Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


05 Лип 2012

Сергій Тулуб розпочав виборчу кампанію у Черкасах?

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Сергій Тулуб ввечері 4 липня 2012 року вперше зустрівся з жителями Черкас у форматі "діалогу людей з владою". Зокрема, зустріч з жителями Південно-Західного мікрорайону міста відбувалася в 30-й загальноосвітній школі. Мети зустрічі не знали навіть в адміністрації освітнього закладу. НародUA перед зустріччю повідомили лише, що "нам сказали забезпечити явку жителів мікрорайону". Коли ж ми опинилися на місці подій, то побачили з десяток людей з особливими потребами на візочках, які чекали в холі школи на губернатора. В актовій же залі був справжній аншлаг. Людям не було де сісти, тут же десь знаходили і доставляли стільчики... А спека в залі стояла така, що з усіх лився піт, і люди як віялами махали буклетами про "будівництво нової Черкащини", в яких йшлося про великі здобутки Партії регіонів. Сама ж перша "близька" зустріч губернатора з черкасцями відбувалась у форматі "виконаю всі ваші замовлення й побажання".

Помітно було, що голова Черкаської ОДА використав досвід звітування перед громадянами міського голови Черкас Сергія Одарича. Зокрема, він привів із собою все "начальство". Окрім керівників управлінь, своїх заступників та помічників, на зустріч зобов'язали прийти й керівництво УМВС області, а також ДАІ. Крім того, були тут і представники міської влади, в тому числі й перший заступник міського голови Черкас регіонал Віктор Беззубенко. У вишиванці, відразу після мітингу й протестів проти мовного закону Партії регіонів, прийшов сюди й керівник "Черкаситеплокомуненерго" Павло Карась. Прийшли й інші керівники комунальних підприємств.

 

IMGP7071

IMGP7071

 

 

Але особливий акцент пан губернатор зробив на представників фракції Партії регіонів у Черкаській міській раді.

Так, Сергій Тулуб поіменно називав прізвища депутатів від Партії регіонів у Черкаській міській раді. І просив розібратися з тими, кого немає.

 

"Це окреме буде розбирательство, кого нема. Сергій Віталійович, записуй, будь ласка, цей список, і щоб розглянули на засіданні міської партійної організації... Ну, Влізла називати не буду, тому що він сьогодні відмічає 50-річчя з дня народження..." - говорив Сергій Тулуб.

 

Після читання прізвищ депутатів фракції ПР у Черкаській міськраді і відповідей, що більшість із них - "у відрядженні", черкасці, зрештою, не витримують. І після чергового "у відрядженні" кажуть: "На Канарах".

"На Канарах у відрядженні" - посміхається Тулуб після неодноразових згадок з залу про Канари.

"Записуйте, розбиратися треба... Значить, Сергій Віталійович і Віктор Анатолійович, всіх їх до мене, хоч по одному, хоч - разом. Ми кожному розкажемо, коли треба їздити у відрядження, і з ким, і як. Ми розберемося. Повірте: ніхто непоміченим не залишиться" - пообіцяв Тулуб.

 

Також голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб дещо покритикував своїх підлеглих за те, що "нормально" не організували захід: ні нормальної вентиляції, ні достатньої кількості місць.

Утім, очевидно, більшість місць займали чиновники та представники різних установ та організацій, а також представники районних організацій ПР.

 

Врешті, Сергій Тулуб окреслив "досягнення" нової влади і владної партії на Черкащині. Згадав, звісно, про відкриття Річпортів, і про канівські проекти, і про відкриття обласної дитячої лікарні, і про створення футбольної команди "Славутич"...

 

"Уперше за багато років нашого, такого, як кажуть, спілкування відбувається оця зустріч. І, хочу сказати, ці зустрічі відбудуться не тільки сьогодні. Вони на протязі цього місяця відбудуться у всіх мікрорайонах міста Черкаси" - повідомив губернатор Сергій Тулуб.

 

Голова ОДА зазначив, що хоче під час таких зустрічей дізнатися, чи "правильним шляхом" іде влада.

"Може, ми не туди йдемо. Може, сьогодні наші плани не співпадають з вашими. І як би нам відреагувати так, щоб це було позитивно для двох сторін..." - заявив він.

 

Між іншим, Сергій Тулуб зізнався, що вже тридцять років щорічно відвідує Південно-Західний район Черкас, оскільки в нього тут живе рідня:

- До речі, цей мікрорайон ваш я знаю десь років тридцять. Ще коли він почав будуватися. Так трапилося, що в мене тут родичі живуть. Тому я був тут неодноразово на протязі цих 30 років. Кожного року був.

 

"Я бачу переважна більшість жінок, та всі такі гарні" - розважав публіку черкаський губернатор.

 

Не міг Сергій Тулуб не згадати і свій комбайнерський досвід цього дня, коли він офіційно "благословив" жнива в області, зокрема в селі Дзендзелівка Маньківського району.

"Сьогодні ваш покірний слуга, який перед вами, в цьому році вперше за кермом комбайну в полі зібрав перші 700 кілограмів пшениці... І я хочу сказати, що урожай у нас буде. Хто б чого не казав. І з хлібом ми будемо. І ціни підвищуватися не будуть на нього" - заявив губернатор, чим викликав оплески підлеглих.

 

IMGP7071

IMGP7071

 

Згадав Сергій Тулуб і те, що Черкаська область за офіційною статистикою сьогодні нібито займає перше місце за економічним розвитком серед областей України.

"Майже все те, що декларували, ми зробили... За підсумками першого кварталу Черкащина серед 27 регіонів зайняла перше місце по економіці і дев'яте загальне місце. Ми маємо десь 101 % зростання виробництва... Але самий кращий показник - це рівень заробітної плати. Так ось тільки в цьому році він зріс майже на 20 %. І середня заробітна плата по області дорівнює 2400 гривень.

 

Проте після останніх слів про зарплату в залі почувся сміх і галас.

 

Сергій Тулуб не зважав і розповідав про "соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича", які "треба довести до кожної родини". 

"На сьогодні з 17 ініціатив в області виконано вже 10".- заявив голова Черкаської ОДА.

 

Похвалився він і тим, що "з початку року в установи банків на депозити фізичних осіб покладено більше півмільярда гривень".

 

Паралельно Сергій Тулуб не забував час від часу кидати камінці в город міської влади Черкас...

 

Але коли він знову згадав про зарплату, зокрема те, що офіційно "середньомісячна зарплата працівників по місту Черкаси складає 2549 гривень", то зал уже не витримав.

"Неправда" - кричали в залі. Тож другої згадки про великий розмір "середньої зарплати" черкасці остаточно не витримали, і в залі почався справжній галас. Губернатора далі фактично вже ніхто не слухав. 

Тому через деякий час він змушений був обірвати свою "позитивну статистику":

"Як бачите, є позитивні зрушення, але, виходячи з вашої реакції, я так розумію, що є ще люди, які цього не відчули. І це - питання номер один. А для цього ми з вами і зібралися тут у цій жарі... Мені соромно за моїх колег, що не могли підготувати приміщення для такої зустрічі. Зараз я почну роздягатися з вашого дозволу" - сказав пан Тулуб.

 

Врешті, Тулуб повідомив, що в Південно-Західному мікрорайоні міста людей, згідно з соцдослідженнями, найбільше турбує стан доріг, низький рівень медичного обслуговування, високий рівень безробіття, алкоголізм і наркоманія, а також корупція в органах місцевого самоврядування.

 

Нарешті після фільму ОДТРК "Рось" про жахливу криміногенну ситуацію в мікрорайоні, про вбивства, згвалтування дітей та грабування дітлахів в районі полігону, жителі ПЗР почали задавати питання.

 

Йшлося і про те, що по алеї Путейка постійно їздить транспорт, нема лавочок та смітників. І про безліч транзитних вантажівок, які не використовують об'їзні дороги, а розбивають вулицю Сумгаїтську.

Загалом Сергій Тулуб увійшов в роль такого собі чарівника, який здійснює всі бажання громадян. 

Потрібно загородити алею? Будь ласка. Поставимо там і пам'ятник Путейку, і лавочки, і смітники. Потрібно заборонити в'їзд транзитних вантажівок на Сумгаїтську? Нате вам.

 

"Якщо хоч одна скарга поступить, то ваші відповідальні особи будуть особисто звітувати переді мною з вами разом" - суворо звертався до керівництва ДАІ пан Тулуб.

 

Між тим розкритикував він кошторис міської влади на встановлення лавочок і пообіцяв особисто знайти лавки на алею Путейка:

- Тепер щодо скамєєчок. Ну, канєшно, це хтось так загнув в три ціни і хоче, мабуть, щось покласти собі в карман. Ми цього не допустимо. Тому ми з Віктором Анатолійовичем Беззубенком (я берусь за цю роботу) поставимо там скамєєчки. Такі, щоб могла мама гарна присісти. Міцні... Скамєєчки, урночки... Я скажу, де їх взяти і як там поставити.

 

Щоб якось знизити рівень злочинності в ПЗР Сергій Тулуб доручив керівництву УМВС області та міській владі Черкас розібратися з "Міленіумом" і ларьками з алкоголем та пивом біля шкіл, які працюють вночі. А також збільшити кількість патрулів.

 

"Розпочати буквально з 9 липня посилене патрулювання цього мікрорайону в цілому" - доручив він пану Дерновому. 

 

"Щоб це було зроблено, і мені доповіли до 20 серпня цього року" - наказав він також забезпечити освітлення вулиць, де часто скоюються правопорушення.

 

Губернатор давав інші обіцянки та "подарунки" громадянам.

Так, коли одна жінка запитала, чому "інваліди 1 групи ВВВ одержують постійно квартири, а друга і третя група як якісь ізгої стоять по 15-20 років в черзі", то голова ОДА тут же пообіцяв інваліду, про якого турбується жінка, квартиру без усіляких черг.

 

Це нагадало радянські чи царські часи, коли питання "простих людей" вирішувалися "близькістю" до "царів" світу цього, можливістю потрапити до них і попросити про "ласку".

З іншого боку, може бути певною мірою проблематично для самого пана Тулуба, якщо на наступну зустріч із ним прийдуть усі, хто десятки років стоїть у чергах на квартиру чи потребує іншої допомоги.

 

Говорили і про корупцію в медицині (пан Тулуб доручив керівнику управління охорони здоров'я ОДА Володимиру Брожику найближчим часом викорінити корупцію в медзакладах Черкас), і про Центральний стадіон та його перспективи...

 

Були, звичайно, і дуже красиві "подяки". Невідомо, чи заготовлювалися вони заздалегідь, але люди дуже дякували депутатам Черкаської міськради від ПР та особисто губернатору за те, що вони займаються доброчинністю і так далі. Деяких, "особливо хороших", депутатів, як от Ігоря Валового, просили губернатора забрати в "свою команду".

 

"За моей спиной сидит депутат Игорь Валовый. Вот такие люди должны быть в правительстве, большой души человек... Когда в нас будет каждый такой депутат - нам всем будет легче жить на белом свете. И возьмите его к себе в управление..." - просили в губернатора.

 

Сергій Тулуб оцінив момент і тут же згадав про наступні парламентські вибори й те, що люди мають голосувати за гідних людей:

- У нас з вами буде зараз можливість змінити склад Верховної Ради. Ви ж подивіться, скільки вони вже наробили помилок. І вчорашня... Я вважаю, що це дійсно нонсенс. І давайте ми зробимо так, щоб достойні люди попали туди, які б не відривалися від громади...

 

Крім того, в пориві хороших почуттів від слів "вдячності народу" з уст Сергій Тулуба під час зустрічі злетіла ще одна виборча фраза. "Ми, можливо, його висунем" - сказав він. Однак, було не зовсім зрозуміло, кого вона стосується: чи пана Беззубенка, чи пана Валового...

 

Утім, не вся зустріч проходила в жанрі "оди" владі та Партії регіонів. Деякі жителі мікрорайону критикували і міліцію, і прокуратуру, і заступників голови ОДА. Коли ж одна жінка заявила, що на прийом до губернатора потрапити неможливо, хоч багато разів вони записувалися, то він віджартувався. Мовляв, тому він і прийшов до них. 

 

Інша жінка скаржилися на прокуратуру через те, що смерть її чоловіка багато років ніхто не хоче нормально розслідувати, а до прокурора області взагалі не потрапити на прийом . Відтак вона запитала, чи не соромно губернатору за те, що Черкаси, як повідомляли по телебаченню, сьогодні займають перше місце по бандитизму.

 

Це дуже роздратувало Сергія Тулуба, і він тут згадав про необ'єктивні ЗМІ та про відповідальність за слова:

- Неправда ваша... Сьогодні Черкащина має позитивні зрушення в боротьбі з різними видами злочинності. Що таке телебачення? Воно різне буває. І люди, які дають питання, завтра будуть відповідать... Так що не треба нести те, чого ви конкретно не знаєте.

 

Ще одним "подарунком" від влади має стати дитячий майданчик на Конєва, 1. На прохання жительки мікрорайону губернатор пообіцяв разом із Ігором Валовим облаштувати до 1 вересня на вулиці Конєва два дитячі майданчики й один спорткомплекс.

 

Ще одна жінка жалілася, що живе в гуртожитку колишнього "Ротору", в якому відмовляються її реєструвати, і всі структури стверджують, що такого будинку немає.

Це, як і інші питання, Сергій Тулуб пообіцяв теж вирішити.

Врешті, він доручив скласти протокол усіх "прохань" жителів мікрорайону, щоб потім контролювати їх виконання.

 

"Тетяна Владиславівна, сьогоднішня розмова... повинна бути надрукована за нашим замовленням у всіх друкованих ЗМІ, а також показана на телебаченні", - врешті, доручив оплатити інформацію про свою зустріч з виборцями у ЗМІ Тулуб. 

Щоправда, невідомо, чи буде це робитися з рахунків Партії регіонів, чи з обласного бюджету, тобто за кошти цих же виборців.

 

 

 

Поділіться з друзями: