Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Квіт 2012

Панно на «Дружбі народів» демонтують, щоб не впало комусь на голову

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Реконструкція палацу культури «Дружби народів» та площі імені Богдана Хмельницького затягується до осені.

Про це НародUA розповів головний архітектор міста Микола Упир.

 

Зараз у Черкасах активними темпами триває реконструкція палацу культури. Будівля палацу, зведена більше 30 років тому, за словами головного архітектора, потребує значного ремонту. Нині ремонтники проводять роботи у середині будівлі: замінюють кресла, інженерні мережі, замінюють старі вікна на нові металопластикові, ремонтують та замінюють інше спорядження.

 

 font

 

«У процесі ремонту виникло питання, що робити з фасадом: чи застосувати новітні технології, робити фасад із дзеркальним склом чи залишити те, що є. Було прийнято рішення максимально зберегти первинне авторське вирішення фасаду. Єдине зауваження: матеріали необхідно адаптувати до сучасних умов, а саме - деякі шари штукатурки треба збити і застосувати нові й сучасні, окремі ділянки облицювати композитними анотованими елементами, які б зберегли початкову кольорову гаму», - розповів Микола Упир.

 

Він також констатував, що ремонтникам доведеться зняти мозаїчне панно на фасаді палацу. До обстеження панно було залучено фахівців з науково-дослідного інституту будівельних конструкцій з Києва. Вони з'ясували, що панно перебуває в аварійному стані: 30 % цього панно просто «висить у повітрі».

 

panno2

 

«Просто коржом «висить у повітрі»: чи цемент хтось вкрав, чи вода потрапила і замерзала кілька разів – це вже ми не будемо з'ясовувати. Тому поновити чи зберегти в наявному вигляді панно – фізично неможливо», - пояснив Микола Упир.

 

Крім того, він зазначив, що обласні фахівці спільно із митцями підтримали рішення замовника ремонтних робіт – ПАТ Азот - про оголошення нового конкурсу із заміни старого панно на нове.

 

Крім власне будівлі палацу, триває заміна залізобетонних плит площі на нове тротуарне покриття. Справа за пам'ятником Богдану Хмельницького буде облаштовано парковку, а там, де зараз ще розташовуються старі іржаві МАФи (кафе «Фонтан») буде дитяча зона. Сам фонтан також відновлять.

 

font2

 

«Фонтан буде із динамічним розміром струменя – тобто він буде змінювати висоту, створюючи певний малюнок, буде підсвітка», - розповів головний архітектор Черкас.

 

zag

 

За словами головного архітектора, реконструкцію площі та палацу ремонтні бригади намагатимуться завершити до Дня Незалежності. Нагадаємо, на раніше планувалося завершити ці роботи до Дня міста, який відзначатиметься на початку червня.

 

Довідка

7 листопада минулого року було підписано тристоронню угоду про співпрацю між Черкаською облдержадміністрацією, міською владою й ПАТ «Азот», власником якого є відомий бізнесмен Дмитро Фірташ.  За умовами цієї угоди у 2012 році публічне акціонерне товариство зобов'язане виконати ремонті роботи й декоративне оздоблення сцени та внутрішніх приміщень ПК «Дружба народів», а також здійснити реконструкцію площі перед будівлею до Дня міста. Також, як ми вже повідомляли, нещодавно реконструкцію площі довелося зупинити через непорозуміння із Управлінням ДАІ в Черкаській області. 

 

Фото Анни Тарасової, НародUA та mandrivnic.livejournal.com

Поділіться з друзями: