Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


31 Жовт 2012

Черкаських школярів закликають мотати ляльок-мотанок

Читайте більше в рубриці Соціум
 

На Черкащині школярі півроку бавитимуться ляльками. Управління культури Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка та Черкаський обласний художній музей оголошують проведення відкритого заочного конкурсу української народної ляльки для учнівської молоді в Черкаській області. Основна аудиторія, на яку розраховують організатори - це черкаській школярі, учасникам з інших областей України теж будуть дуже раді. 

 

IMG 9286_copy

 

Мета конкурсу - відродження, збереження та популяризація української традиційної ляльки, розвиток творчої художньої активності учнівської молоді в галузі декоративно-прикладного мистецтва. До участі у конкурсі запрошуються учні загальноосвітніх шкіл та вихованці позашкільних навчальних закладів. Участь у конкурсі може бути як індивідуальною, так і колективною. Допускається створення конкурсної роботи спільно із членами родини.

 

2

 

Вікові категорії учасників:

 

І – учні 1-4 класів;

ІІ – учні 5-8 класів;

ІІІ – учні 9-11 класів.

 

6

 

Журі конкурсу:

 

Наталія Кузьменко – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер витинанки та автентичної народної ляльки.

 

Михайло Коваль – заслужений працівник культури України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член Всеукраїнської спілки кобзарів, Відмінник народної освіти України, майстер виготовлення автентичної крайки.

 

Наталія Рєбякова – головний бібліотекар відділу літератури з мистецтва Черкаської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка, викладач історії мистецтва факультету РІІТ Київського національного університету технології та дизайну.

 

Тамара Бондаренко – провідний науковий співробітник відділу науково-дослідної та експозиційної роботи Черкаського обласного художнього музею.

 

Наталія Некраса  – провідний методист відділу фольклору та етнографії обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер народної вишивки.

 

Олександра Міщенко  – головний спеціаліст управління культури Черкаської обласної державної адміністрації


Лідія Колесник – керівник гуртка «Писанкарство» Черкаського обласного Центру еколого-натуралістичної творчості, малої академії наук учнівської молоді, переможець першого Всеукраїнського конкурсу на кращу традиційну народну ляльку.

 

4

 

Конкурс проводиться упродовж листопада 2012 року – травня 2013 року.

 

- до 28 грудня 2012 року надсилається анкета-заявка, в якій зазначаються прізвище, ім’я, по-батькові учасника, дата народження, населений пункт, клас та школа навчання, номінація, назва конкурсної роботи та номер контактного телефону на електронну адресу lida_kol@ukr.net або на адресу КЗ Обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка: відділ літератури з мистецтва, вул. Байди Вишневецького,8, м. Черкаси, 18000.

 

- з 15 березня до 15 квітня 2013 року на адресу вказаної бібліотеки надсилаються (надаються) конкурсна робота і розповідь-пояснення про її створення (використані матеріали, опис процесу роботи, роль у створенні ляльки членів родини із зазначенням їх прізвища, ім’я та по-батькові, дати народження).

 

IMG 4814

 

Кількість робіт від одного учасника – необмежена. Роботи переможців конкурсу авторам не повертаються і передаються оргкомітетом у фонди Дитячого мистецького центру Черкаського обласного художнього музею. Інші роботи автори можуть забрати упродовж тижня після завершення виставки.

 

3

 

Номінації конкурсу: традиційна вузлова лялька, лялька з природних матеріалів (солома, трава, кукурудзяне листя, дерево, глина, натуральні нитки), авторська українська текстильна лялька з вишитими елементами.

 

5

 

Вимоги до конкурсних робіт - твори подаються у зазначений термін, ручна робота виконання, традиційні вузлові ляльки повинні бути без обличчя або мати хрест замість нього, твори повинні мати підставку або кріплення для експонування у вертикальному положенні, не допускається використання фабричних ляльок, машинного шиття та машинної вишивки.

 

IMG 6411

 

IMG 6417

 

Переможці визначаються за номінаціями у відповідних вікових категоріях. Автори кращих робіт будуть відзначені грамотами Черкаського обласного художнього музею та отримають призи від Черкаського обласного відділення Українського фонду культури та інформаційного партнеру конкурсу Інтернет-видання про народне мистецтво «Рукотвори». Кращі роботи будуть експонуватися у Черкаському обласному художньому музеї у травні 2013 року. За підсумками конкурсу твори учасників будуть надруковані у каталозі.

 

IMG 9265

 

Адреса оргкомітету: Обласний художній музей, вул. Хрещатик,59, м. Черкаси, 18000. Координаторка конкурсу: Колесник Лідія Миколаївна, електронна адреса: lida_kol@ukr.net. Для довідок: тел.: 0937676599.

 

IMG 4920

 

Партнери Конкурсу:

 

Черкаське обласне відділення Українського фонду культури

 

Видавець Чабаненко

 

chab

 

Інформаційні партнери:


Майстерня української ляльки «Мотанка»


mo


Інтернет-видання про народне мистецтво «Рукотвори»

 

ruk

 

Незалежне інтернет-видання «НародUA»

 

logo-1

 

Перша обласна громадсько-політична газета «Черкаський край»

 

chekr

 

Черкаська обласна газета «Нова доба»


nb


Всеукраїнська дитяча газета «Новачок»


nov

 Магазин товарів для рукоділля та дарунків ручної роботи


logo-white

 

 

До речі

НародUA обере найкращу на нашу думку лялечку, а її автору (авторці) ми підготуємо особливий подарунок. Тож з нетерпінням чекаємо на ваших ляльок-мотанок. До праці!

 

Фото надані Лідією Колесник

Поділіться з друзями: