Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


28 Черв 2016

Собор тисячоліття відбувся. Розпочався «живий діалог» між Церквами

Читайте більше в рубриці Соціум
 

26 червня завершився епохальний Собор Православної Церкви, що проходив на грецькому Криті за участю десяти помісних Церков. Головне досягнення, як зазначають експерти, - уже факт проведення Собору, незважаючи на спротив і неучасть російської Церкви. Собор, котрий пройшов уперше за останні 1200 років, не став формальністю і пройшов у формі живої, жвавої дискусії представників Православної Церкви.

І хоч Україна, як і очікувалося, не отримала сенсаційних рішень щодо автокефалії української Православної Церкви, однак діалог у цьому напрямку розпочався.

"Нам вдалося досягнути консенсусу. Незважаючи на те, що наші церкви є автокефальними, ми довели, що є єдиною Церквою", - наголосив архієпископ Константинополя – нового Риму і Вселенський патріарх Варфоломей.

Собор замість формального санкціонування завчасно підготовлених текстів пройшов жваво. Він перетворився на майданчик для дискусій, як це було в першому тисячолітті, коли проходили вселенські собори.

Як заявив голова православного єпископського зібрання Німеччини митрополит Августин, найважливішим підсумком заходу стало те, що Святий і Великий Собор стає постійним органом православної церкви.

У Всеправославному Соборі взяли участь 290 делегатів, у тому числі 25 єпископів і шість спостерігачів від кожної Церкви. При цьому на Крит не приїхали представники Московського патріархату, Грузинської, Болгарської та Антіохійської церков.

Митрополит Німеччини і екзарх Центральної Європи Августин також наголосив, що церкви, представники яких не захотіли взяти участь у соборі, можуть пізніше приєднатися до ухвалених на Криті рішень. За його словами, перед ними не закриваються двері.

У посланні за підсумками Святого і Великого Собору, який пройшов з 16 по 26 червня на Криті під головуванням Константинопольського патріарха Варфоломія Православна церква заявила, що вона є єдиною Церквою.

"Православна церква — це не федерація церков, а єдина церква", — підкреслюється в заяві.

Також учасники Всеправославного собору висловились і по ряду інших питань.

Так, у документі зазначається, що Православна церква має намір вести діалог з іншими християнськими церквами, але це не означає відступу від віри.

Також учасники Собору засудили війни, військові втручання, вбивства, руйнування християнських пам'ятників.

"Православна церква закликає всіх припинити військові дії на Близькому Сході, зупинити вигнання народів", — наголошується в посланні.

Крім цього, Православна церква підкреслила, що шлюб є союзом між чоловіком і жінкою.

Православна церква підтримала науку і наукові дослідження, але висловилася проти руйнування духовних цінностей, етичних основ життя.

Також учасники Собору виступили на захист навколишнього середовища, і проти нестримної експлуатації природних ресурсів, "якими нас нагородив Господь".

Підкреслюється, що Православна церква не втручається в політику, але виступає в захист прав людини і вважає неприпустимим втручання держави в особисте життя громадян, порушення їхніх прав.

 

Джерело - Апостроф, фото - anatoliaturknews

Поділіться з друзями: