Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


16 Бер 2012

Секретар міськради Віктор Горкун знову буде доводити, що він не корупціонер?

Читайте більше в рубриці Соціум
 

"Корупційність" секретаря Черкаської міськради Віктора Горкуна останнім часом дуже часто обговорюється. Чиновнику доводиться через суди всіляко спростовувати свою причетність до корупційних дій. НародUA уже писав про звинувачення черкаської прокуратури, яка побачила в діях секретаря міськради Горкуна порушення антикорупційного законодавства, коли той одночасно обіймав високе чиновницьке крісло і був засновником одного з підприємств. З іншого боку, сьогодні прокуратора Черкас після позову депутата міськради Володимира Мамалиги намагається вже довести, що Віктор Горкун - не корупціонер.

Хоча починалося все з перемоги секретаря Черкаської міськради Віктора Горкуна в судовому процесі проти того ж депутата Володимира Мамалиги, який нібито образив чиновника під час сесії ради. Як ми вже писали, суд оцінив шкоду честі й моральні збитки Віктора Горкуна в одну гривню, одночасно зобов'язавши депутата Мамалигу вибачитись.

 

Саме на сесії, яка відбулася вчора, 15 березня 2012 року, Володимир Мамалига, за рішенням Соснівського райсуду Черкас, мав вибачитись перед секретарем ради.

 

Проте на сесії на адресу Горкуна лише прозвучали чергові звинувачення в корупційності від деяких опозиціонерів. На що секретар міської ради Віктор Горкун повідомив, що звинувачення прокуратури були ним оскаржені в обласному апеляційному суді, й суд 12 березня ухвалив рішення на його користь.

 

Таким чином, чиновник ніби очистився від всіляких корупційних гріхів.

 

Однак, як повідомив НародUA депутат Черкаської міськради Володимир Мамалига, він поки не збирається вибачатися перед секретарем-регіоналом і вірним соратником мера Сергія Одарича. Більше того - судовий процес проти пана Мамалиги, зініційований Віктором Горкуном, сьогодні обернувся проти самого секретаря Черкаської міської ради.

 

Так, Володимир Мамалига стверджує, що пан Горкун оплатив мито за судовий процес з міського бюджету, що є грубим порушенням чинного законодавства та корупційним діянням. Крім того, депутат доводить, що секретар міськради також незаконно використовував під час суду юриста, який отримує зарплату із бюджету Черкас.

 

Володимир Мамалига впевнений, що доведе корупційність та перевищення службових повноважень Віктора Горкуна. Так, попри відмову помічника прокурора Черкас у порушенні кримінальної справи щодо Віктора Горкуна, Володимир Мамалига вже скасував рішення прокуратури в суді першої інстанції, зокрема в Придніпровському районному суді.

 

Постанова судді Придніпровського районного суду Т.Є. Бассака скасовує постанову помічника прокурора Черкас Н.В.Шевчук про відмову в порушенні кримінальної справи щодо секретаря Черкаської міської ради Віктора Горкуна. Суд аргументує незаконність постанови прокуратури Черкас наступним чином:

 

«Згідно ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар міської ради обирається відповідною радою із числа депутатів на строк повноважень ради.

Постанова помічника прокурора м.Черкаси Шевчук Н.В. від 16 січня 2012 року про відмову в порушенні кримінальної справи відносно секретаря Черкаської міської ради Горкуна В.І. за відсутністю в його діях ознак злочину, передбаченого ст. 364 КК України була прийнята службовою особою, яка виходячи із змісту ч. 1 ст. 31 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», не мала права для її прийняття, оскільки відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України № 93-1 від 11.07.2002 р. «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів міських рад рішення в порядку ст. ст. 94-99 КПК України повинні прийматися прокурором області, а не прокурором міста .

У відповідності до ст.83 КПК України документи є джерелом доказів, якщо в них викладені, або засвідчені обставини, які мають значення для справи.

В матеріалах перевірки є копії документів, які ніким не підписані, не звірені як копії, по яких відсутні дані на підставі чого вони підшити до матеріалів перевірки. В матеріалах перевірки відсутні дані про те, що в ході перевірки були оглянуті оригінали зазначених документів та відсутні дані про те, що ці копії відповідають оригіналам.

Є довідка помічника прокурора про те, що «надати правову оцінку діям посадових осіб органів місцевого самоврядування з точки зору антикорупційного законодавства не видається за можливе..», тобто рішення про відсутність в діях посадових осіб органів місцевого самоврядування корупції прийнято не процесуальним документом.

В повідомленні про злочини зазначено, що в діях секретаря Черкаської міської ради Горкуна В.І. та посадових осіб виконкому Черкаської міської ради є ознаки злочинів, передбачених ч.1ст.351, ч. 1 ст.355, 356, ч.І ст.358, ч.І ст.364, 4.1. ст.365, ч.І ст.366, ч.1ст369 КК України. Однак помічник прокурора м.Черкаси Шевчук Н.В. прийняв рішення тільки відносно секретаря Черкаської міської ради Горкуна В.І. і тільки відносно злочину, передбаченого ст. 364 КК України. Відносно інших осіб, зазначених в повідомленні про злочин на ім'я Генерального прокурора України рішення не прийнято.

За таких обставин суд приходить до висновку, що вказана постанова підлягає скасуванню та направленню матеріалів прокурору Черкаської області для проведення додаткової перевірки».

 

Нижче - наша розмова з Володимиром Мамалигою.

 

- Я звернувся до генеральної прокуратури з повідомленням про злочин. Про те, що Горкун використовував службове становище, коли судився зі мною Він заплатив мито з міського бюджету. Також він використовував юриста в робочий час...

 

Генеральна прокуратура спустила на обласну, обласна – на міську. Міська прокуратура здійснила перевірку, і дала мені постанову про відмову в порушенні кримінальної справи. Я цю постанову оскаржив і виграв Придніпровський районний суд. Тепер прокуратура подала апеляцію до Черкаського обласного апеляційного суду. Чекаємо апеляції. Я думаю, що я її виграю. За подібної справи Шабанов і Невесенко вже виграли суди. І Горкун буде або злочинцем, або корупціонером. Одне з двох.

 

- А як щодо справи, яку виграв Горкун, де ви мали сплатити гривню компенсації і вибачитись? Ви будете вибачатись?


- Ми подали запит судді, щоб вона дала роз'яснення, яким чином я маю виконати рішення суду. Тому що, на нашу думку, виконати рішення суду неможливо.

 

- Ви вже отримали рішення суду?


- Ні. Я про нього не знаю. Я тільки чув з преси... Проте куди важливіше, що, подаючи на мене до суду, Горкун грубо використав службове становище. Я це оскаржую в прокуратурі. Адже йдеться про корупційні дії секретаря Черкаської міської ради. Хоч вони намагаються довести, що справа малозначима, бо він не вкрав на 47 тисяч. Але хто його знає – можливо, Віктор Горкун краде ці 92 гривні з міського бюджету кожну годину? Чому це не крадіжка?

І використовувати юриста 4 місяці – це теж не корупція? Може, він його і на дачі використовує? Для копання ям, наприклад? Адже юрист отримує зарплату з міського бюджету і при цьому захищає особисті інтереси Горкуна.

 

Фото прес-служби ОДА

Поділіться з друзями: