Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Груд 2011

У Черкасах Палац одружень пофарбували у символічний жовтий колір

Читайте більше в рубриці Соціум
 

У Черкасах завершується реконструкція Палацу одружень. Якщо раніше будівля була білого кольору, то сьогодні частини фасаду пофарбували в жовтий колір.

На реконструкцію із державного бюджету було виділено близько 3 млн грн. За кошти міського бюджету (300 тисяч грн) було облаштовано зовнішнє освітлення.

Будівля є пам’яткою архітектури. Її було збудовано у 1907-1912 роках на вулиці Садовій (нині - Леніна) у тій частині, де до неї примикає вул. Хрещатик. Будинок зводився для черкаського інженера, грабаря Афанасія Щербини. Архітектор лишився невідомим. Раніше в будинку було влаштовано зимовий сад з фонтаном. Подвір’я було огороджене кованим парканом. Поруч з особняком містився будинок для прислуги та конюшні. По революції там розміщувалися партійні та радянські органи влади, за німецької окупації - жандармерія, по війні - палац піонерів аж до того часу, поки у 1983 році його не переобладнали на Палац урочистий подій.

 

Зауважимо, що вибір жовтого кольору для фарбування такого об’єкту «стратегічного значення», як Палац одружень, в декого викликає подив. Адже, як відомо, у геральдиці жовтий колір означає непостійність, заздрість і адюльтер. Утім, це не єдине значення цього кольору. Пропонуємо невеличку добірку найбільш характерних тез про все жовте (дяка «Вікіпедії»):

 

  • Жовтий дім — розмовний термін, що означає психіатричну лікарню. Стіни в психіатричних лікарнях часто фарбували в жовтий колір. Вважалося, що це діє заспокійливо на пацієнтів.
  • У середньовічній Іспанії в жовте одягали спалюваних на вогні єретиків;
  • Іуду Іскаріота зображали в жовтому плащі;
  • Жовтий прапор на кораблі означає, що корабель знаходиться на карантині;
  • У англійській мові жовтий колір асоціюється з боязкістю. У арабській «жовта усмішка» — нещира усмішка. У французькій мові «жовтий сміх» — штучний сміх;
  • Указом Миколи I, що узаконив в дореволюційній Росії проституцію й публічні будинки, повіям обов’язково потрібно було мати спеціальний «жовтий білет», в якому, зокрема, детально описувався стан їх здоров’я;
  • Недосвідчену людину називають жовторотою, тому що у багатьох птахів дзьоб пташенят жовтий;
Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему