Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


21 Жовт 2015

Як павуки рятують від фобій і стають друзями

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Кажуть, характер людини можна визначити за її домашнім улюбленцем. Мабуть, тому власників собак прийнято вважати вірними, рибки уособлюють спокій та врівноваженість, а такі екзотичні улюбленці, як павуки, можуть з'явитися лише у сильної духом та безстрашної особистості. Саме такою виявилася моя співрозмовниця, черкащанка Марина Збавитель.

У свої 11 років дівчинка має дуже незвичайне захоплення і живе під одним дахом з шістнадцятьма павуками-птахоїдами.

- Коли у вашому будинку з'явився перший павук і чому це сталося?

- Я дуже сильно хотіла, аби батьки купили мені хоч якогось домашнього улюбленця. Просила і рибок, і собаку, та нічого не виходило. А одного разу ми з мамою випадково зайшли до зоомагазину. Там було стільки тварин, що аж дух перехоплювало! Та коли ми наблизилися до невеликого тераріуму, то побачили маленький клубочок, вкритий дрібненькими волосками. Це був точно наш павук! І так у грудні 2013 року у мене з'явився мій перший домашній улюбленець.

- Невже тобі було зовсім не страшно?

- Насправді я дуже боялася і перші кілька тижнів навіть не дивилася на нього.

Саме тому увесь догляд за домашнім улюбленцем взяв на себе голова родини Максим Михайлович. Адже павука потрібно не лише годувати, а й підтримувати необхідну температуру та вологість, при порушенні яких він може просто загинути. А для того, щоб павук мав можливість плести гніздо, тераріум зсередини зазвичай декорують гілками, корою або живими рослинами. На дно слід насипати близько 2-3 см кокосового субстрату або торфу. Один раз у два-три дні тераріум потрібно оприскувати звичайною водою і добре вентилювати його.

- Тато так захопився, що почав читати багато літератури про павуків-птахоїдів та шукати "павуководів" на тематичних форумах. І такі люди, на мій подив, знайшлися навіть у Черкасах. Більше того, чоловік, у якого ще рік тому було 20 павуків, мешкає прямо у нашому будинку, на кілька поверхів вище. Він став новим другом нашої родини, і сьогодні ми спілкуємося ледь не щодня, - розповідає дівчина.

45436546456456745w

Згодом родина відвідала виставку павуків у Дніпропетровську і звідти привезла ще двох "пухнастиків". Так розпочалася "павукова залежність" в родині Збавителів. Все нові і нові павукоподібні друзі з'являлися у їхніх тераріумах, які згодом Максим Михайлович навчився клеїти власноруч. На сьогодні у Марини мешкає 16 птахоїдів і всіх їх вона дуже любить. Арахнофобія й усі інші страхи у дівчинки почали зникати. Зараз вона спокійно бере на руки павуків, лише при вигляді яких більшість її подружок втрачають свідомість.

- Чим харчуються усі ваші павуки?

- На батьківщині, в тропіках, вони б живилися комахами, невеликими ящірками, молодими зміями, деревними жабами і дрібними гризунами. Проте такий раціон нам не по кишені, а тому зоологи вигадали замінники їхньої традиційної їжі. Наші павучки з радістю їдять тарганів, цвіркунів та зоофобусів.

- Чи є небезпечними для життя людини укус якогось з ваших павуків?

- Так, ми маємо трьох токсичних павуків, укус яких неймовірно небезпечний. До того ж, вони є рідкісними, адже в Україні таких видів практично ніде немає. А замовляти їх потрібно за кілька місяців до народження.

534645645646

Здавалося б, шістнадцять павуків - це більш ніж достатньо для звичайної родини, проте нові тваринки не припиняли з'являтися у двокімнатній квартирі. Скорпіон, ящірки, собака, рибки, кролики та папуги згодом приєдналися до їхньої компанії.

- Чи мають імена усі ваші улюбленці?

- Насправді ім’я має лише мій пес Річі та одна з ящірок, Єва. Усім іншим імена ми не даємо, а просто використовуємо скорочення від їхніх повних назв.

- Чи є у тебе плани придбати ще якусь екзотичну тваринку?

- Так, я планую купити удава, проте це буде пізніше, коли я матиму власну квартиру, адже у цій місця для новачків вже немає,- посміхаючись розповідає дівчинка.

 

Фото надані автором

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему