Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


24 Бер 2012

Канівську молодь продовжує тероризувати СБУ: Сергія Баліцького били до втрати свідомості

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Уже другий день поспіль в черкаському СБУ допитують студента Канівського училища культури і мистецтв Черкаської обласної ради Сергія Баліцького. Загалом силовики за останні три тижні, як стверджує юнак, вже вчетверте тиснуть на нього, використовуючи його соціальну незахищеність (виховується бабусею).  Перша ж їх "розмова" напередодні приїзду в Канів Віктора Януковича, коли вони, зі слів студента, били його у скроню до втрати свідомості й примусили дати неправдиві свідчення про підготовку замаху на іншого студента, стала приводом для подальшого переслідування як Сергія і його товариша Георгія Ребрика, так і загалом представників молодіжної організації "Сокіл" у Каневі.

Попри те, що Сергій Баліцький, за його ж словами, не є членом "Соколу", а лише товаришує з "соколівцем" Георгієм Ребриком, представники черкаської СБУ вирішили використати його для залякування і "вибивання" з Георгія неправдивих свідчень проти "Соколу" та "Свободи", членом якої той є.

 

Працівники СБУ вимагали від Сергія свідчень про якісь "вишколи" "Сокола", відомості про його активістів і так далі. Окрім нецензурщини, побиття, незаконного обшуку речей, даних телефону та ноутбука, силовики протягом п'ятьох годин "допиту" використовували й інші засоби психологічного тиску на студента, щоб примусити його "співпрацювати" з СБУ. Врешті, "вибивши", як заявив Сергій, з нього під диктовку "свідчення", його відпустили.

 

Проте, після акції "Свободи" та "Сокола" 14 березня під стінами СБУ в Черкасах, де учасники мітингу вимагали припинити переслідування й побиття патріотичної молоді, як повідомив депутат Канівської міськради Юрій Гамалій, Сергія Баліцького силовики привезли в черкаське СБУ, де знову допитали і взяли "підписку про невиїзд".

 

Поки невідомо, які ще документи чи свідчення і на якій підставі примусили підписати хлопця, а також чи відкрита кримінальна справа і в якій ролі там фігурує Сергій, однак уже вчора, 23 березня, студент відмовився давати свідчення без адвоката. Тим часом його разом із бабусею, яка виховує Сергія, тримали в черкаському СБУ кілька годин перед дверима слідчого. Після того, як студент написав заяву, що вже не буде давати свідчень без адвоката В'ячеслава Васяновича, з яким він разом із Георгієм Ребриком нещодавно уклали угоду, його таки відпустили.

 

Проте вже сьогодні зранку Сергій знову був вимушений їхати до СБУ.

 

Сергій Баліцький написав деякі деталі свого першого "допиту" працівниками СБУ та МВС 6 березня:

 


 Мене один з них ударив розкритою долоню двічі в верхній правий висок, після чого я втратив свідомість. Прийшов до тями від того, що мене трясли... 

 


 ...Один із співробітників СБУ під час незаконного допиту після побоїв і після психологічного тиску при складанні протоколу під диктування цих же співробітників СБУ дістав свій табельний пістолет і почав витягувати обойму... 

 

Крім того, лідер Канівської "Cвободи" Юрій Гамалій повідомив НародUA про те, що він отримав відповідь на свій запит керівництва училища культури і мистецтв, де незаконно допитувалися і були побиті силовиками студенти цього училища, де стверджується, що все було "в рамках закону".

 

Також він поінформував, що після запиту депутата Черкаської облради Любові Майбороди до канівських правоохоронців з ним та Георгієм Ребриком спілкувалися працівники МВС Канева.

 

 

Продовження буде.

 

Фото sokil.ck.ua

Поділіться з друзями: