Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Лист 2012

У Світловодську хочуть змінити межі міста

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Як вирішити численні проблеми і при цьому не «наламати дров»? У межах міста Світловодськ (Кіровоградська область) знаходиться 481,65 гектарів земель, якими офіційно користуються два села – Павлівка та Подорожнє. Така ситуація провокує чимало непорозумінь, крім того, як стверджує міська влада, у випадку передачі землі місту район лише виграє, оскільки можна буде залучати більше інвестицій, а отже з’являться нові робочі місця. Тим часом, сільські голови не погоджуються передати території, мотивуючи це тим, що це потужний удар по бюджету та зменшення надходжень. З’ясувати усі тонкощі справи і розібратися, які переваги та недоліки зміни меж представники міста й району намагалися в рамках проекту «Прозора Україна» в громадському діалозі». У Світловодську днями відбулася перша майстерня за участі посадовців, юристів, фінансистів та фахівців із земельних питань. Усі вони зібралися разом і спробували обговорити проблему, використовуючи метод деліберації. Спілкування вийшло болісне, емоційне, подекуди навіть агресивне, проте не позбавлене конструктиву.

 

Через невизначені межі можна оскаржувати результати виборів

 

Перша проблема, яка виникає через невизначені межі сіл і міста – це непорозуміння із реєстраційним обліком громадян (пропискою). На щастя, сьогодні мешканці не потерпають від цього, проте, як стверджують юристи, проблеми можуть виникнути незабаром. Ідеться про те, що в паспортах людей вказуються фактично неіснуючі адреси – вулиця, яка існує в місті Світловодськ, проте в графі «населений пункт» записано «Павлівка».

 

17

Начальник управління економіки, ресурсів та розвитку міста Світловодського міськвиконкому Наталія Гаврилюк вважає, що питання житлової забудови потрібно вирішувати в першу чергу: «Якщо зараз виписуються паспорти на неіснуючі адреси людям, які проживають на цих територіях, то як потім людина оформить право власності? Це перше питання, яке хвилює всіх. І треба попіклуватися про цих людей і заради них знаходити точки дотику», - переконана Наталія Гаврилюк.

 

Голова Світловодської районної ради Олексій Шаповал теж підтримав пані Наталю, зауваживши, що у мешканців можуть виникнути проблеми під час приватизації житла, оформлення спадщини чи договорів купівлі-продажу. Крім того, посадовець вказав на це одну проблему, яка стосується мікрорайонів, які фактично перетворилися на селища, що не існують на карті. 

 

151

 

«Живуть люди. Вони приватизували свої будинки у Крилівському лісництві. А землі вони приватизувати не можуть. Бо земля є частиною лісгоспу, ми її так просто передати не можемо, треба змінити цільове призначення, а цей процес, згідно з постановою Кабміну, на сьогоднішній день призупинено. Тому ми про ці населені пункти говорити не можемо, треба чекати поки Кабмін внесе зміни до своїх нормативних актів , поки зміниться цільове призначення, а потім уже вести мову про те, чи створювати новий населений пункт, чи передавати його місту – це вже залежатиме від того, як захочуть люди», - сказав Олексій Шаповал. 

 

Тим часом, юристи б’ють на сполох і говорять про більш тяжкі наслідки некоректних записів у паспортах людей та невирішеного питання із межами міста й сіл. Мовляв, коли під час виборів в якогось кандидата виникне думка через суд оскаржити результати на території окремих мікрорайонів, які знаходяться в місті, але знаходяться в межах компетенції села, то оскарження видається досить реальним, адже мешканці не мають права голосувати там, натомість мусять голосувати тільки на території Павлівської сільської ради.

 

Хто прибиратиме сміття?

 

16

 

З-поміж іншого обговорювалося питання прибирання територій. Із цим взагалі мало не абсурдна ситуація. Так, Павлівці належить прибережна смуга. Проте місто не може вкладати кошти у її прибирання (попри те, що набережна знаходиться на території Світловодська). А якщо і ризикне, то його відразу звинуватять у нецільовому використанні коштів, що, зрозуміло, може мати, м’яко кажучи, не дуже приємні наслідки. Тим часом, Павлівка теж не прибирає набережну, тому біля Кременчуцького водосховища територія має не дуже естетичний вигляд. Учасниці проекту «Прозора Україна» в громадському діалозі», журналістці газети «Вісті Світловодщини» Світлані Калугіній дуже прикро з цього приводу.

 

«Пригадую польське місто Камінь-Поморський. У Світловодська з ним дуже багато спільного, але на жаль, у нас набережна має не такий привабливий вигляд», - зітхає Світлана Калугіна.

 

12

 

18

 

Сільський голова Павлівки Микола Панасенко, у свою чергу, дорікнув міським посадовцям – мовляв, він уже стільки років до них звертається з приводу будівництва нового полігону для твердих побутових відходів, проте Світловодськ продовжує звозити своє сміття на сміттєзвалище у Павлівку, і там нині виникла дуже критична ситуація.

 

«Сьогодні Кіровоградська облдержадміністрація виграла тендер і отримає міжнародні інвестиції на будівництво переробного заводу по збору побутових відходів. Ідеться про понад сто мільйонів євро інвестицій. Тому скоріше за все, буде створена робоча група і будуть запрошуватися всі території, тому що об’єми переробки будуть такими, що нам усім доведеться туди звозити сміття. І Світловодську, і району, і Олександрії, і Знам’янці. Тому говорити про те, що треба сідати за стіл переговорів щодо сміття сьогодні немає необхідності. Скоріше за все, ми всі будемо брати участь у цьому проекті», - запевнила присутніх Наталя Гаврилюк.

 

До них прийдуть інвестори

 

На думку міських посадовців, зміна меж міста відкриє шляхи суб’єктам господарювання щодо реалізації інвестиційних та соціально спрямованих проектів, а також сприятиме створенню нових робочих місць. Наприклад, в кінці листопада у Світловодськ для проведення переговорів приїздить делегації із Угорщини.

 

«Це інвестори, які хочуть вкласти гроші і побудувати на території міста завод. Це нові робочі місця. Але мінімальна площа, яка цікавить інвестора – це 14 гектарів. Сьогодні ми не можемо запропонувати таку територію  без згоди користувачів інших адміністративних одиниць, - розповіла Наталія Гаврилюк. Але гасло «Не буде землі, не буде заводу, не буде роботи», очевидно, не дуже сподобалося представникам сільських громад. Адже відразу прозвучало цілком резонне питання «Якщо для заводу потрібно 14 гектарів, то для чого вам 480?»…

 

«Я пам’ятаю ще ті часи, коли в Павлівку приїздили кожного ранку 27 автобусів, і в кожен автобус сідали по 30 людей, які їхали на роботу у Світловодськ. Зрозуміло, що жителі Павлівки дуже зацікавлені в розвитку економіки міста, тому що це будуть робочі місця для них», - зазначив сільський голова Павлівки, проте дав зрозуміти, що це не привід віддавати землю місту. І пояснив чому.  

 

Павлівці та Подорожньому є що втрачати 

 

Загалом, сільський голова Павлівки Микола Панасенко був налаштований досить скептично. На його думку, зміна меж міста не є проблемою, оскільки Світловодськ має достатньо територій як для індивідуального будівництва, так і для будівництва багатоповерхової житлової забудови та промислових підприємств. Він обґрунтовано пояснив позицію сільської ради. Щодо дилеми «сільські чи міські жителі» проживають у спірних мікрорайонах, то за словами сільського голови, люди більше хочуть бути саме сільськими жителями. Їм це вигідно з двох причин. По-перше, сільський житель має право приватизувати більше землі, ніж городянин. І по-друге, діти селян отримують пільги при вступі до вищих навчальних закладів. Але попри ці переваги, проблеми, звісно, є, і сільський голова це не заперечував:

 

14

 

«Щодо житлової забудови, яка вже є на території Павлівської сільської ради і статус якої невизначений, то тут є проблема. Але ми цю проблему вирішити не можемо, бо для цього треба фінанси. Щоб створити нове поселення, ми прийняли рішення, що сільська рада дає згоду на приєднання Крилівського лісництва, направили його районній раді для вирішення питання по суті згідно з чинним законодавством. І на цьому все зупинилося. А для людей, які живуть на цих територіях, це проблема. Людина побудувала будинок, бо дозвіл на будівництво вона отримала ще за радянських часів, проте встановити право власності на будинок не може. Я не хочу стояти осторонь вирішення проблем людей. І так, можливо, це порушення, але рішенням нашого виконкому ми оформляємо право власності на ці будівлі. Я стаю на місце тієї людини - вона похилого віку, їй уже треба комусь заповісти те, що вона побудувала і надбала, тому ми приймаємо рішення. І адреса звучить абсурдно «Павлівська сільська рада, селище Ревівка-2», тобто, неіснуюче селище. Але ця адреса заноситься у державний реєстр, і приймається до роботи усіма нотаріусами. Проблем у людей по цьому питанню не виникає», - запевнив Микола Панасенко.

 

Сільський голова Подорожнього Наталя Бутко, попри те, що втрати села в разі передачі земель Світловодську є мізерними (близько десяти тисяч гривень), заявила, що після зміни меж сільська влада може втратити довіру мешканців.

 

«Бо незрозуміло, що пропонується взамін. Що я скажу людям? Перш за все потрібно пояснити, що громада отримає, якщо ми передамо землі», - зауважила Наталя Бутко.

 

Тим часом, Павлівка в разі зміни меж втратить значні надходження до бюджету.

 

«Сільська рада дотаційна, у нас майже 300 тисяч державної дотації, бо у нас своїх коштів не вистачає. А якщо ми підемо на те, що змінимо межі і свої площі зменшимо, то втрати в нас дуже великі будуть. Загальна сума становить 588 тисяч (64 % бюджету сільської ради). Крім того, ще спеціальний фонд – близько 100 тисяч гривень. Станьте на місце Павлівки. Якщо це все віддати, як сільській раді виживати. Але приємно, що місто нас запросило нас до діалогу. Я більше десяти років працюю, і ніколи місто не хотіло відгукуватися і вирішувати спільно якісь проблеми», - підсумував сільський голова Павлівки.

 

13

 

Учасники майстерні проаналізували переваги та недоліки зміни меж міста, а завершилася зустріч тим, що представники мерії Світловодська пообіцяли більш ретельно підготуватися до наступної зустрічі і розробити та запропонувати механізми компенсації для сіл, а також для районного бюджету та внести пропозицій, які можливо ввійдуть до угоди про спільні дії адміністративних одиниць щодо встановлення меж та розмежування територій.

 

Мовою цифр.

481,65 га, на які претендує Світловодськ, за цільовим призначенням:

 

  • 61,92 га - землі громадської та житлової забудови (мікрорайон «Ревівський», район керамічного заводу та Крилівського лісництва)
  • 141,42 га – дачні садові товариства, набережна, рілля
  • 58,40 га – землі технічної інфраструктури
  • 28,53 га – землі промисловості
  • 0,89 га – землі комерційного використання
  • 24,61 га – землі транспорту (територія залізничної колії, підходи до шлюзу)
  • 141,04 га – землі Держлісгоспу
  • 16,91 га – землі водного фонду
  • 2,20 га – землі громадського призначення
  • 4,70 га – землі рекреації (територія яхтклубу та бази відпочинку)

 

Матеріал для сайту http://www.prozora.eu/

 

Поділіться з друзями: