Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Жовт 2012

Татуювання як воно є

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Якщо раніше зображення на тілі вказували на соціальний статус людини, сімейний стан, захищали від злих духів та ворогів, то нині татуювання – більше елемент естетики, спосіб самовиразитись. З розвитком цього виду мистецтва стало реальним нанесення на тіло не лише ієрогліфів, написів, а й цілих композицій та навіть портретів. Для мене, як для людини, яка ніколи не наважиться зробити тату, завжди було цікаво дізнатись, як такі речі впливають на життя людини, навіщо роблять тату й  чи безпечно це взагалі? Тож я спробувала знайти відповіді на ці запитання.

«Хочеш зміцнити стосунки – зроби тату», – стверджує черкащанка Валентина Соколова, яка 2 місяці тому разом із своїм хлопцем зробила татуювання.

 

DSC03009

 

«Ми з Павлом навчаємось у різних містах і рідко бачимось. Щоб завжди пам'ятати один про одного, вирішили зробити тату у вигляді половинок одного серця. Тепер ми дійсно як одне ціле. Навіть ображатись  довго не виходить, бо як одна половина без іншої?».

 

DSC03009

 

 

Для авторки НародUA Діани Браславської бажання зробити напис на тілі виникло  спонтанно:

 

«Я довго не думала над тим, що написати і де. Хотілось таке, за що б не соромно було в старості. Так і виникло татуювання «Stay strong».

 

Для Нелі Левченко, власниці двох татуювань, зображення на тілі мають велике значення, а також є своєрідними оберегами:

 

nelyanelya

 

«Перше татуювання я зробила 1,5 року тому. Просто хотіла увіковічнити подію із свого життя. Через любов до етнічних мотивів нещодавно зробила татуювання у вигляді ловця снів. Це – мій захист від злих духів. Можливо, й третє тату не за горами, треба тільки визначитись із зображенням».

 

На запитання, з якою метою дівчина зробила татуювання, відповідає:

 

«Буду дивитись на свої татухи та згадувати молодість! Уявляю себе 50-річною бабусею, яка сидить і розповідає про своє життя онукам. Тату допоможе їм зрозуміти, що за життя у мене було в юності», – сміється дівчина.

 

«Робити татуювання – це не хобі і не спосіб заробити кошти. Цим треба жити2, – стверджує Сашко (ім'я змінене за бажанням героя), який вже 5 років займається татуюваннями.

 DSC03009

«За освітою я дизайнер-мистецтвознавець. Але створювати дизайн-проекти – не для мене. Якось на літніх канікулах один чоловік, дізнавшись, що я вмію малювати, попросив удосконалити тату. У мене вийшло. Згодом я створив власні ескізи, купив у Києві обладнання, і ось вже 5 років вдома працюю тату-майстром».

 

На запитання, хто частіше звертається до тату-послуг, відповідає так:

 

«Найчастіше до мене звертаються дівчата – просять намалювати ієрогліфи, написи, якісь дрібні елементи. Хлопці, звичайно, якщо вже й малюють, то цілі композиції. Є й постійні клієнти – ті, хто не може сказати собі «стоп»». Я завжди повторюю, що дуже багато залежить від самої людини, як вона буде доглядати за тату. Був випадок, коли дівчина знехтувала моїми порадами щодо загоєння. Тепер на місці, де повинен бути малюнок, шрам. А взагалі тату підходить далеко не всім. Варто лише поспілкуватись з людиною, і стане зрозуміло, яке зображення їй краще нанести на тіло, і чи взагалі варто», - каже Сашко.

 

Для порівняння: татуювання у професійному салоні коштує від 200$, в домашніх умовах – від 40$.

 

tat

 

На безвідповідальність деяких клієнтів скаржиться і тату-майстер черкаського салону пан Дмитро:

 

«Як не дивно, найбільше клієнтів у мене саме влітку. Чомусь люди думають, що, як тільки зробили татуювання, треба йти на пляж. Обов'язково даю пам'ятку людині, де все-все написано, що і як робити. Я намалював, а далі все залежить не від мене. Працюю лише з якісним матеріалом, фарби – американських та японських виробників, перевірені часом. Поки що за 10 років роботи негативних відгуків не було. Маю лише один принцип: я не малюю ієрогліфи, адже не вважаю це художнім малюнком».

 

DSC03009

 

Несхвально ставиться до татуювань, зроблених у домашніх умовах, лікар-дерматовенеролог Черкаського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Тетяна Столярчук:


«Нещодавно у нас був пацієнт після невдалого татуювання. Виявилось, що майстер не обробив руку перед нанесенням зображення, і як результат вона набрякла, почервоніла, сам малюнок став синюватого кольору. І це не поодинокі випадки. Якщо у людини, яка робить вам татуювання, брудні руки чи інструменти, ви легко можете підчепити гепатит А,В,С, грибкові шкірні захворювання, СНІД, побутовий сифіліс! Щоб вилікуватись, потрібно пропити 2–3 тижні курс антибіотиків (що буде коштувати  300-600 грн.). Звідси виникає запитання: чи варте воно цього? Взагалі татуювання – хороший спосіб приховати недоліки шкіри ( шрами після родів, вугрів тощо). Але цим має займатися професіонал. Перебуваючи в Чехії, я мала можливість відвідати тату-салон. Там три кімнати повністю заповнені антисептичними препаратами! Чеський майстер протирає місце татуювання 5 разів різними препаратами до і після роботи.  Нам, звичайно, до такого рівня ще далеко».

 

 

Фото: onemansblog.com, а також надані автором матеріалу

Поділіться з друзями: