Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


22 Черв 2012

У пошуках дільничного інспектора

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Усі перипетії роману-епопеї Марселя Пруста «У пошуках утраченого часу» бліднуть порівняно з тим, як журналісти та громадські активісти вчора шукали у Черкасах дільничних інспекторів. Причому, шукали просто для того, щоб поспілкуватися і дізнатися, як живеться стражам порядку. У результаті ми відвідали чотири пункти, і тільки в одному знайшли дільничного інспектора...

Отже, четвер. Згідно з графіком роботи, в цей день дільничні інспектори працюють із 18 до 21 години. Дізнатися, де засідають дільничні – непросто. Тим паче, що останнім часом деякі з них змінили адресу. Їдемо на вулицю Батицького, 8. Спочатку розпитуємо місцевих аборигенів, чи знають вони свого дільничного інспектора. Хлопці лускають насіння і сміються із наших питань на кшталт «Як би ви оцінили роботу свого дільничного інспектора?». Мовляв, що ж тут оцінювати, якщо ми його в очі не бачили.

 

semki

 

Жіночки на дитячому майданчику виявилися більш обізнаними.

 

titka

 

- Знаємо, це такий молодий хлопець. Рудий. Я його як побачу, то згадую прізвище. Десь навіть у мене був його телефон. Він же на двох дільницях працює – тут і на Сумгаїтській, - розповідає ініціативна жінка, яка через кілька хвилин знаходить телефон дільничного і повідомляє, що «до нього тут прийшли». І відразу пригадує прізвище – Каплій.

 

tabl

 

Чекаємо 15 хвилин. Дільничний пункт зачинений. У вікні видніється табличка. Причому, можна прочитати тільки «Дільничний пункт міліції №8 Соснівського РВ УМВС». Для того, щоб побачити графік прийому, треба або мати гарний зріст, або вилізти на підвищення. Візуально оцінюємо стан об'єкту. Замість світлового табло стирчать дроти, котрі свідчать, що колись давно щось подібне тут справді було. На стіні написано «ДембИль!». Зазираємо у вікно і фіксуємо, що в дільничного є вішалка, а ще він тут недавно був, бо залишив недоїдене печиво.

 

Знаходимо ще одного «аборигена», який колись давно спілкувався зі своїм дільничним.

 

bilyzna

Володимир Виноградов пригадує, як вивісив білизну на балконі, а її хтось поцупив.

«Я пішов до дільничного. А він мені каже: «І що – тряпки шукати?». А я йому: «А якби я костюм повісив?». Але він пояснив, що йому треба створювати якусь комісію... Так і не знайшли нічого», - розповів Володимир Виноградов.

 

Зрештою, нам набридає чекати і ми о 18.40 їдемо на Сумгаїтську, 65.

 

Тут дільничний пункт розміщувався у під'їзді житлового будинку. Але, як розповідають місцеві жителі, два місяці тому переїхав. Куди – невідомо. Один чоловік пригадує, що прізвище дільничного не Каплій, а Копилов.

 

Заінтриговані, повертаємося знову на Батицького,8. Може дільничний Каплій-Копилов чекає на нас? Проте жіночки на лавці повідомляють, що ніхто не приходив.

 

tarskova

 

Прямуємо до дільничного пункту №9 Соснівського РВ, що на Тараскова, 10. Тут усе дуже цивілізовано – для відвідувачів стоять стільчики біля входу. Але двері зачинені, попри те, що згідно з графіком, дільничний інспектор мав працювати уже щонайменше годину. Тим паче, що на нього очікують відвідувачі.

 

Ганна Павлівна розповідає нам, що чекає уже досить довго. Також, за її словами, дільничним інспектором цікавилися ще двоє людей, але не дочекалися і пішли.

 

«А я сиджу, бо голова болить, тиск високий. Почекаю, може прийде», - говорить жінка.

 

Вона прийшла, щоб поскаржитися на свою сусідку.

 

«Я живу на першому поверсі. Наді мною – дівчина, яка у минулому році закінчила школу. Її батьки десь у Звенигородці, а вона тут сама лишилася. І таке робить, що страх Господній! До 4 години ранку гульки влаштовує, ніхто заснути не може. Крім того, затоплювала вже мене не раз», - розповіла Ганна Павлівна.

 

ochikuvannya

 

Чи дочекалася вона дільничного, ми не знаємо, бо поїхали до наступного, уже третього на сьогодні, дільничного пункту міліції. Цього разу в район Д. На вулиці Петровського нам сказали, що дільничний пункт уже 7 років як перенесли на вулицю Пацаєва «десь у районі магазину «Універсам». Знаходимо цей «Універсам», але нічого схожого на дільничний пункт не бачимо. Зупиняємо авто, щоб поспілкуватися із місцевими жителями. І треба ж такому статися, що черкащанка Ніна саме шукає дільничний пункт. Вона з маленьким сином Ростиславом уже встигла обійти напіврозвалену будівлю колишнього магазину, проте не знайшла вхід до дільничного пункту. Натомість, показує нам табличку, яка ледь видніється із вікна другого поверху. Там написано, що це «Дільничний пункт №6 Придніпровського РВ УМВС».

 

f1

 

f2

 

Як потрапити на другий поверх – незрозуміло. Поряд є лазня, але вона зачинена. Після відвідин місцевого бару дізнаємося, що «вхід через бібліотеку для дітей», яка зачиняється о 17 годині (тоді як дільничний має розпочинати прийом із 18 години).

 

«Дільничний був сьогодні вранці, він мене ще в суд відвозив», - стверджує один із клієнтів бару.

 

Ніна говорить, що спробує прийти сюди в суботу. На запитання, навіщо їй знадобився дільничний, відповідати не хоче.

 

Украй розчаровані роботою дільничних, ми уже з острахом прямуємо до дільничного пункту № 4, що по вулиці Шевченка, 345. Раніше, коли ми здійснювали моніторинг роботи патрульної служби, саме біля цього пункту зустріли веселу жіночку, яка відрекомендувалася, як «дружина дільничного», тож у нас була надія, що зустрінемо тут бодай когось.

 

Справді, дільничний пункт працював. Нас привітно зустрів дільничний Станіслав Пустовіт. Він був дуже чемним і не злякався, коли ми почали знімати його на відеокамеру.

 

«А чого бояться?! Як вини за собою ніякої немає, то чого бояться? Хай бояться ті, кому є чого бояться», - пояснив він.  З'ясувалося, що на цій дільниці працюють три дільничні інспектори, які обслуговують 25 тисяч черкащан.

 

dim

 

«Починаючи від вулиці Сєдова до селікатного заводу (Благовісна, Оржонікідзе, площа 700-річчя). Територія велика, але є більші по площі, а по населенню у нас друге місце після Митниці. Роботи дуже багато. У мікрорайоні багато людей літнього віку. Багато шахрайства. Щодо молоді, то ось висить список «формальщиків» - це особи, які звільнилися із місць позбавлення волі, але формально потрапляють під нагляд працівників міліції. На нашому районі таких багато, більше, ніж будь-де у Придніпровському районі», - розповів Станіслав Пустовіт.

 

За його словами, критичною є ситуація із насильством у сім'ї. З цього приводу до дільничного звертаються мало не кожного дня.

 

«Навіть ось сьогодні отримав матеріал з приводу насильства в сім'ї. Чоловік до дружини. Викликають слідчо-оперативну групу, крім того, що ми приймаємо заяви, вони теж виїжджають, бо ми ж не цілодобово працюємо. Уночі, наприклад, виїздить група з райвідділу. Практично кожного дня ми отримуємо матеріали з приводу насильства у сім'ї. Дуже важко щось довести, тому що зараз багато людей живуть або розлучені, або у цивільному шлюбі. І кваліфікувати їхні дії як насильство у сім'ї буває важко», - наголосив дільничний.

 

Як правоохоронець зі значним стажем роботи (17 років працював у ДАІ, а останні півроку – дільничним інспектором) Святослав Пустовіт вважає, що найважче у роботі міліціонера те, що люди «не йдуть на контакт».

 

«Я не розумію, чому. Чи вони не довіряють міліції?.. Хоча раніше було більше бандитизму, зараз може і є, але не в таких великих масштабах, як у 90-ті роки. І коли спілкуєшся, то бачиш, що люди ніби й знають якусь інформацію, але розповідати не хочуть. Одиниці є, які прийдуть і розкажуть. А так спілкуєшся і питаєш: «Що у вас тут робиться? Ви не знаєте, хто може таке робити?». «Ні, я нічого не знаю!».  Міліції не треба боятися і треба більше іти з нею на контакт. Я розумію, що в нашому колективі є різні працівники – хтось може вислухати, а хтось скаже – прийдіть завтра. Усе буває. Розумію, що байдуже ставлення теж є, але ж не у всіх», - підсумував правоохоронець.

 

Він також зізнався, що дуже складно познайомитися із усіма черкащанами, які належать до його дільниці, але попри це візитки, які ніби то є обов'язковими і мають сприяти цьому процесу, серед дільничних не в пошані.

 

«Є візитки, які ми роздаємо людям, але вони вже закінчилися. Був би принтер, я б їх роздрукував, у мене на флешці є. А так комп'ютер є, а роздруковувати різні документи доводиться дома. Взагалі я не прихильник візиток. Краще поприклеювати оголошення із номерами телефонів на кожному під'їзді. А то дай йому візитку, а його солдати внутрішньої служби зупинять, а він: «А осьо візитка участкового», - пояснив свою неприязнь до візиток Станіслав Пустовіт.

 

Коментар

 

Володимир Батчаєв, член правління Української асоціації моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів:

 

- Я очікував, що якісь порушення будуть, бо дільничний без порушень працювати не може, адже це «тяглова конячка» міліції. У нього скільки обов'язків, що якщо він буде все виконувати, то фізично не встигне, у 24 години не вкладеться. Але такого катастрофічного стану речей я не очікував. Думав, може десь буде запізнення, десь щось не так оформлено. Але що з чотирьох навмання обраних дільничних пунктів міліції працює тільки один – це мені, звісно, незрозуміло! Думаю, що керівництву нашого обласного управління треба звернути на це увагу. Тому що і міністр, і будь який чиновник міліцейського рангу говорить, що на дільничних стоїть наша міліція, стоїть і стояти буде. Як вона зараз «стоїть» - ми самі це побачили. Результати цього моніторингу ми планували узагальнити у першій декаді липня,  а потім спрямувати міністру внутрішніх справ і в Кабмін. Можу сказати, що коли ми минулого разу проводили моніторинг патрульної служби і чергових частин, міністр відреагував. Навіть мені телефонували і питали, як, на мою думку, усувати ці недоліки. Тож цього разу ми теж хочемо узагальнити всі ці дані по Україні і спрямувати їх в МінМВС. Такі акції будуть повторюватися. Девіз нашої компанії «Міліція під контролем» - «Зробимо міліцію кращою!». І якщо ми будемо критикувати тих, хто цього заслуговує, і хвалити тих, хто заслуговує похвали, то ми думаємо, що зрештою стане більше тих, кого ми будемо хвалити.

 

Фото Анни Тарасової, НародUA

Поділіться з друзями: