Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Бер 2012

«Дикий Хутір» став притчею во язицех

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Ресторанно-готельний комплекс «Дикий Хутір» на хуторі Буда віднедавна став притчею во язицех. Про нього говорять і пишуть, дискутують і звинувачують, засуджують і вимагають припинити свавілля... Тим часом, ситуація не така вже й проста і зовсім не зводиться до того, що хтось вирішив закрити заклад, бо він комусь «неугодний». НародUA зібрав коментарі різних сторін конфлікту і не поспішає робити висновки. Адже складається враження, що вирішити всі питання можна, лише коли за стіл переговорів сядуть можновладці, власники закладу, а також екопоселенці та корінні жителі хутора, і з'ясують, як бути далі.

«Якщо відріжуть світло, в мене вже стоять генератори!»


Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, коли його запитали під час прес-конференції, чому ж це влада не враховує думку народу і закриває «Дикий Хутір», відповів доволі лаконічно:

 

«Не знаю того, щоб цей заклад був народним. Він має свого конкретного власника, і цей заклад приносить доходи конкретній людині. Тому як народ поєднується і заклад цей... Наскільки я знаю, там є рішення суду. Зараз подана апеляція... Коли буде остаточне рішення суду, тоді будемо говорити – доцільно чи недоцільно. Я як керівник облдержадміністрації буду притримуватися закону, і буду виконувати те рішення, яке прийме суд», - сказав Сергій Тулуб.

 

Тим часом, власниця закладу Леся Островська переконана, що влада зацікавлена в тому, щоб заклад не працював. Надто – напередодні квітневих заходів, коли відбудеться вшанування героїв Холодноярської республіки.

 

«У мене є всі дозвільні документи для роботи, ліцензії, касові апарати, дозвільні документи для торгівлі. Але чигиринська влада вважає, що такий заклад не повинен працювати. Це вже другий рік поспіль нас хочуть закрити саме напередодні квітневих заходів, щоб наш заклад не працював, щоб ми не змогли приймати людей, щоб люди приїхали і їм не було ані де руки помити, ані поїсти. Все робиться для того, щоб людям було незручно приїздити на ці свята, бо умов для святкування немає», - стверджує Леся Островська.

 

IMG 1106

Леся Островська часто приймає на хуторі відомих гостей. На фото вона разом із кінорежисерами - українцем Михайлом Іллєнком та греком Фотосом Лампріносом

 

Пані Леся нагадує, що вони з чоловіком упорядкували могилу хуторян, яких розстріляли німці під час війни, щороку проводять поминальні обіди. Крім того, в минулому році Олег Островський у квітні за власний кошт організував реконструкцію бою, чим дуже потішив людей, які приїздили подивитися, як письменнику Василю Шкляру вручатимуть Шевченківську премію та вшановувати героїв Холодного Яру. Також підприємці будують церкву Петра Калнишевського і вже заклали камінь для будівництва музею Холодноярської культури. Проте попри всі добрі справи, можновладці не дуже прихильно ставляться до закладу. 

 

«У мене є інформація, що голова Чигиринської районної ради Ганна Михайлівна Совгира щосуботи збирає засідання з приводу діяльності «Дикого Хутора». І там говорять, що ресторан має бути закритий будь-якими методами. У крайньому випадку - МНС має відрізати світло. Мене про це попереджали і пожежники, і еменесники. Я до цієї ситуації вже теж готова - поставила генератори. Відріжуть - все одно людей буду приймати, а що робити? З'їдуться письменники, кобзарі, козаки – що я, не наварю їм кулешу в казані та не винесу?», - підсумовує Леся Островська.

 

Змініть цільове призначення землі і введіть будівлю в експлуатацію – Совгира


Тим часом, голова Чигиринської районної ради Ганна Совгира стверджує, що насправді ніхто не хоче закривати заклад. 

 

«Усе потрібно документально оформити. По-перше, земля за документами використовується для ведення особистого селянського господарства, тоді як власники її використовують із комерційною метою, а отже не доплачують податки. Крім того, будинок досі не введений в експлуатацію. Тож ми просимо привести документацію у відповідність до чинного законодавства. З 2010 року на комісіях районної ради розглядається це питання.  Упродовж двох років неодноразово виїздила комісія і просила ввести будівлю в експлуатацію, переоформити ділянку, змінити її цільове призначення. Ми не вперше закриваємо заклад, але на наші приписи ніхто не реагує. Власники сплачують 51 гривню штрафу, і «Дикий Хутір» продовжує працювати», - пояснила очільниця районної ради.

 

1324462594 golova-rr-sovgira-big

За словами Ганни Совгири, кожного року на Чигиринщину приїздить понад 100 тисяч туристів, а цьогоріч їх кількість має збільшитися у зв'язку з проведенням чемпіонату «ЄВРО-2012». Тому й зростає увагу до роботи закладів громадського харчування. 

 

«Закривати заклад ми не хочемо. Питання не в тому, щоб «Дикий хутір» просто закрити, і щоб вони не працювали. Якщо буде виконано всі приписи і будівля буде узаконена, тоді немає питань – хай працюють», - запевнила Ганна Совгира.

 

Цікаво, що Леся Островська стверджує, що ось уже три роки безуспішно намагається змінити цільове призначення землі, і з проханням бодай якось пришвидшити цей процес, власниця «Дикого Хутора» зверталася до... Ганни Совгири.

 

«Цей процес в роботі, чиновники то змінюють, то не змінюють. Але відмови немає, що не буде змінено. Уже три роки, як ми подали документи. Нам не відмовляють, не кажуть ні «так», ні «ні». Ми пишемо листи, просимо вирішити це питання. З приводу зміни цільового призначення я до Ганни Михайлівни зверталася з проханням допомогти, щоб швидше зробили, звертаюся по всіх кабінетах, пишу офіційні листи, але віз  і нині там», - каже Леся Островська.

 

Довідка

На хуторі мешкають 52 людини

З них корінних жителів (пенсіонерів) – 12

Дачників, які час від часу приїздять, – 16

Людей, що приїхали на хутір жити з 2003 року, і розбудовують Родові помістя – 24

 

Екопоселенці мріють, що «Дикий Хутір» змінить формат роботи


Низка видань уже озвучили позицію тієї частини місцевих жителів, які стали на бік власників «Дикого Хутора», всіляко їх підтримують і протестують проти закриття закладу. Тоді як думкою родин, які розбудовують на хуторі Буда екопоселення, досі мало хто цікавився.

 

НародUA поспілкувався із депутаткою Мельниківської сільської ради Нонною Кравчук. І ось що нам вдалося дізнатися:

 

«Маленька частинка жителів хутора Буда написали доволі агресивний лист – нічого влада на хуторі не робить, дороги не робить, електрику не робить... Ми вирішили більш позитивний лист написати і адресували його губернатору та черкаським і всеукраїнським ЗМІ. По-перше, від тих родин, що тут живуть, і яких більшість, по-друге, ми постійно намагаємося навіть із корчмою знайти спільну мову. І вважаємо, що було б добре її реорганізувати  в якийсь культурно-освітній, просвітницький, патріотичний центр, творчі вечори там проводити. Тоді ні в кого не виникатиме ніяких питань. Тобто, ми цього листа написали тому, що не хотілося б вступати в ці агресивні розборки. Ми підтримуємо те, що корчму мають закрити, але справа в тому, що це дуже конфліктна ситуація. Ми від початку і казали, і писали ще в 2010 році, що корчма впритул до заповідника розміщена, навпроти братської могили – це просто неморально. Крім того, там церкву будують. І виходить так, що корчма знаходиться посередині між братською могилою і церквою. Куди це годиться?», - говорить пані Нонна.

 

x 9fac4f1f 1

Разом з тим, Нонна Кравчук погоджується, що заклад закривати не варто

 

«Все ж таки там уже споруда стоїть, і доволі непогана, ми говорили власникам – можливо, там проводити якісь безалкогольні заходи. Але вони не хочуть. От і вийшло, що «Дикий Хутір» зіткнув усіх лобами. Зараз ця корчма як «яблуко розбрату» для всіх – для влади і для місцевих жителів. Тому що ми за мирну співпрацю і проведення безалкогольних та здорових заходів на хуторі Буда. Ми бачимо роботу комплексу такою, де пропонується людям здорове харчування, безалкогольні напої, свіжі соки, зелені та кисневі коктейлі», - підсумувала Нонна Кравчук.

 

Тож, як бачимо, якщо частина жителів виступають за те, щоб корчма відновила свою роботу і влада не втручалася в її діяльність, то інші мріють про реорганізацію закладу в культурно-просвітницький центр, де проводяться етнофестивалі, ярмарки та патріотичні заходи.

 

НародUA буде інформувати вас про те, як далі розвиватимуться події навколо «Дикого Хутора». Сподіваємося, що буде знайдено компроміс, який усіх влаштує.

 

Фото надані героями публікації, а також - chigirinrda.org.ua

 

Поділіться з друзями: