Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


17 Груд 2012

У Каневі ділять прибережні землі і ... церкву (оновлено)

Читайте більше в рубриці Соціум
 

У Каневі - нові резонансні події. Відбуваються вони довкола Канівської міської ради. Так, Канівська міська рада 6 грудня ухвалила рішення про передачу 6,5 га землі біля Дніпра кооперативу "Дніпрові сади" з "метою передачі у власність". Кооператив ніяк не хоче озвучити імена своїх членів, яким має перепасти такий ласий шматок землі. А депутати Канівської міськради, зокрема, представники "Батьківщини" і Партії регіонів, вкотре намагаючись прийняти це рішення, ніяк не хочуть дотримуватися законодавства і регламенту при ухваленні таких рішень.

З іншого боку, депутати Канівської міськради, за словами священиків УАПЦ, намагаються забрати храм Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа в громади, яка входить до Української автокефальної православної Церкви і яка начебто будувала цей храм. Натомість сьогодні депутати Канівської міськради. як стверджують представники УАПЦ, роблять усе, щоб віддати землю під храмом Вознесіння священику іншої конфесії - УАПЦ "оновленій". Однак поки що жінки, які входять до громади УАПЦ, не дали канівській владі й депутатам це остаточно зробити, заблокувавши трибуну. Десятки міліціонерів, викликані секретарем канівської міськради Олегом Каніболоцьким, вирішили не втручатися в церковні справи і не бити літніх людей.

Рішення про передачу кооперативу "Дніпрові сади" 6,5 гектарів землі на лівому березі Дніпра в Каневі депутати ухвалити 6 грудня 2012 року. Як стверджують представники деяких опозиційних сил та просто громадяни Канева, які протестують проти "дерибану канівської землі", рішення ухвалювалося незаконно і з порушенням регламенту Канівської міської ради. 

Як повідомив НародUA депутат Канівської міськради Юрій Гамалій, рішення ухвалювалося за відсутності міського голови Канева Віктора Ніколенка.

Після невдалого проведення позачергової сесії з приводу виборчих фальсифікацій у Каневі, Віктор Ніколенко поїхав на лікування у Київ.

Як пояснив Юрій Гамалій, рішення про передачу "Дніпровим садам" 6,5 га землі було винесене на сесію Канівської міськради без попереднього розгляду у профільних комісіях.

Група депутатів Канівської міськради (31 підпис) внесла на розгляд сесії відхилене раніше рішення щодо передачі кооперативу "Дніпрові сади" 6,5 га землі у придніпровській лівобережній зоні міста.

 

Проти ухвалення цього рішення висловився і юрист Канівського міськвиконкому. Проте це не зупинило 29 канівських депутатів, які проголосували "ЗА" виділення величезної ділянки землі у Каневі "з метою передачі у власність" членам кооперативу "Дніпрові сади".

При цьому депутатам знову відмовили називати членів цього кооперативу, які стануть щасливими власниками гектарів канівської землі.

Цікаво, що за це рішення одностайно голосували всі присутні на сесії міськради депутати від Партії Регіонів і "Батьківщини"..

 

Голова фракції Партії регіонів в Канівській міській раді Є. Маланчев, який ініціював ухвалення цього рішення, також навідріз відмовилися оприлюднювати будь-які прізвища членів кооперативу.

З іншого боку, депутати Канівської міськради Володимир Коржов і Юрій Гамалій оскаржили рішення Канівської міськради про виділення "Дніпровим садам" 6,5 га землі у прокуратурі. І канівський міськрайонний прокурор О. Кожушко вже виніс протест на рішення міськради.

 

Подаємо скандальне рішення Канівської міськради.

Р І Ш Е Н Н Я

Канівської міської ради від 06.12.2012 р.

"Про надання земельної ділянки в оренду ОКСГТ „Дніпрові сади"

Відповідно до п. 34 ст. 26 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні", ст.ст. 5, 6, 15 Закону України „Про оренду землі", ст.ст. 12, 35, 93, 116, 123, 125 Земельного кодексу України, розглянувши заяву обслуговуючого кооперативу садово-городнє товариство „Дніпрові - сади", Канівська міська рада

ВИРІШИЛА:

1.    Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки обслуговуючому кооперативу садово-городнє товариство „Дніпрові - сади" площею 6,5000 га в м. Каневі, Лівобережна промислова зона на Лівому березі р. Дніпро для колективного садівництва.

2.    Надати обслуговуючому кооперативу садово-городнє товариство „Дніпрові - сади" земельну ділянку площею 6,5000 га в м. Каневі, Лівобережна промислова зона на Лівому березі р. Дніпро для колективного садівництва за рахунок земель Канівської міської ради в оренду з метою передачі членам садівничого товариства у власність терміном до 01.05.2020 року.

3.    Зобов'язати ОКСГТ:

3.1.     виконувати обов'язки землекористувача відповідно до вимог сг. 96 Земельного кодексу України;

3.2. в п'ятнадцяти ден ний термін укласти договір оренди земельної ділянки.

4.    Організацію виконання даного рішення покласти на заступника мінського голови Ренькаса І.О., міськрайонне управління Держкомзему у м. Каневі та Канівському районі Черкаської області /Миненко В.Б./ та відділ комунального майна та земельних ресурсів м. Канева /Лупина О.І./.

5.    Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань раціонального природо та землекористування та екології /Маланчев Є.С./.

Секретар міської ради                         О.А.    Калніболоцький

 

Крім того, варто подати й офіційну позицію юриста Канівського міськвиконкому, який виклав чимало порушень законодавства, які допускаються при ухваленні рішення про виділення "ДС" 6,54 га землі.

Окрема думка

на рішення Канівської міської ради «Про надання земельної ділянки в оренду ОКСГТ «Дніпрові сади»

 

Вивчивши пакет документів наданих ОКСГТ «Дніпрові сади» для отримання земельної ділянки площею 6,5000 га, яка знаходиться в м. Каневі Лівобережна промислова зона на лівому березі р. Дніпро в оренду для колективного садівництва, повідомляю наступне.

В порушення cm. 123, 151 Земельного кодексу України ОКСГТ «Дніпрові сади» не було надано копію установчих документів.

В обґрунтуванні необхідності відведення земельної ділянки директором ОКГСТ «Дніпрові сади» не обґрунтовано необхідність виділення саме 6,5000 га земельної ділянки (тобто, не зазначено кількість членів кооперативу).

Згідно розпорядження голови Черкаської обласної державної адміністрації від -ЗО.Об.2010 № 163 «Про комісію облдержадміністрації з визначення доцільності розміщення об'єктів на території області, розгляду матеріалів з надання у користування, передачу в оренду та у власність земельних ділянок» проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для колективного садівництва в оренду загальною площею 6,5000 га обслуговуючому кооперативу садово-городнє товариство «Дніпрові сади» за адресою Черкаська область, м. Канів, Лівобережна промислова зона на лівому березі р. Дніпро, мав бути переданий на розгляд даної комісії. Але в документах наданих ОКСГТ «Дніпрові сади» висновку вищезазначеної комісії немає.

У п. 19 висновку Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаській області від 06.03.2012 р. № 138 зазначено: «... Вважає за можливе погодити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для колективного садівництва в оренду загальною площею 6,5000 га обслуговуючому кооперативу садово-городнє товариство «Дніпрові сади» за адресою Черкаська область, м. Канів, Лівобережна промислова зона на лівому березі р. Дніпро за умови, що використання земельної ділянки відповідає генеральному плану м. Канів».

Але Генеральним планом м. Канів призначення цієї території не визначено.

У висновку Служби охорони культурної спадщини від 24.02.2012 р. № 113/01-29 вказано: «...погоджує проект але за умови обов'язкового погодження з Державним органом охорони культурної спадщини проектів землеустрою та технічної документації щодо зміни цільового призначення земельної ділянки чи її частин, передачі їх у приватну власність, проведення на ній будівельно-земляних робіт, робіт зі спорудження комунікацій, та ландшафтних перетворень».

Такого погодження в документах наданих ОКСГТ «Дніпрові сади» немає.

Висновок комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою від 14.03.2012 р. № 82 погоджений не всіма членами комісії.

Акт прийому-передачі межових знаків на зберігання ОКСГТ «Дніпрові сади» не підписаний виконавцем робіт начальником Канівського міськрайонного виробничого відділу ЧРФ Центру ДЗК Ю.В. Підгайним.

п. 3.39 ДБН 360-92 Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень (Затверджено наказом Держкоммістобудування від 17.04.1992 № 44) зазначено, що будівництво нових дачних та садівницьких районів в межах міських населених пунктів не допускається.

Відносно членів даного кооперативу, не володію жодною інформацією.

Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищевикладене та те, що ОКСГТ «Дніпрові сади» надало не повний пакет документів необхідних для прийняття рішення «Про надання земельної ділянки в оренду ОКСГТ «Дніпрові сади»», тому вважаю, що Канівська міська ради не має можливості розглядати дане рішення.

Начальник юридичного відділу Н.О. Лісова

 

З іншого боку, Канівська міська рада вирішила продовжити ухвалювати "резонансні" рішення. Так, на сесії Канівської міськради 13 грудня депутати, як стверджують представники УАПЦ, намагалися передати землю під церквою Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа священику, який наразі не має відношення до громади, яка будувала цей храм, і належить до іншої конфесії.

Якщо громада, яка будувала храм Вознесіння, за словами представників УАПЦ, входить до Української автокефальної церкви (УАПЦ). то священик Володимир Червонніков, який домагається передачі йому землі під храмом, а також самої церкви, належить до УАПЦ "оновленої".

Більше того - депутати 13 грудня, за словами представників УАПЦ, начебто дали згоду священику Володимиру Червоннікову на розробку документів щодо передачі йому землі під храмом Вознесіння в постійне користування. І хоч деякі присутні, зокрема й депутати, піддали під сумнів правильність підрахунку голосів з боку секретаря Канівської міськради Олега Каніболоцького (начебто голосували "за" лише 19, натомість секретар нарахував 24 "за"), однак пан Каніболоцький відмовився ставити питання на переголосування.

 

Депутати, як повідомив НародUA священик УАПЦ отець Віталій, хотіли відразу ж передати "оновленій" УАПЦ землю під храмом Вознесіння, який належить громаді УАПЦ, в оренду.

 

Однак літні жіночки, представники громади УАПЦ, яка начебто будувала цей храм по вулиці Пилипенка, 1 в Каневі, не допустили цього. Вони просто заблокували трибуну.

Щоб не допустити ухвалення незаконного рішення, до Канева на сесію міськради також прибув єпископ Черкаський і Кіровоградський УАПЦ Іларіон.

 

Утім, щоб ухвалити рішення секретар Канівської міськради Олег Каніболоцький викликав міліцію, яка б мала затримати бабусь, що захищали свій храм.

Однак два десятки міліціонерів, які приїхали, все ж таки вирішили не втручатися в церковні справи і не бити жінок.

 

Отець Віталій, настоятель парафії святого Архистратига Михаїла Української автокефальної православної Церкви в селі Хацьки Черкаського району Черкаської області пояснив НародUA ситуацію наступним чином:

- 13 грудня депутати Канівської міської ради хотіли прийняти незаконне рішення про відведення землі під храмом. який належить громаді нашої Української автокефальної Церкви іншій церкві, яка називає себе оновленою автокефальною церквою. Однак представники нашої громади прийшли на сесію і не допустили прийняття цього рішення. Старенькі бабусі просто заблокували трибуну. Приїхали також ми, священики і єпископ Черкаський і Кіровоградський УАПЦ Іларіон. Секретар Канівської міськради навіть викликав міліцію, щоб вони затримали стареньких людей. Приїхало десь з 20 міліціонерів на машинах до міської ради. Вони сказали владиці, щоб ми забрали людей. Тоді наш владика відповів їм: "Пішли разом забирати". Вони розвернулися і поїхали назад.

 

Як розповів отець Віталій, коли після першої невдалої спроби прийняти рішення владика УАПЦ зі священиками від'їхали від міськради, то секретар Канівської міської ради Каніболоцький знову спробував поставити це питання на голосування. Врешті, він хотів, щоб депутати проголосували за те, щоб провести засідання ради закритим, і тоді прийняти рішення про передачу землі в користування так званій "оновленій" Українській автокефальній Церкві.

 

Секретар двічі ставив це питання на голосування, але, за словами священика УАПЦ, так і не вистачало 24 депутатських голосів, щоб ухвалити це рішення.

 

Врешті, отець Віталій пояснив НародUA передісторію конфлікту навколо храму Вознесіння в Каневі:

- Цей конфлікт триває ще від 2007 року між двома священиками, які стали "оновленцями". Один священик, який відходив від нашої Церкви до іншої конфесії, тобто до "оновленців", віддав нашій Консисторії свідоцтво на право власності. А тепер священик-"оновленець", який хоче забрати цю землю, каже, що він представляє Українську Автокефальну Церкву, і не каже, що йдеться про "оновлену" УАПЦ, тобто зовсім іншу конфесію. Він показує якісь фальшиві документи, але не має свідоцтва на право власності на цей храм.

Священики-"оновленці" судилися між собою з приводу статутних документів і так далі, але питання майна не розглядалося в судах. Громада подивилася на священиків "оновленців", що сварилися між собою за цей храм, який громада своїми коштами і стараннями будувала, і зрозуміла, що толку з цього не буде. Тоді ця громада вирішила повернутися до нас, як це і мало бути по закону. Вони попросили нашого владику Іларіона допомогти і захистити інтереси громади. Тепер ця громада захищає церкву, яку вони самі будували.

А влада канівська вирішила знову керувати Церквою і призначати священиків, як у старі "добрі" радянські часи, коли КДБ призначало настоятелів храмів. Той священик-"оновленець", якому Канівська міська рада хоче віддати землю, ближчий до влади, бо він весь час туди бігає і обіцяє підтримати то тих, то тих. Тому вони вирішили його "призначити" настоятелем храму і віддати землю. Але люди, громада не пускають цього священика служити в храмі, який вони самі будували.

 

Втім, інша сторона, тобто громада УАПЦ (оновленої) під керівництвом священика Володимира Червоннікова називає звинувачення представників УАПЦ, зокрема й отця Віталія, неправдивими. Так, отець Володимир заявив НародUA, що насправді його громада будувала храм Вознесіння в Каневі, і в нього є всі документи, які підтверджують це. Зокрема, проектна документація церкви, свідчення основних фундаторів храму, а також людей, які будували цю церкву.

Отець Володимир Червонніков повідомив НародUA, що ще з 2007 року храм, який побудувала його громада, намагаються захопити. Спершу, за його словами, це спробували зробити представники УПЦ Київського патріархату у вигляді змін до статуту громади. За його словами, та сама громада, яка хотіла захопити церкву раніше як громада УПЦ (КП), почала діяти  від УАПЦ. Отець Володимир також повідомив, що представники УАПЦ незаконно захопили храм Вознесіння в цьому році, зірвавши замки в церкві. Позицію священика Володимира Червоннікова НародUA викладе згодом в окремому матеріалі.

 

 

 

Фото надане УАПЦ

Поділіться з друзями: