Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


30 Серп 2013

Лікарняні клоуни з командою "Спаса" влаштували дітям свято

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Уже 4 місяці лікарняні клоуни в Черкасах допомагають дітям, які лікуються в Черкаському обласному онкологічному диспансері. 29 серпня лікарняні клоуни - з легкої руки засновниці лікарняної клоунади в Черкасах Вікторії Дорошенко - разом із командою козацької чайки "Спас" на чолі з отаманом Романом Росем влаштували для діток свято. Художники із Києва та Івано-Франківська Іван Михайлов та Володимир Гривінський провели арт-терапію для дітей, навчаючи їх техніки "ручного друку". І хоч не надто сприятлива погода, зокрема дощ і вітер, завадила запланованій тривалій мандрівці дітлахів на чайці "Спас", однак знайомство із давнім козацьким кораблем в середині вересня має перерости в справжню мандрівку.

Про цей захід головний лікарняний клоун Черкас Вікторія Дорошенко та отаман "Спаса" Роман Рось домовилися, коли стало відомо про приїзд чайки в Черкаси. На День незалежності України лікарняні клоуни проводили біля козацької чайки інформаційну акцію. А 29 серпня відбулася головна подія за участю діток, які опинилися в складній життєвій ситуації.

 

DSC 8553

 

Під керівництвом художників Івана Михайлова та Володимира Гривінського діти, а також усі охочі малювали в техніці афорту козацьку чайку, клоуна, зайчиків, машинки та різні "авангардні" речі, увіковічнювали відбитки своїх рук абощо.

DSC 8517

DSC 8518

DSC 8520

DSC 8526

DSC 8527

DSC 8530

DSC 8536

DSC 8537

DSC 8538

DSC 8539

DSC 8540

DSC 8542

DSC 8543

 

DSC 8554DSC 8556

 

Іван Михайлов, Київ:

DSC 8546

- Я більше займаюся живописом, аніж графікою. Приїхав на запрошення отамана чайки Романа Рося, щоб розказати діткам Черкас про мистецтво і показати таку цікаву техніку, як ручний принт, афорт. Це дуже цікава техніка, але, на жаль, сьогодні її все менше і менше використовують.

Це якась магія, містика. Треться пластинка, а потім передруковується на папір через маленький вал.

З дітьми не дуже часто працюю. У Києві колись повноцінно діяла (зараз – віртуально) майстерня Гачі Прічі. Очолював її дуже хороший художник-графік Тарас Коваль.

Там протягом десь двох років проводились майстер-класи для дітей. На жаль, зараз це приміщення переорендували.

Майстерня Гачі Прічі - це майстерня ручного друку, де кожен може прийти і щось надрукувати. Там є великий афортний станок. Приходили діти, дорослі... Саме там ми проводили майстер-класи для дітей. Зараз іде пошук нового приміщення.

 

Володимир Гривінський, Івано-Франківськ:

DSC 8549

 

- Якщо Іван переважно живопис малює, то я - графіку. Взагалі мистецтво зараз тяжіє до універсалізму. Тому в різних напрямках працюю.

З дітьми вперше проводжу майстер-класи. Хоча раніше викладав у художній школі. Але мене звільнили через те, що я з дітьми малював на чорному папері. Мені сказали, що такі стандарти не підходять. Я кажу: "Давайте на кольоровому, давайте і на білому, і на чорному. Два світи..."

Я член залоги чайки "Спас". Насправді я уникаю чайки, а вона уникає мене. От вони в Грузію пішли, а я не зміг, бо в мене була персональна виставка...

 

Вікторія Дорошенко розповіла НародUA, що в середині вересня пригоди з чайкою для дітей, можливо, продовжаться.

DSC 8557

 

- Коли я дізналася, що чайка "Спас" прибуває в Черкаси, якось само собою познайомилася з цими людьми. Потрібні люди зійшлися, ми поговорили з отаманом чайки Романом Росем і виникла ідея подарувати дітям свято. Коли він дізнався, що в Черкасах є лікарняні клоуни і є можливість для діток нашого онковідділення зробити якусь незвичну подорож, то і з'явилося рішення влаштувати подорож на чайці для діток, які такі самі, як ми, але трішечки не такі.

Вони радості життя так само потребують і хочеться дарувати їм щось несподіване. Позитив завжди добре впливає на організм, на здоров'я. Коли в житті плюсів більше, то на мінуси не звертаєш увагу. Для дітей, які знаходяться у стінах лікарні, це вже постійна стресова ситуація. А коли вони виходять з цих стін і бачать, здавалось би, звичайні речі, то для діток ці речі стають незвичайними. Тим більше, що не кожного дня трапляється таке. І для імунітету, і для психологічного стану це дуже добре.

Крім цього, з'явилася можливість провести для дітей майстер-клас з малювання. Погода нас, звісно, трішечки підманула, але нічого. Нам повідомили, що в середині вересня може з'явитися ще одна можливість зробити свято для дітей і поплавати на чайці.

Таким чином, ми плануємо привести сюди діток, які зараз знаходяться на лікуванні в онковідділенні. Є добрі люди, які зголосилися, щоб допомогти і надати автомобіль, щоб дітей привезти до корабля і вони поплавали на чайці.

 

DSC 8585

 

DSC 8591

 

DSC 8594П. С. Чекайте наступного матеріалу НародUA про волонтерську, доброчинну діяльність лікарняних клоунів.


Поділіться з друзями: