Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Квіт 2012

Черкаський зоопарк відкрив сезон з безхребетних і ведмежат

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Черкаський зоопарк відкрив сезон разом із відкриттям нового павільйону змінних експозицій. Обійшовся він міському бюджету, за словами директора зоопарку, десь в 600 тисяч гривень. Сьогодні у новому павільйоні - експозиція безхребетних, а першого травня тут будуть представлені в "Світі під мікроскопом" ще й найпростіші організми. Кажуть, це унікальний досвід для зоопарків. Крім того, черкаський зоопарк на радість публіці вирішив поки почекати із продажем ведмежат, народжених тут від ведмедів Васі та Юлі. Тож усі, хто завітає найближчим часом сюди, зможуть помилуватися цими дітлахами.

IMGP3138-1 DxO

 

Директор зоопарку Євгеній Ван напередодні Великодня насамперед розповів про нові експозиції:

 

- У нас з 260 видів, які представлені в зоопарку, фактично половина знаходяться в закритих приміщеннях, лабораторіях. Відповідно, відвідувачі їх не бачать. Маємо одну із найбагатших колекцій безхребетних серед зоопарків України. Тому ми відкриваємо першу експозицію безхребетних – членистоногих, павукоподібних.

 

IMGP3112

 

"Ми намагаємся розвіяти у відвідувачів деякі антипатії і навіть фобії до безхребетних. У нас більше 90 видів безхребетних. Тут представлені пауки-птахоїди, три види скорпіонів, кілька видів тарганів, жовтоносий павук...", - говорить екскурсовод.

 

Каже, що годують павука-птахоїда безхребетними, зокрема і тарганами, а скорпіонів не бояться тому, що останні становлять небезпеку тільки коли нападати на них.

 

IMGP3117

 

Директор черкаського зоопарку розповів також про те, як перезимували тварини, і заявив, що інші зоопарки заздрять черкаському:

 

- Перезимували ми добре. Може, ще й тому, що в нас – достатньо молоде поголів’я тварин, вони забезпечені кормом… Були деякі проблеми, зокрема із зерновими – ячменем і вівсом… Все інше – нормально. М’яса – достатньо. Нам багато зоопарків заздрять, тому що в раціоні тварин 60 % - це конина. Я говорив із директором Миколаївського зоопарку, то вони взагалі забули, що таке конина. А в нас яловичина і конина постійно присутні в раціоні.

 

IMGP3125

 

З іншого боку, поки віддаляються плани побудувати тут вольєри, яких, за словами Євгенія Вана, немає в Україні:

 

- Хоча багато що не вдалося «пробити». Тому що ми задумували в цьому році почати реконструкцію всього старого ряду хижаків, зробити там два вольєри з приміщеннями для ведмедів та вовків. Площа вольєру для ведмедів має бути 1600 квадратних метрів, а для вовків – 1200. Тобто це дуже серйозна площа. Жоден український зоопарк не має таких вольєрів. Там має бути відтворений фактично природній ландшафт з водоймами, водоспадами, з камінням, деревами, щоб тварини почували себе набагато комфортніше. Якщо вольєр більше 1200 квадратних метрів, то він навіть не потребує прибирання. Усе відбувається природнім шляхом... Я думаю, що це вдасться зробити в наступному році. Тому що, чесно кажучи, потихеньку ці старі вольєри ряду хижаків валяться. Шкода гроші витрачати на ремонт зношеного. Краще зробити раз і добре, ніж постійно ремонтувати. Наприклад, в цьому році почала стінка падати. Довелося теж її закріплювати. Грубо, некрасиво, але що зробиш – не хочеться витрачати гроші…

 

Проте і в цьому році в черкаському зоопарку мають бути реалізовані цікаві проекти, зокрема, дитячий майданчик з оглядовою "вежею" та новими тваринами.

 

IMGP3130

Поранене лебеденя з Чигиринщини відновлюється в черкаському зоопарку

 

"У цьому році ми збільшуємо дитячий зоопарк фактично вдвічі. Візьмемо нових тварин. Зараз на підході карликові баранчики та кози. Думаю, на початку літа ми одержимо карликових корів. І, відповідно, за рахунок інших тварин будемо збільшувати дитячий зоопарк.

За новим павільйоном змінних експозицій ми хочемо зробити дуже незвичний дитячий майданчик, де можна буде піднятися на висоту чотирьох метрів над рівнем землі і подивитися на зоопарк зверху. Тим паче, що в нас перед цим дитячим майданчиком буде зелена покрівля павільйону. Там буде посаджена трава і вереси. Так що буде різнокольорово, цікаво. Перед новим павільйоном будуть такі собі «дюни», зелені, пухнасті, перед якими будуть стояти лавочки…", - поділився планами Євгеній Ван.

 

IMGP3133

 

Уже півтора тижні в черкаському зоопарку живе поранений браконьєрами молодий лебідь. Євгеній Ван розповів, що в зоопарк часто приносять травмованих птахів. Це відбувається  в період гніздування, або в сезон полювання.

 

"Як лебеденя зараз?", - питаємо в керівника зоопарку.

 

- Уже нормально. Шви познімали, хоча травми, звичайно, серйозні. У нього відсутня частина плечової кістки. Тому воно не зможе літати.

 

Розповів Євгеній Ван і про майбутні експозиції в новому павільйоні:

 

- На жаль, в нас виникли проблеми з проплатою мікроскопів. Ми планували відразу дві експозиції відкрити – безхребетних і «Світ під мікроскопом». Тому відкриємо «Світ під мікроскопом» уже 1 травня. Так, там буде водночас дві експозиції. Десь уже на початку літа ми відкриємо експозицію тропічних метеликів. В середині літа – «Світ земноводних».

 

- Ви будете закуповувати цих комах, тварин і так далі?

 

- Ні, це все наше. В нас є лабораторії, які відвідувачі не бачать. Тому все, що ми виставляємо – це наше. Ми зробили павільйон, щоб показати відвідувачам усе, чим ми багаті. Зоопарк – це ж як зоомузей, тільки живий.

 

IMGP3120

 

Крім того, Євгеній Ван повідомив, що сьогодні з міського бюджету на зоопарк виділяються кошти не на  харчування, утримання тварин, а на спорудження нових павільйонів, вольєрів, Мета - зробити зоопарк більш привабливим, щоб сюди приходило більше відвідувачів і зоопарк "сам на себе заробляв".

 

"Ми з Сергієм Олеговичем розмовляли на цю тему – про те, щоб гроші з бюджету ішли на розвиток зоопарку. Це, можливо, і правильно, тому що кошти з бюджету розвитку будуть іти конкретно на якісь об’єкти інфраструктури зоопарку, Крім того, багато в цьому році ми повинні завершити за свої гроші. В минулому році ми зробили холодильні камери, тепер потрібно повністю обшити «сендвіч-панелями» нижні склади. І в нас там сьогодні дві камери – для холодильного приміщення і морозильна камера. На початку червня купимо холодильне обладнання і зможемо заготовлювати там фрукти, овочі…", - повідомив Євгеній Ван.

 

IMGP3139-1 DxO

 

 

Поділіться з друзями: