Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


29 Груд 2011

Лікарі пологового скаржаться, що їх усіх без згоди виставили на біржу праці

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Сьогодні лікарі пологового будинку № 2 в Черкасах вкотре пікетували сесію Черкаської міської ради. Вони вимагали скасувати рішення міськради про реорганізацію пологових. Депутати більшості ПР-ПВД на чолі з мером таки дозволили лікарям виступити. Хоча мер і повідомив, що такого пологового вже не існує і вони виступають тут останній раз.

Спокійно говорити лікарю Анатолію В'язовському ніхто не дав. Спочатку Ніна Набокіна майже в стилі злобної тітоньки Шапокляк викрикувала, що ці лікарі вже дістали всіх. Потім приєдналися інші "більшовики", як от Андрій Більда, якому ледь не щосесії вручають подяки, і який гнівно заявив, що лікарі своїм виступом (тривав він кілька хвилин) забрали цілий день безцінного часу депутатів. Для таких розрахунків пан Більда запропонував навіть дуже складну математичну операцію - помножити хвилини на кількість депутатів.

Ледь не після кожного речення лікар пологового вислуховував репліки мера та депутатів і пояснював, що реорганізація пологового будинку № 2, який має найкращих у місті спеціалістів, належні санітарні умови та надає якісну медичну допомогу жінкам, які народжують, недоцільна.

Врешті, лікарі просили владу не доводити черкаських жінок до того, щоб на Різдво вони народжували у яслах. як Діва Марія.

Натомість Сергій Одарич звинуватив персонал пологового у хабарництві. мовляв, офіційно у фонд першого пологового за рік надійшло 162 тисячі гривень, а другого - лише дві тисячі.

Урешті, в суперечку втрутилася і депутат облради пані Майборода.

Вона назвала репліки Більди щодо лікарів хамством, а меру дорікнула у відсутності освіти й моралі. Вона зауважила, що той, як і Більда, не вміє вислухати, не поважає лікарів і тисяч людей...

Крім того, пані Майборода нагадала, що на ремонти різних вольєрів та на всілякі нові експозиції в зоопарку влада виділила в цьому році сотні тисяч гривень, а на медичні заклади, на жінок та дітей вона не може знайти гроші.

"Це геноцид проти медицини" - заявила вона.

Тут слово узяв Андрій Більда, який назвав Любов Майбороду "особою, яка тут стояла переді мною" і повідомив, що її слово нічого на значить. За його словами, коли пані Майборода була ще заступником міського голови він приходив до неї з питання закриття дитячого санаторію "Зміна" і вона сказала, що цей "притулок для бомжів давно потрібно закрити".

До того ж, дісталося незручне питання Любові Майбороді від БЮТівця Миколи Булатецького. Він запитав, чому ж вона  йшла на вибори з мером та Партією вільних демократів, а зараз так критикує мера... На що депутат облради відповіла, що все змінюється.

Врешті-решт, лікарі й пані Майборода залишили зал ні з чим.

 

 

НародUA пропонує читачам деякі нові деталі ситуації навколо пологового будинку № 2, оприлюднені на сесії та на прес-конференції цими днями лікарем Анатолієм В'язовським.

Зокрема, він повідомив, що всі лікарі без жодного пояснення і згоди поставлені на облік біржі праці, а також те, що за 4 роки міська влада не вклала у ремонт другого пологового жодної копійки, тоді як на ремонт першого виділила близько 4 мільйонів.

Подаємо пряму мову лікаря.

"Вони хочуть приєднати нас до пологового будинку № 1. Хочу зазначити, що пологовий будинок № 1 побудований у 1956 році, а пологовий будинок № 2 побудований у 1985 році і це будівельний проект, де витримано всі будівельні норми закону щодо таких закладів.

Наголошую, що на території нашого пологового є окрема киснева станція, як це передбачають норми (ви пам'ятаєте яка біда була в луганську. коли балони вибухнули, оскільки не було окремою станції).

У нас є окремий харчувальний блок, пральня...

У пологовому будинку № 1 це все розташовано в пристосованих приміщеннях і прямо на території пологового.

Наш пологовий обслуговує 80 тисяч жінок, перший - 60 тисяч.

Якщо усіх породіль, вагітних і хворих жінок збити в одне приміщення - це величезний ризик стафілококової інфекції. Не дай Бог якась заражена дитинка чи мама з'явиться в тому приміщенні - це вже вибух інфекції. У нас є рішення санітарно-епідеміологічної станції, де головний санітарний лікар Черкас чітко дає зрозуміти, чим це загрожує. Це смерті. це величезні ускладнення.

Ви знаєте яка у нас обстановка з ВІЛ, з туберкульозом... Дуже багато людей хворіють на вірусний гепатит С. Не дай Бог така людина потрапить у таке скупчення народу.

За три роки нашому пологовому будинку ні копійки коштів не виділили на ремонт. На перший пішло чотири мільйони гривень на те, щоб ремонтувати старе...

Це все одно, що я побудував новий будинок. а сам буду жити в сараї.

Я не бачу логіки в тому, щоб знищувати нові будівлі і переходити в старі. У нас 80 % лікарів - вища і перша категорія. На нашій базі - чотири кандидати медичних наук. Там - тільки Ольга Іванівна. вихідець із нашого пологового будинку.

Зараз у нас на підході ще одна дисертація. Тобто фаховий рівень у нас можете оцінити.

Крім того. прекрасне неонтологічне відділення у нас працює. П'ять лікарів вищої категорії. За 2010 рік ми виходили 19 діток від 500 грам благополучно виходили.

Крім того, у нас зручне розташування. Через дорогу побудували обласну дитячу лікарню і реанімацією. Виникають якісь питання, наприклад, нещодавно дитинка недоношена народилися, - тут же покликали хірурга з обласної лікарні і буквально через три хвилини він уже у нас, заінтубіровали, перевели на апарат штучного дихання, дитинка вижила і все добре.

Зверталися ми багато разів до міського голови, скільки разів ходили на сесію міської ради. були у Верховній Раді. Усі депутати Верховної Ради підтримали наше звернення до Миколи Азарова.

Але проблема не вирішується.

Усі 321 працівника пологового будинку зараз находяться в списках на біржі праці. Хоча ніхто підписи свої під цим не ставив. Це протизаконно. Про це потрібно попереджати заздалегідь.

Ви не уявляєте, як в такій ситуації можна лікарям працювати і спасати людей.

Я реаніматолог і спасаю людей, які стоять між життям і смертю, але щоб так нас перехиляли, вибачте за слово, я такого ще не бачив.

Крім того, вони заявляють про економію в майже два мільйони. Звідки вони беруть таку економію? Тільки коли нас усіх мітлою звідти виженуть, заберуть приміщення - тоді, може, вони зекономлять два мільйони.

І вони кажуть, що все спокійно. Люди не знають, що робиться в місті. Вони не знають, що з 6 грудня нас закрили і другого пологового вже немає як юридичної особи.

Наші старші сестри їздять на базу першого пологового будинку і отримують там сильнодіючі ліки, наркотичні засоби. Це півдня треба витратити.

Жінки по 3-4 доби чекають, щоб поставити печатку на лікарняні.

Наші пологові розташовані на відстані 8 кілометрів розташовані. Яка тут економія - кататися туди-сюди. А зараз хочуть зробити одного завідуючого на дві реанімації для дорослих, одного завідуючого для неонтології... Як можна керувати за вісім кілометрів?

У нас же різні випадки бувають - кровотечі, відшарування плаценти та інші випадки. Це потрібно за хвилину врятувати і жінку, і дитину. Інколи потрібно миттєво консіліум зібрати і вирішити, що робити. Для цього потрібно, щоб був тут же головний лікар, начмед, усі фахівці. Як же на відстані восьми кілометрів це вирішувати?

Зараз невідомо що хочуть зробити.

Це що - організація праці?

Жителі Черкас нас підтримують - у нас уже тисячі підписів."

 

Крім того, читайте про події навколо пологового будинку № 2 тут, про зникнення обладнання з пологового будинку - тут і тут, про втручання нардепів - тут, про збір підписів депутатів облрпади - тут

Поділіться з друзями: