Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


24 Трав 2012

Правозахисники заявляють про зростання ксенофобії та расизму серед українців

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Сьогодні у Черкасах Голова Правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров представив журналістам результати моніторингу злочинів, скоєних на ґрунті ненависті. Було досліджено 17 регіонів України. Моніторинг тривав із квітня 2011 року до квітня 2012 року. Результати засвідчили зростання кількості злочинів на ґрунті етнічної, расової та іншої ненависті. Причому, як стверджують правозахисники, міліція вперто не помічає цього факту.

 

za

 

«На жаль, правоохоронні органи не хочуть кваліфікувати злочини на ґрунті ненависті як такі. Є одна стаття в Кримінальному кодексі – 161, яка карає за розпалення расової, міжнаціональної та релігійної ворожнечі. Вона дуже рідко застосовується, оскільки передбачено, що треба доводити умисел, а це зробити важко», - пояснив Євген Захаров.

 

Як уточнив член правління Української асоціації моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Володимир Батчаєв, метою моніторингу стала спроба правозахисників звернути увагу українського суспільства та влади на кризу толерантності серед українців.

 

«Рівень агресивного сприйняття іншого у нашій країні постійно зростає. Але державні структури і правозахисники по-різному оцінюють гостроту та масштаб цієї проблеми», - зазначив Володимир Батчаєв.

 

Загалом правозахисники зафіксували 62 злочини на ґрунті ненависті. У цей час офіційні дані прокуратури говорять лише про 2 злочини. Жертвами таких злочинів стали іноземці, громадяни України, вихідці з Кавказу з «неслов'янською» зовнішністю, роми, кримські татари, іудеї, хворі (наркозалежні, люди, що живуть з ВІЛ, алкозалежні) та представники ЛГБТ-спільноти.

 

«Наші дослідження ґрунтуються на незалежних соціологічних дослідженнях та на результатах особистих контактів з потерпілими. Прокуратура ж намагається видати на-гора той результат, який вимагає від неї держава. Державна статистика про злочини на ґрунті ненависті – це просто обман, покликаний приховати проблему», - вважає Володимир Батчаєв.

 

За його словами, причиною зростання злочинів на ґрунті ненависті є стабільне зростання рівня ксенофобії на побутовому рівні. Рівень неприязні українців до іноземців постійно зростає, це провокується постійними заявами політиків, лідерів окремих радикальних громадських рухів і публікаціями у ЗМІ. На думку Володимира Батчаєва, саме МВС є одним із активних пропагандистів міфів про небезпеку іноземців, про погіршення криміногенної ситуації через мігрантів. Статистика ж говорить зовсім інше: відсоток злочинців-іноземців є дуже малим.

 

«Виходить, що міліція бреше. Причини брехні завжди дві – гроші і імідж для держави. Україні необхідний імідж захисника Європи, щита від нашестя нелегалів у країни ЄС. А державі завжди необхідні гроші... Європейські лідери вважають, що українська влада здатна сама розібратися зі своїми нелегалами, і наші чиновники підтримують таку думку», - розповів Володимир Батчаєв.  Для вирішення проблем з міграцією Європа виділяє мільйони євро, які не завжди використовуються ефективно.

 

«Щоб відзвітуватися про використання коштів у МВС, виникає необхідність затримувати всіх іноземців, переводити їх у категорію нелегальних мігрантів і підтримувати міф, що в Україні багато нелегалів», - пояснив Володимир Батчаєв. Такими діями міліція підтверджує небезпеку мігрантів для суспільства, і українці сприймають це на віру, що і призводить до зростання ксенофобії та збільшення кількості злочинів на ґрунті ненависті. Тобто, за словами правозахисника, сама держава сприяє тому, що рівень ксенофобії, злочинів на ґрунті ненависті у нашій країні зростає.

 

Спікери також звернули увагу на нове явище - злочини з мотиву іншої мови спілкування чи інакшого територіального місця проживання. Зафіксовано 9 таких випадків.

 

«Це дуже тривожить. Ми мусимо констатувати - те, що почалося 2004 року, коли політики спекулювали на тому, що є три України, є люди трьох сортів, дало свої плоди, і ми маємо погіршення стосунків людей, що розмовляють українською чи російською мовами», - сказав Євген Захаров.

 

Фото Анни Тарасової, НародUA та radioscreamer.com

Поділіться з друзями: