Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


21 Груд 2011

Районний суддя змушує мера склеїти Леніна

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Три роки тривала судова тяганина у справі демонтажу пам’ятника Леніну на центральній площі Черкас. Зрештою вчора суд виніс рішення – відновити монумент. Про це НародUA розповів депутат Черкаської міської ради, перший секретар Черкаського обласного комітету КПУ Віктор Роєнко, який був учасником цього судового процесу.

Комуністи тішаться

«Учора Соснівський районний адміністративний суд прийняв рішення визнати незаконним та скасувати рішення виконавчого комітету Черкаської міської ради за номером 1813 від 27 листопада 2008 року про перенесення пам’ятника Леніну. Визнати дії виконавчого комітету Черкаської міської ради при прийнятті рішення 1813 незаконними. І зобов’язати виконавчий комітет Черкаської міської ради відновити пам’ятник Володимиру Леніну на попередньому місці і в попередньому стані. Справедливість перемогла. Як би там не ставилися до політичних уподобань, до радянського періоду і до постаті Леніна, але треба дотримуватися Конституції і законів. Тому суд прийняв рішення, бо виконком порушив і Конституцію, і закони України», - переконаний лідер черкаських комуністів. За його словами, обласна організація Комуністичної партії відстоювала відміну рішення виконкому в суді як третя особа, включена в процес.· А позов подавав черкащанин Микола Гуріненко. Суд тривав три роки. За цей час змінилося три судді. Доленосне для комуністів рішення прийняв суддя Павло Євтушенко.

«Скільки було судових засідань, я вже не пам’ятаю. Але часто суди переносилися через неявку мера Черкас Сергія Одарича, бо він ніколи не являвся на суди. Наробив справ, а відповідати за них чи хоча б захищатися у нього часу не було. Адже позов був і до нього, не лише до виконкому. Навіть його представники не приходили, тому суди часто переносилися», - сказав Віктор Роєнко.

Ми поцікавилися, наскільки реально відновити зараз цей пам’ятник. Адже по суті монумент після демонтажу перетворився на кілька брил, котрі практично нереально буде склеїти докупи.

«Якщо керуватися Конституцією, то ми живемо в демократичній правовій державі, і у нас є верховенство права. Це я хоч і з маленькою іронією кажу, але ж рішення судів треба виконувати. І не тому, що комусь так хочеться, а тому, що якщо рішення приймаються незаконно і їх відміняє суд, то це святий обов’язок того, хто порушив закон, визнати свою помилку і відповідно виконати рішення суду. Інакше можна сумніватися не тільки в посадових особах, які не виконують рішення судів, а й у самій державі! Бо що ж це за держава, якщо в ній не виконуються рішення судів?!», - резюмував Віктор Роєнко.

У міськвиконкомі кажуть, що постанова суду врахувала думку лише однієї людини, а не всієї громади

За словами керуючого справами Черкаського міськвиконкому Миколи Кудрявцева, рішення не вступить в законну дію до моменту розгляду справи судом апеляційної інстанції. «Нині ми чекаємо повного тексту Постанови, і тоді протягом десяти днів матимемо право оскаржувати це рішення у Київському апеляційному адміністративному суді. Нас дуже здивував такий факт, адже суд задовольнив заяву всього одного громадянина. А це може суперечити інтересам набагато більшої кількості жителів Черкас», - пояснив Микола Кудрявцев.

Також у міськвиконкомі повідомили, що земля, де суд вимагає відновити пам’ятник тоталітарному вождю, вже не на балансі міста. Адже депутати Черкаської міської ради передали земельну ділянку в постійне користування по бульвару Шевченка, 185 / вул. Б. Вишневецького, 41 в КП «Управління по експлуатації Будинку рад і об’єктів обласної комунальної власності». Що ж до відновлення монумента «у попередньому стані», то всі рештки Леніна та постаменту роздроблені. Тому відновлення потребуватиме дуже великих коштів з міського бюджету, котрі доцільно було б використати на більш необхідні для міста речі. А на знесення пам’ятника жодної копійки з міського бюджету не було витрачено. Як нагадують у міськвиконкомі, демонтування відбувалось за гроші спонсорів.

Поділіться з друзями: