Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


22 Жовт 2012

У день виборів влада організовує свято-агітацію?

Читайте більше в рубриці Соціум
 

28 жовтня, у День парламентських виборів-2012, у Черкаській області гучно святкуватимуть День визволення України від німецько-фашистських загарбників. Утім, це свято може перетворитися на приховану або відверту агітацію на користь провладних сил. Також "народні гуляння", на які будуть звозити різні колективи, можуть завадити людям здійснити свій громадянський обов'язок 28 жовтня - взяти участь у виборах та формуванні українського парламенту.

Зокрема, в Черкасах о 12.00 год. заплановане покладання квітів черкаського губернатора Сергія Тулуба та інших керівних офіційних осіб, а о 13.00 год. - "солдатський куліш" в сквері Будинку рад. Крім того, з 13.00 год. і аж до 22.00 год. на центральній, Соборній, площі Черкас відбуватиметься гучне святкове дійство, присвячене Дню визволення. В тому числі - виступи черкаських акторів, виступи Черкаського народного хору й самодіяльних колективів, показ радянських документальних і художніх фільмів про війну, приїзд відомого актора Володимира Талашка зі своїм "У бій ідуть одні старики", виступ гурту "СКАЙ"...

Святкову програму 28 жовтня НародUA конкретизували режисер святкового дійства на Соборній площі Черкас Сергій Проскурня та головний спеціаліст управління регіональної політики Черкаської ОДА Тетяна Федченко.

Крім того, відзначати День визволення України в день парламентських виборів будуть і в районах Черкаської області. Очевидно, що свято відзначатимуть і в інших областях України.

 

З іншого боку, святкові заходи відволікають людей від головної події цього дня і, можливо, року чи й п'ятиріччя. Більше того - вони можуть завадити людям, які задіяні в заходах, проголосувати.

Та й оспівування радянсько-комуністичної епохи в цей день можна сприйняти і як пряму чи приховану агітацію за одну з провладних політичних сил. На підсвідомому рівні це може вплинути на остаточний вибір тих, хто вагається, особливо - на старше покоління.

 

Коментар з приводу святкування Дня визволення України від гітлерівських окупантів НародUA дав режисер дійства на Соборній площі Сергій Проскурня.

 

- Я попросив акторів, щоб вони підготували тексти, які відображають події того періоду. При чому, коли я їх зібрав, то сказав: "Давайте зробимо все для історичної правди. Щоб там були і сторінки радянської армії, і сторінки УПА, патріотичні пісні. Там же різні були політичні і військові сили. Давайте будемо все відображати". Носій цієї інформації актор Прокопчук сказав, що він не буде в цьому брати участь  Я відразу сказав, що нікого не буду змушувати. Якщо хтось не хоче, чи не може з якихось причин - будь ласка, я не наполягаю. Так, Микола Зайнчківський сказав, що він - спостерігач на дільниці, тому взяти участь не зможе. А відносно Прокопчука, то, мені здається, це просто такий характер. Професійний патріотизм - це так, поговорити, а коли є шанс вийти на сцену і щось зробити... 

- Деякі люди, можливо, через це святкування, не зможуть проголосувати.

- Я не думаю, що вони будуть зганяти людей. Думаю, що там засадничо - інша причина.

- В якому форматі буде виступати на святі черкаський театр?

- Поезія, спогади, пісні... Все те, що вони підготують. Кожен готує сам те, що вважає за потрібне.

Там буде Черкаський народний хор, самодіяльні колективи, театр, багато документальних і художніх фільмів про цей період. Буде екран і так далі. Я зроблю таку композицію, щоб людям було до душі. Дійство триватиме з 13.00 год. до 22.00 год. 

З 13.00 год. до 18.00 год. буде задіяний театр. Пісня, тексти. З 18.00 год. - Володимир Талашко на моє запрошення представлятиме фільм "В бой идут одни старики". А з 20.00 год. до 22.00 год. великий концерт дасть "СКАЙ". Я попросив, щоб вони розпочали його з композиції "Війна".

Мені сказали, що це - загальнодержавні заходи, прислали розпорядження... 

 

Також прокоментувати ситуацію ми попросили актора та режисера Юрія Прокопчука, який, за словами Сергія Проскурні, відмовився брати участь у святкових заходах 28 жовтня.

 

Юрко Прокопчук:

- У день виборів влаштовується така собі совєтізація черкаської громадськості. Людина, яка ще не визначилася (а їх у нас дуже багато) буде проходити повз це все святкування, почує радянські воєнні пісні, побачить людей в радянських одностроях і так далі, і це впливатиме на її вибір. Це прихована агітація на користь комуністів та їх союзників регіоналів, яка буде діяти переважно на людей похилого віку.

Спрацює так званий 25-й кадр у підсвідомості, і заграє в душі цей "гомо совєтікус". Тобто старші люди в останній момент можуть зробити вибір на користь певних політичних сил. Але ж у нас агітація в день виборів заборонена законом. Звичайно, це не пряма агітація, але все ж таки, як на мене, це агітація. Таким чином у день виборів людям розповідатимуть, яка гарна радянська епоха, які чудові комуністи, Червона армія, Сталін і так далі. Це хіба не агітація? Взагалі в нас 28 жовтня не святкували раніше. Це ця влада на день виборів вирішила відзначитися.

- Вам пропонували співати повстанських пісень?

- Особисто Сергій Проскурня мені не пропонував виконувати ні пісень УПА, ні інші речі. Я просто висловив свою думку і небажання брати участь у подібних заходах. Тоді Сергій Проскурня відповів, що я можу відмовитися.

Тому для мене дивно почути, що в сценарій свята хотіли включити пісні УПА. Та й дата ця не має жодного відношення до Української Повстанської Армії, яка воювала проти окупантів, як радянських, так і гітлерівських, до і після цієї дати. УПА була єдиною українською армією, яка боролася за незалежність України, визволяла Україну від усіх окупантів, але ця дата не має відношення до історії УПА. 

Намагання поєднати ці речі - це якийсь абсурд. Це загравання і вашим, і нашим, якесь дволичність, намагання дружити і з владою, і з українством, націоналістами...

В усьому цьому, в усіх цих акціях, бо інакше їх назвати не можна, прослідковується загалом і дволичність, і нещирість влади. І в цій дволичності, фальшивості та заграванні влади з людьми я не хочу брати участь. Це те, що ми спостерігали і 13-14 жовтня, коли влада намагалася всіх роз'єднати, розтягнути по різних заходах, щоби тільки не було чогось великого, щирого, масового, урочистого. Поробили всілякі Дні яйця, святкували День художника, організовували інші заходи, щоби тільки люди не зібралися разом.

До речі, є різні дати визволення України від гітлерівців. Перша дата - 14 жовтня. Друга дата - десь 8 жовтня, коли визволили якесь останнє село на Львівщині. І третя дата - саме 28 жовтня, коли були визволені Мукачево і Хуст на Закарпатті. Але спершу це не святкувалося, бо Закарпаття приєднали до України пізніше - тільки в 1945 році.

З іншого боку, через ці всі заходи деякі люди не зможуть проголосувати, зокрема актори. Спершу в нас, зранку 28 жовтня, - дитяча вистава, а після обіду до вечора - участь у святкуванні Дня визволення України. Але ж актор - це так само громадянин, якому потрібно в цей день зробити дуже важливе рішення в житті й взяти участь у голосуванні. Через усі ці заходи багато людей знайдуть виправдання, що просто не знайшли часу на голосування.

 

Фото http://realdupont.com

Поділіться з друзями: