Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Вер 2012

Робота шукає людей з інвалідністю

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Сьогодні до мене, як до представниці громадської організації, що займається проблемами людей з інвалідністю, звернулася співробітниця компанії Teleperfomance. Близько тижня тому, під час проведення Центром зайнятості круглого столу на тему працевлаштування людей з інвалідністю, ця компанія заявила, що готова повністю обладнати 20 робочих місць для особливих співробітників - тобто для людей з інвалідністю. Яким же було здивування майбутніх роботодавців та Управління соціальної політики, коли організації, які дуже хочуть покращити якість життя людей з особливими потребами, не змогли запропонувати кадри!

«Ми думали, якщо дати можливість, люди будуть працювати. А виявилося, що ледве зібралося 7 чоловік з 20. Для такої кількості компанії не вигідно переобладнувати весь перший поверх і переносити кухню. За статисткою, людей з інвалідністю у нас в регіоні до 20 тисяч, а бажаючих працювати немає», - скаржилася моя співрозмовниця.

 

На тему споживацтва з боку людей з інвалідністю говорити не прийнято - це некрасиво, неввічливо, і взагалі, їх життя і так образило і, якщо вони кажуть, що їх дискримінують, значить це обов'язково правда. Відсутність критичності мислення в даному контексті породжує купу проблем. Це виключає те, що особистісні якості і вміння можуть бути ніяк не пов'язані з інвалідністю. Якщо людина має інвалідність і при цьому є хамом або, приміром, ледарем, то це хам або ледар. І не варто соромитися визнавати цей факт. Якщо ж людина працьовита і здібна, то вона може стати прекрасним співробітником незалежно від своєї інвалідності. І цей факт теж не варто ігнорувати.

 

Як же так виходить, що люди з особливими потребами скаржаться на відсутність роботи і при цьому не хочуть працювати? Одна з найпростіших відповідей - вузька зона комфорту. Провівши чимало часу в чотирьох стінах і сконцентрувавшись лише на власних переживаннях, людина втрачає здатність перемикатися на щось ще. Усе нове, нехай навіть краще, до чого потрібно буде докласти зусиль, буде страшним і в підсумку здаватися не таким уже й важливим. З позиції людини з інвалідністю легко виправдати відсутність фінансового статку, освіти, можливості працевлаштуватися тощо. Тільки от якщо дивитися на проблему і акцентуватися на ній, то вона буде тільки рости. Якщо бачити можливості, вони теж будуть розвиватися. Різниця тільки в підходах.

 

У мене є величезне прохання до всіх, хто дочитав цей матеріал: якщо у вас є знайомі люди з інвалідністю та бажанням працювати, звертайтесь за телефоном: +38 (0472) 37 05 95. Потрібні телефонні оператори. Робота в Черкасах. Гарантоване обладнання робочого місця. Умова - хороша дикція. Бонус - вміння працювати з комп'ютером. Якщо це вміння відсутнє, компанія готова навчити.

 

Сподіваюся, що відгуки будуть, і люди з особливими потребами все ж підтвердять, що у них просто не було умов для роботи, а бажання працювати є величезне.

 

Фото: rueziffra.com

Поділіться з друзями: