора Черкаської області. Він взяв на власний контроль перевірки вказаної торгової ділянки. Сергій Тулуб говорив про її закриття, якщо таке рішення буде підтверджене відповідними документами. Результати кількаразових рейдів не спростували відомі порушення. На додаток виявили, що покупців обдурюють! Вони платять за продукти, які їм недоважують. Ваги – китайські, а ціни на продукти українські

 

І міське, і обласне керівництво створило свої робочі групи, які досліджують овочевий. Про оголошену війну стихійникам влада впевнено засвідчує гучними заявами. Усі факти кажуть про одне: торгівля на ринку мала завершитись ще кілька місяців тому. Але чому і за яких обставин на Пастерівській досі гроші міняють на продукти?  Якою має бути остання крапля у завершенні вуличного бізнесу? І хто відповість перед людьми, які наполягають на відновленні нормального зовнішнього вигляду їхнього району? А найголовніше питання ось в чому: ХТО СТОЇТЬ ЗА ВЛАСНИКАМИ РИНКУ, і чи може місцевий депутат на пару зі звичайним підприємцем самотужки керувати несанкціонованою торговою точкою?

 

Вадим Красовський

фото автора

 

 

 

 

Матеріал опубліковано на правах реклами

 

Поділіться з друзями: