Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


13 Серп 2012

Дерновому радять знімати «кримінальну драму» про Черкаську міськраду

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Начальник Управління МВС України в Черкаській області Валерій Дерновий може при бажанні зняти «кримінальну драму» про діяльність Черкаської міської ради, зробивши «хід конем» у відповідь на пропозицію міського голови Черкас знімати «мильну оперу» про бездіяльність правоохоронців у боротьбі зі стихійною торгівлею.

Таку думку в коментарі НародUA висловив член правління Асоціації українських моніторів дотримання прав людини Володимир Батчаєв.

 

batch

 

«Особисто мені неприємно спостерігати за тривалим протистоянням мера та очільника черкаської міліції. Ось і тепер Сергій Одарич оголосив Валерію Дерновому  «баштанову війну» і стріляє у нього ріпою, хоча тут буде доречніше сказати - кавунами, із дерев’яної гармати. Мера не влаштовує 10 адміністративних протоколів, які склала міліція за 4 дні за незаконну торгівлю баштановими культурами. А я скажу правоохоронцям: «Правильно робите, що не вживаєте жорстких каральних заходів стосовно людей». Дійсно, у Кодексі про адміністративні правопорушення є стаття, яка передбачає відповідальність за порушення правил торгівлі. Але у нинішні скрутні часи ми не живемо, а виживаємо, і за таких умов розумна влада зменшує адміністративний тиск на населення і дає можливість хоч якось себе прогодувати.  Та й пересічним громадянам це більш зручно, і не треба їх примусово заганяти за кавунами до супермаркетів і незручно розташованих ринків. Якщо торговці не порушують громадський порядок, не заважають місцевим жителям  музикою у нічний час тощо, і виконують необхідні санітарні норми – міліції немає чого там робити, у неї є більш термінові і невідкладні справи. Є бажання отримати кошти до бюджету – легалізуйте точки продажу і крапка», - сказав Володимир Батчаєв.  

 

Він також пригадав, що в цьому році міська влада спочатку взагалі заборонила здійснювати торгівлю кавунами на вулицях міста.

 

«На мою думку справжні витоки невдоволення міської влади діями міліції полягають в іншому. Цього року ситуація із торгівлею баштанними культурами в Черкасах розвивалася досить цікаво і з очевидним корупційним забарвленням. Спочатку взагалі заборонили торгувати на вулицях, чим викликали паніку серед потенційних торгівців. А потім, витримавши паузу, дозволили, але не всім, а обраним. Смішно, але обидва протилежні за суттю рішення пояснювали турботою про жителів міста – у нас так завжди, як у давній пісні «Вчера, опять от имени народа у нас подорожала ковбаса». Заборона обов’язково створює передумови для корупції, адже тільки заборонивши щось чиновник  у подальшому має можливість отримати гроші за скасування своєї заборони», - переконаний Володимир Батчаєв.

 

За його словами, Черкасами ходять чутки, що за відміну рішення про заборону торгувати кавунами торговці заплатили 150 тисяч гривень.

 

«Кажуть спочатку спробували «підмазати» за 50 тисяч, але їм сказали, що  ціна питання набагато більша. Якщо зробити підрахунок – 30 точок торгівлі, то з кожної виходить по 5 тисяч. Враховуючи  те, що у середньому за сезон власник точки отримує приблизно 20 тисяч гривен, то це четверта частина його прибутку – для наших часів досить скромний і навіть сором’язливий  «відкат». Але, зрозуміло, що ті хто проплатив своє право на торгівлю, зараз обурюються: «За що платили, адже  неплатники вільно торгують нарівні з нами». Ось і маємо  над чим замислитися, бо такий сюжет дуже схожий на правду», - зауважив Володимир Батчаєв.

 

Наостанок він порадив Валерію Дерновому теж взятися за відеокамеру.

 

«Якщо Сергій Одарич  раптово відчув себе режисером та має наміри зняти «мильну оперу» про нашу міліцію,   можу порекомендувати Валерію Дерновому  в свою чергу зняти «кримінальну драму» про нашу міську раду.  І тут теж однією серією не обійдешся. У мерії повинні бути більш важливі справи, ніж вибивання податку з продажу кавунів на 10 точках. Та й взагалі, нехай мер не імітує турботу про громадян, а опікується їх дійсними проблемами – наприклад гарячою водою, якої у моєму багатоповерховому будинку немає вже друге літо поспіль, і такий будинок у Черкасах не один», - підсумував Володимир Батчаєв.  

 

Зображення: gdefon.ru та Центр інформації про права людини

Поділіться з друзями: