Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Лип 2012

Олег Стадник заборонив лікарям у Черкасах навіть говорити про гроші

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Директор департаменту охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому Олег Стадник попередив головних лікарів медичних закладів Черкас про персональну відповідальність у разі виявлення корупції серед лікарів. Олег Стадник розкритикував те, що сьогодні в лікувальних установах міста офіційно мають право говорити про "добровільні внески" та інші платежі від пацієнтів десятки осіб. Врешті, пан Стадник доручив головним лікарям Черкас до 20 липня скоротити людей, які мають право говорити про добровільні внески і, відповідно, брати гроші до кількох осіб в медзакладі. Крім того, директор департаменту охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому повідомив, що в трьох закладах медицини Черкас досі немає касових апаратів. Утім, оголошену боротьбу з корупцією ускладнює той факт, що жителі Черкас досі не знають, які медикаменти і на які лікувальні процедури чи операції забезпечують державний та місцевий бюджети, а які - повністю за рахунок пацієнтів. Адже сьогодні від пацієнтів неформально вимагають закупити всі медикаменти, необхідні для їх лікування, однак офіційно це ніяк не регулюється...

"Я взагалі виключаю оплату праці за проведену маніпуляцію чи операцію. Такого взагалі не повинно бути. Таке не аргументується нічим, окрім статей Кримінального кодексу" - заявив головним лікарям Черкас Олег Стадник.

 

З іншого боку, попередивши керівників лікувальних установ про можливе звільнення з посади за корупцію, перший заступник міського голови Черкас Віктор Беззубенко нагадав черкасцям, що "15-05" - номер телефону "гарячої лінії", куди можна звертатися в разі вимоги лікарів сплатити добровільні внески.

 

Натомість Олег Стадник наголосив, що розмову про благодійні внески не повинні вести виконавці тієї чи іншої лікувальної процедури.

"У вас є завідуючі відділенням, старші медсестри та інші працівники, які уповноважені це робити. Щоб не було так, що якщо пацієнти не дадуть гроші, то їм укол чи іншу процедуру не зроблять. Не повинно бути так, що пацієнт переступає поріг кабінету, а його питають: «А ви заплатили благодійні внески? Тому в закладі мають бути уповноважені люди, які замаються благодійними внесками. Їх повинна бути невелика кількість" - сказав директор департаменту охорони здоров'я Черкаського міськвиконкому

 

Крім того, Олег Стадник зауважив, що іноді держава теж стимулює корупцію. Так, ішлося про передбачений "обсяг позабюджетних надходжень на душу населення".

"Нас ставлять у рамки якогось мінімально необхідного благодійного внеску. І тоді виникає розмова про те, що якщо бажаєте допомогти – допоможіть, але гривня не влаштовує, бо там стоїть інша сума", - пояснив ситуацію пан Стадник.

 

 

"Ми з понеділка готуємо офіційне звернення у Головне управління охорони здоров’я стосовно вилучення цього пункту, яким передбачено обсяг позабюджетних надходжень на душу населення, як такого, що провокує корупційні дії...", - повідомив головний медичний посадовець міськвиконкому.

 

Крім того, пан Стадник говорив і про деякі "неприємні" факти черкаської медицини.

"У одній лікарні працівники бухгалтерії нараховували собі премії, які були вищі за їхні посадові оклади. Ми були шоковані результатами перевірки... Ця ситуація була для мене шокуючою. Паралельно зі службовим розслідуванням ми проведемо вивчення ситуації по оплаті праці і в інших закладах. Буквально на цьому тижні вибірково подивимося, яка ситуація в інших закладах. Бо те, що творилося, не піддається логіці, і не піддається елементарному поясненню", - зазначив Олег Стадник.

 

Водночас медичний управлінець нагадав, що операції з готівкою в медичних закладах мають право здійснювати кілька осіб, а не три десятки, включно з реєстратурою:

- Так, в деяких закладах Черкас право працювати з готівкою має близько трьох десятків осіб. В такій ситуації дуже важко контролювати, чи законно, чи ні і на якій підставі в пацієнтів брали гроші.

 

Врешті, Олег Стадник окреслив механізм "залучення" добровільного внеску:

 

- В разі бажання пацієнта зробити благодійний внесок він має написати власноруч заяву про це, де вказати на яку конкретно мету витратити кошти. Якщо мета не вказується –повинен бути чіткий порядок використання цих коштів, але ні в якому разі – не на заробітну плату.

Наступний крок – пацієнт іде до касового апарату або до уповноваженої особи в закладах, де відсутній касовий апарат, здійснює платіж, отримує зворотній чек. Це і підтвердженням його добровільної участі в фінансуванні лікувального закладу.

І на цьому процес контакту із грошима пацієнтів в лікувальних установах можна вважати завершеним.

Інші будь-які неформальні розмови, неформальні платежі, неформальні розцінки на ті чи інші види оперативних втручань, маніпуляцій, які не входять в перелік визначених законодавством як такі, що можуть надаватися як платні послуги розцінюються як хабар і буде переслідуватися в установленому кримінальним кодексом порядку.

 

Фото p-p.com.ua

Поділіться з друзями: