Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


01 Бер 2012

Чи готове українське суспільство до інклюзії?

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Наприкінці лютого в Києві громадська організація ERA (Європейська дослідницька асоціація) представила результати дослідження «Інклюзивна освіта в Україні: здобутки, проблеми та перспективи» (червень 2011 – січень 2012 рр.).

Суть інклюзивної освіти полягає в тому, щоб включити дітей з особливостями або порушеннями психофізичного розвитку до навчального процесу в загальноосвітніх школах. На відміну від спеціальної освіти, діти-інваліди навчаються за програмою загальноосвітньої школи у класах разом зі здоровими учнями. У таких класах, окрім вчителя, додатково може бути вчитель-асистент, няня та інший персонал, який допомагатиме хворим дітям адаптуватися до навчального процесу (наприклад, допомога в написанні конспекту учневі з ДЦП).

 

Впровадження інклюзивної освіти відбувається в окремих школах у Києві, Львові, Полтаві, Сімферополі, Білій Церкві. За даними Міністерства освіти, науки, молоді та спорту на 1 березня 2011 року близько 130 тисяч дітей з особливими потребами навчаються в загальноосвітніх школах, а також створено майже 536 спеціальних класів у загальноосвітніх школах, які охоплюють майже 6 тисяч дітей з особливими освітніми потребами.

 

За результатами дослідження до ідеї інклюзивного навчання позитивно ставляться більшість опитаних. 76% респондентів упевненні, що інклюзія допоможе українському суспільству ставати добрішим і терпимішим до людей з особливими потребами.

 

Водночас, лише чверть опитаних знають чи щось чули про впровадження інклюзивної освіти в українських школах, зокрема обізнаність батьків щодо освітніх інновацій особливо низька.

 

Після пояснення, що таке інклюзивна освіта, переважна більшість опитаних (73%) засвідчила, що були б не проти, якби з їхньою дитиною навчалися діти з особливими потребами. Менше чверті навіть скористалися б цією нагодою, щоб сформувати правильну уяву у власної дитини про таких дітей, зорієнтували б їх на допомогу таким дітям.

 

Серед здобутків інклюзивної освіти батьки, чиї діти навчають в інклюзивних школах, відзначають значні позитивні зміни у характері та знаннях дітей з особливими потребами. Також вони вважають інклюзивне навчання значним кроком у плані соціалізації таких дітей, а українське суспільство – більш готовим до цього явища, ніж кілька років тому.

 

Серед стереотипів і страхів щодо інклюзивної освіти згідно з дослідженням було названо скорочення витрат на спеціальну школу, її формальне впровадження, тимчасова мода на інклюзію, а також, що вчителі загальноосвітніх шкіл психологічно та методично не готові до нововведень, а батьки здорових дітей будуть проти, зокрема тому, що здорові діти більш жорстокі й у школах частіше виникатимуть конфлікти. Ці стереотипи повністю або частково були спростовані в дослідженні.

 

Дослідження громадської думки проведене з ініціативи фонду «Відродження» разом із дослідною компанією InMind та громадськими організаціями «Демократичні ініціативи молоді» й «Аліса».

 

Детальніше про впровадження інклюзивної освіти в Україні читайте в наступних матеріалах НародUA.

 

Фото: europlanet.ru

Поділіться з друзями: