Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


16 Лист 2014

Ірландський степ і «Nightingale»: політ кельтів або танець фей

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Ірландія – країна казкової природа, гномів та фей, привітних стариганів, що все дозвілля проводять за кухлем «Гіннесса», та яскравих танців під колоритну народну музику. Саме вони, різносторонні і незвичні, прославили землю кельтів на увесь світ. Врешті-решт, відбивати шалений ритм під Irish Washerwoman сподобалося й іншим любителям танців з усіх куточків Європи та Америки. Наразі айріш степ все більше популяризується і в Україні, прикладом чого є гурток ірландського танцю «Nightingale» при черкаському ЦДЮТ.

Клуб існує уже 4 роки, у ньому займається 30 дітей віком від 5 до 16 років. Вони поділяються на старшу і молодшу групи. За цей час «Nightingale» вже встиг досягти висот у своїй справі. Останнім конкурсом, підкореним талановитими черкасцями, був IV Відкритий Міжнародний Чемпіонат з ірландського танцю «Kiev Open Feis», де брали участь «кельти» з України, Білорусі, Казахстану та Росії.

Керівник гуртка Валентина Юріївна Павленко розповідає, що захоплення степом почалося легко і несподівано - через любов до тієї славетної колоритної музики та простого бажання:

 

- Чому Ви вибрали саме ірландські танці, а не, наприклад, бальні чи народні?

- Музика, фантастична музика. Її неможливо ігнорувати, вона близька мені. Українські народні танці, звісно, гарні, але в ірландських відчувається політ. Вони, - наче танці фей, це - інша культура. Більшості людей відомо про степ, хоча ми займаємося і так званими "м'якими танцями".

- А Ви самі були в Ірландії?

- Ні, лише в Шотландії, хоча наші Карпати не поступаються їй красою. Але через два роки все ж поїду в Ірландію, буду здавати там іспити.

- Розкажіть, будь ласка, чого ви вже досягли у цій незвичній сфері діяльності?

- «Nightingale» - єдина студія такого напрямку у черкаській області, і ми змогли добитися того, що стали самі собі рекламою. Про гурток дізнаються з інтернету, бачать виступи на різноманітних концертах і, якщо зацікавлюються, приходять займатися. Окрім того, ми їздимо на різні чемпіонати, наприклад W.I.D.A. (World Irish Dancing Association), де члени журі – самі ірландці. Поки останнім конкурсом, де ми брали участь, був «Kiev Open Feis». Там ми вибороли достатньо багато призових місць: Ілля Зарубін, 13 років, 6 золотих медалей; Олена Ляпкало, 11 років, 3 золота та золотий кубок чемпіонату; Анна Заболотна, 14 років, 1 золото, 1 срібло, 2 бронзи, срібний кубок чемпіонату.

 

Ілля Зарубін займається степом 3 роки, щорічно виграє різноманітні змагання і не збирається зупинятися на досягнутому:

 

- Як ти дізнався про ірландські танці і, взагалі, чому вирішив ними займатися?

- Я подивився відео з танцюристом Майклом Флетлі, шоу «Україна має талант», і подумав: «Це круто!». Знайшов інформацію про «Nightingale» і вирішив сходити на одне заняття. Мені сподобалося і я почав займатися. У певний час хотілося кинути цю справу, але батьки переконали, що немає сенсу зупинятися після усього пройденого шляху. Хоча на самих заняттях мені подобається 50 на 50.

- А що, все ж, тебе захоплює у цій справі найбільше?

- Я маю можливість знайомитися з новими людьми. Наприклад, я сам їздив на майстер-класи у Харків, Київ, Одесу. На одному з них я зустрів свого кумира – Нікіту Черноморда.

- Чи мрієш ти пов'язати життя з айріш степом?

- Ні, я мрію бути лікарем або філософом-математиком. Але ірландські танці залишаться моїм хобі.

 

 

Фото www.pinterest.com

Поділіться з друзями: