Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Трав 2012

Розважальний комплекс "Бочка" у Черкасах знесуть через порушення законодавства?

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Київський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду Черкаської області щодо винесення з прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища Черкас приміщень розважального комплексу "Бочка", які належать ТОВ "Берег-2007". Про це стало відомо НародUA. Інформацію підтвердили юристи Черкаського міськвиконкому, відмовившись, однак, від коментарів до того часу, поки рішення апеляційного суду не надійде до виконкому. Тож навколо "Бочки", яка стоїть на березі Дніпра в Черкасах, невдовзі можуть початися пристрасті, які спіткали минулого року "Робінзон".

На запит НародUA Державна екологічна інспекція в Черкаській області за підписом її керівника Олега Савицького, повідомила, що ТОВ «Берег-2007» під час проектування, будівництво та розміщення "Бочки" порушило вимоги природоохоронного законодавства.

 

DSC07398

 

Державна екологічна інспекція в Черкаській області повідомила НародUA, що неодноразово проводила перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на території "пункту по обслуговуванню короткочасного відпочинку населення ТОВ «Берег-2007», тобто розважального комплексу "Бочка".

 

Ці перевірки виявили наступні порушення вимог законодавства:

 

- проект будівництва пункту по обслуговуванню короткочасного відпочинку населення з матеріалами оцінки впливу на навколишнє середовище не розроблявся ( ст. 51 ЗУ «Про охорону навколишнього природного середовища»);

- будівельні роботи проведені до отримання позитивного висновку Державної екологічної експертизи (ст. 39 ЗУ «Про екологічну експертизу»);

 - роботи на землях водного фонду проведені без відповідного дозволу (постанова КМУ від 12.07.05 № 557 «Про затвердження порядку видачі дозволів на проведення робіт на землях водного фонду»);

- в межах прибережної захисної смуги розміщуються споруди, що суперечать встановленому режиму господарювання ( ст. 88 Водного кодексу України, ст. 60 Земельного кодексу України).

 

Також Державною екологічною інспекцією 15 липня 2011 року разом з прокуратурою м. Черкаси та Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Черкаській області під час спільної перевірки було встановлено, що рішення головного державного інспектора з ОНПС Черкаської області від 01.07.08 року № 63 «Про тимчасову заборону (зупинення) діяльності пункту по обслуговуванню короткочасного відпочинку населення ТОВ «Берег-2007» не виконується.

 

"Бочка" попри заборону продовжувала і продовжує здійснювати господарську діяльність. Крім того, на території закладу побудовані нові споруди, які були відсутні під час попередніх перевірок, і далі тривають будівельні роботи.

 

Як зазначає екологічна інспекція, проект будівництва не розроблено, дозвіл на проведення робіт на землях водного фонду відсутній.

 

Після цього прокурор міста Черкаси в інтересах Державної екологічної інспекції в Черкаській області та Черкаської міської ради звернувся до Господарського суду з позовом до ТОВ «Берег-2007» про "приведення земельної ділянки, наданої в оренду, у придатний для використання стан".

9 лютого 2012 року Господарський суд Черкаської області позовні вимоги прокуратури задовольнив повністю. ТОВ «Берег-2007» зобов'язано винести будинки, будівлі та споруди, що не відповідають встановленому режиму господарювання, з прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища орендованої ним земельної ділянки.

Не погоджуючись з рішенням, ТОВ «Берег-2007» звернулося з апеляційною скаргою до Київського апеляційного господарського суду.

 

Проте, як стало відомо НародUA, Київський апеляційний суд не задовольнив позов підприємства і "Берег-2007" зобов'язаний перенести будівлі з прибережної захисної смуги.

 

Представники "Бочки" відмовилися давати коментар "НародUA". З іншого боку, в них ще, очевидно, буде можливість подати касаційну скаргу до Вищого господарського суду України.

 

Фото Анни ТАРАСОВОЇ, НародUA

Поділіться з друзями: