Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Груд 2011

Верховна Рада хоче, щоб українці з розмахом відзначили 500-річчя Чигирина

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Верховна Рада України ухвалила Постанову «Про відзначення 500-річчя заснування міста Чигирин Черкаської області» у 2012 році. 259 народних обранців віддали свої голоси за цю постанову. Прикметно, що одноголосно проголосували депутати Партії регіонів, Комуністичної та Народної партій, у той час, як із фракції блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» підтримали ініціативу святкувань лише двоє депутатів (усі інші або були відсутні або не голосували), а «бютівці» взагалі її проігнорували (не голосували 21, а були відсутніми 82 депутати). Причому, ініціаторами розгляду постанови стали Микола Томенко, Ігор Єресько та Ірина Геращенко.

У пояснювальній записці до програми йдеться: «Надзвичайно важливим серед завдань, які рекомендується здійснити в рамках заходів з відзначення ювілею міста, є завершення будівництва у складі Національного історико-культурного заповідника «Чигирин» історико-архітектурного комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького». Незважаючи на відкриття у 2009 році, будівельні роботи так і не були доведені до кінця і, на жаль, зараз відбувається його поступове руйнування. Вважаємо, що дане питання має бути якнайшвидше вирішене і закінчено фінансування робіт з будівництва комплексу «Резиденція Богдана Хмельницького». Тим більше, що він включений до переліку об'єктів, які мають бути споруджені до Чемпіонату Європи з футболу 2012», - зазначили ініціатори прийняття постанови.

Таким чином, Верховна Рада рекомендувала Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня прийняття Постанови (а отже, у Кабміну є час щонайменше до Різдва) утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів з відзначення 500-річчя заснування міста Чигирин Черкаської області, включивши до його складу представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості, науки, освіти, мистецтва і культури. Також буде організовано різноманітні культурно-мистецькі та освітні заходи, проведено науково-дослідницькі роботи з вивчення історичного та культурного надбання міста Чигирин і навіть здійснено заходи з впорядкування житлово-комунального господарства міста.

Наостанок депутати запропонували Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету, присвячену 500-річчю заснування Чигирина, а Українському державному підприємству поштового зв'язку «Укрпошта» видати серію поштових марок, присвячених ювілейній даті.

 

Нагадаємо, що Чигирин – це перша гетьманська столиця козацької держави. Заснований у першій половині XVI століття на кордоні Польсько-Литовської держави з Диким Полем, Чигирин відіграв значну роль в історії України. У 1592 році після отримання містом Магдебурзького права розпочалося будівництво Чигиринського замку та розвиток міста. Найвищого рівня розвитку Чигирин досяг у 1648-1657 роках, коли він був гетьманською резиденцією Богдана Хмельницького.

 

Фото НародUA

Поділіться з друзями: