Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Лют 2015

Чим заробляє черкаський дизайнер?

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Є професія будівельника, є лікар, є кухар і вчитель… По суті зрозуміло, чим займаються працівники цих галузей. Але мені завжди було цікаво, куди йти з дипломом дизайнера на руках? Освіта дизайнера набуває все більшої популярності серед студентів. Наприклад, у Київському національному університеті технологій та дизайну на одне місце держзамовлення претендують 8 абітурієнтів. Але що робитиме студент-дизайнер по завершенню навчання? Про це ми вирішили запитати у дизайнерів нашого міста.

Андрій Дорош

- Ілюстратор, 25 років

- Закінчив Київський національний університет будівництва і архітектури, архітектурний факультет

- Диплом випускника ні разу не пригодився на практиці

- Працює фрілансером

 

Працював офіційно на декількох фірмах, згодом вирішив повернутись додому, переїхав в Черкаси і став фрілансером.

 

- Хм…де я більше заробляв: в Києві чи тут? Різниця лише в тому, що на офіційній роботі у мене була стабільність. У мене була стала кількість власних клієнтів на місяць, а зараз постійно з’являються нові замовники. А ще зараз я сам собі агент, менеджер і ілюстратор. Тому безпосередньо на роботу витрачаю десь 40% свого часу. І хоч шукаю клієнтів сам, або мене радять друзі, так працювати мені подобається більше.

 

Люди думають, що ціна є у ковбаси і в квартири, а у ілюстрацій – ні

 

В основному вся клієнтська база – це замовники із закордону. Тому що в Україні це можуть бути лише якісь 5 журналів і 2 сайти. І ще одна важлива проблема – те, що наші люди не привчені платити за роботу. Вони думають, що є стала вартість на квартири, машини, ковбасу, а все інше – безкоштовно. За роботу пропонують в три рази менше, ніж насправді коштує ця робота. Також бувають випадки порушення авторського права:

«Нещодавно подруга показала мені, що одна модель взяла мою роботу, де була зображена дівчина, вставила у фотошопі своє обличчя і виклала у соцмережу як своє фото. Було доволі смішно. Я домовився з нею і вона поставила внизу моє ім’я. Буває ще молоді гурти використовують мої роботи, як обкладинку альбому, без мого дозволу. Нашого споживача потрібно виховувати».

 

В Україні існує стереотип, що ілюстратор малює лише картинки в газету чи книгу. Насправді це уявлення дуже відрізняється від того, що є насправді. Це досить складний процес. На одну серію робіт в середньому у мене йде близько 20 годин.

 

Загалом, ілюстратору в наш час досить складно, існують десятки тисяч конкурентів і ти мусиш постійно бути в тренді, слідкувати за новинками і удосконалюватись сам.

 

«Україна досі знаходиться у кам’яному віці»

 

Іноді здається, що ми в Україні досі живемо в кам’яному віці. Навіть під час пересилки оплати виникають проблеми. Ми не маємо адекватних способів переслати кошти, і банк забирає собі близько 20%. Це відштовхує багатьох клієнтів.

 

(Ім’я співрозмовника змінено на його прохання)

 

 

pomagay

Євгенія Помагайбо:

- Дизайнер, 26 років

- Закінчила Черкаський державний бізнес-коледж, відділення дизайну

- Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, магістратура

- Працює викладачем в бізнес-коледжі

- Диплом потрібен під час влаштування на роботу, освіта допомогла отримати необхідні базові знання

 

У Черкасах немає дизайну

 

- У Черкасах немає дизайну. В нашому місті дуже багато надзвичайно талановитих художників та дизайнерів, але їм немає, як реалізовувати цей талант.

 

Я пішла навчатись у бізнес-коледж за прикладом своєї сестри, потім поїхала отримувати ступінь магістра в Київській академії мистецтв. Три роки прожила в Києві, і в той час заробляла усілякими способами: фотографувала весілля (на позичений фотоапарат), малювала афіші, бралась за все, що пропонували.

 

Більшість викладачів мусять працювати на двох роботах

 

Коли повернулася додому і моя колишня куратор запропонувала роботу викладача – я була дуже щаслива. Не знаю, чи довго ще викладатиму, не люблю загадувати, але мені подобається вчити інших. Спочатку, звісно, було страшно, але за три роки я трішки освоїлася і полюбила цю професію. Зрозуміло, що зараз викладачі багато не заробляють, тому багато з них працюють на двох роботах, і я не виключення.

 

Паралельно проводжу уроки малювання для діток в Krealand, 6 годин на тиждень я там, а решту вільного часу – «ботаню» вдома, щоб зробити свої лекції цікавішими.

 

Професія «дизайнер» стає популярнішою, але місць для працевлаштування не так багато. Переважно це рекламні агентства, у яких вже є веб-дизайнери, тому є вибір: фрілансити або їхати в інше місто.


Змога розвиватися – дорожче за гроші

 

«Хм…чи відіграє диплом роль під час влаштування на роботу?». Ви знаєте, людина, якщо захоче, може навчитися будь-чому. І багато талановитих людей можуть робити круті речі. Але іноді їм не вистачає якихсь базових знань і це позначається на ефективності і якості роботи.

Я розвиваюсь на цій роботі. Постійно дізнаюсь щось нове, відкриваю якісь нові стилі, а спілкування з дітьми дає змогу подивитись на буденні речі по-особливому.

Саме тому, для мене існує велика проблема у роботі на замовника. Вони живуть минулим. Іноді приносять такі ідеї, що ти просто думаєш: «О, Боже!», і робиш це із закритими очима.

 

Тому я завжди намагаюся пропонувати власні ідеї, ескізи, малюнки, а не робити замовлення по їхньому плану.

 

 

berdn2

Роман Бердник:

- Дизайнер, 21 рік

- Закінчив Черкаський державний технологічний університет, факультет графічний та веб-дизайн , навчається на магістратурі

- Працює в рекламному агентстві

- Коли влаштовувався на роботу, питали не про диплом, а про навики і уміння

 

- Я почав працювати ще коли навчався в університеті. Але в офісі я не повний робочий день, працюю тоді, коли в мене є час. Заробітну плату отримую за години, які відпрацював. Але якщо беру замовлення додому – то там фіксована ціна, і це залежить від замовника, і плюс, з мене беруть відсоток за те, що знаходять мені клієнтів.

 

- Мої обов’язки? Хм…робити все, що скажуть. Виготовлення поліграфічної продукції. Розрізаю візитки, малюю афіші тощо.

 

Скільки заробляти - 10$ чи 10 грн?

 

Як я туди потрапив? Моя викладачка запитала, чи є у мене вільний час, щоб ходити туди на роботу, і я погодився. Навчання не заважає працювати. Буває 8 годин працюю, буває - дві, в залежності від кількості вільного часу. Оплачують мені кількість відпрацьованих годин. Отримую 9.50 грн /год., за місяць це виходить десь півтори тисячі.

Ну, якщо порівнювати, то, ще навчаючись на бакалавра, я малював ілюстрації на сайт і тоді отримував 10 доларів за годину, а тепер… (сміється)

 

Але працювати в інтернеті завжди не маю змоги, бо якшо фрілансити – то треба постійно цим займатись. Якщо раз у місяць заходити і шукати роботу, буде дуже складно знайти замовлення. Тому якщо я зараз почну фрілансити, то навчання відійде на другий план.

 

Робота в рекламному агентстві для мене як підзаробіток. Зрозуміло, що відразу після університету мене б не взяли дизайнером на фірму, а це для мене хороша практика, я навчаюсь тому, як процес створення дизайну відбувається в реальному житті.

 

Насправді черкаські рекламні агентства – це просто поліграфії

 

«Нормальних», «правильних» рекламних агентств як таких в Черкасах немає. Бо вони займаються іншим, а у нас це - в більшості - поліграфії. Конкуренції між ними немає, є співпраця. Якщо, наприклад, у тебе полетів принтер, а завтра треба здати 10 прикладів меню, то тобі радо допоможуть і роздрукують, що треба.

 

В офісі нас працює троє. Хлопцям - 27-28 років. Це їхня спільна фірма. Після університету вони працювали в рекламному агентстві «Ринок», там познайомилися і вирішили відкрити спільну справу. Коли приймали на роботу мене – не питали диплом, а питали що я умію, в яких програмах працюю.

 

В майбутньому хочу сам на себе працювати і ні від кого не залежати. Я надіюсь, що щось вийде.

 

Замовники далекі від реального дизайну

 

Не хочу залишатись в Черкасах, тому що тут людям не треба прогресивний дизайн. Замовники на цьому не розуміються, від них все нове, що відбувається в галузі веб-дизайну, – далеко. А в Києві вакансій вистачає. Не можу поїхати зараз через навчання.

 

 

Отож, якщо ви любите створювати щось нове, креативне та цікаве, постійно розвиватись і не боїтесь труднощів, – ця робота для вас! 

 

 

Фото надані автором

Поділіться з друзями: