Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Груд 2011

Надмірна бюрократія заважає Черкасам побудувати крематорій?

Читайте більше в рубриці Соціум
 

У Черкасах через бюрократичну тяганину ніяк не можуть побудувати крематорій. Ще у вересні прес-служба Черкаського міськвиконкому повідомила, що «спеціальну піч для спалювання ампутованих кінцівок, людських органів, зараженої крові та інших біологічних відходів незабаром відкриють в Черкасах». Проте термін «незабаром» можна трактувати по-різному.

 

Ціна питання – півмільйона гривень

За словами депутатки Черкаської обласної ради Любов Майбороди, установка спеціальної печі дозволить безпечно утилізувати медичний матеріал і захистить від розповсюдження можливих інфекцій. Причому, такі печі є в кожному обласному центрі України. Тоді як у Черкасах біологічні відходи досі знешкоджують шляхом поховання у так званій «ямі Беккера», яка знаходиться на території міського сміттєзвалища. І це при тому, що за словами директора департаменту охорони здоров'я та соціальної політики Черкаського міськвиконкому Олега Стадника, на сьогоднішній день завантаженість цієї ями добігає кінця.

Загальна вартість усього проекту становить понад півмільйона гривень. Так, із обласного природоохоронного фонду було виділено 582 тисячі гривень на будівництво і введення в експлуатацію муфельної печі. Головне управління капітального будівництва Черкаської облдержадміністрації за ці кошти півроку тому придбало муфельну піч за 389 тисяч гривень. Після придбання піч передали для обслуговування і використання міській владі Черкас. І тут розпочалося найцікавіше. Міські можновладці повинні були в найкоротші терміни знайти земельну ділянку для побудови крематорію. Адже розміщення муфельної печі передбачає дотримання певних вимог. Зокрема, потрібно щоб це була  одноповерхова будівля, віддалена від житлових будинків. Попередньо планувалося розмістити цей крематорій на території комунального підприємства «Екологія». Працювати муфельна піч буде або на газу, або ж на дизельному паливі. За словами О. Стадника, крім медицини, її можна буде використовувати і для потреб ЖКГ. Зокрема - для утилізації мертвих бездомних тварин.

guzhva

Олексій Гужва не може вирішити питання будівництва крематорію

 

За що заступник мера отримує зарплату?

За словами Любов Майбороди, чиновники облдержадміністрації та мерії ніяк не можуть порозумітися. Замість того, щоб зустрітися і про все домовитися, вони пишуть один одному листи. Причому, однакового змісту.

«Ось у мене тут є переписка чиновників. Наприклад, керівник управління капітального будівництва, яке є виконавцем цих робіт, в особі пана Євмини, і заступник міського голови пан Гужва, який курує питання містобудування. Це переписка стосовно виділення земельної ділянки. Євмина на початку березня пише до міської ради: «… для того, щоб встановити піч, необхідно надати наступні документи: копія державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, кадастрова довідка щодо земельної ділянки, яка передбачається для забудови…». Це він просить у міста. На що йому місто в особі пана Гужви направляє відповідь: «Для того, щоб цю піч встановити, управління капітального будівництва повинне надати копію державного акту на право постійного користування земельною ділянкою, кадастрову довідку щодо земельної ділянки, яка передбачається для забудови, кадастровий акт земельної ділянки». Тобто, те саме. Однакові листи один до одного. От вам приклад бюрократичної тяганини», - розповіла журналістам депутатка.

За її словами, заробітна плата Олексія Гужви становить 9 тисяч гривень.

«І я не розумію, за що людині платяться такі кошти. Коли Сергію Олеговичу потрібно, то питання виділення земельних ділянок вирішується дуже швидко. Згадайте «дачу Андрєєва» чи Соборну площу. Коли ж питання медичне і таке, яке потрібно громаді, то не знаходиться у міської ради часу, щоб це питання вирішити. Рік закінчується, обладнання придбане, але не встановлене», - констатує Любов Майборода.

Вона ще на початку жовтня зверталася до голови облдержадміністрації, голови облради та мера з проханням прискорити вирішення цього питання. Проте, як бачимо, віз і нині там. Тому депутатка облради хоче звернутися до депутатів міськради під час проведення найближчої сесії.

«Хоча те, що сьогодні відбувається у міській раді, - це повністю бізнес-проект, це використання бюджетних коштів не в інтересах громади. І мені дуже прикро, що губернатор також не втручається у вирішення питання будівництва муфельної печі», - підсумувала Любов Майборода.

Поділіться з друзями: