Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


18 Квіт 2014

Черкаські священики на Великдень проведуть службу для військових у Чонгарі

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Останній блок-пост України на межі з Кримом біля селища Чонгар на Великдень відвідає духовна місія від Черкаської єпархії УПЦ Київського патріархату. Священики і представник хору Свято-Троїцького кафедрального собору у Черкасах вирішили на велике свято Воскресіння Христового принести радість Великодня українським військовослужбовцям, які несуть службу на останньому рубежі України й готові першими захищати українську землю в разі російської агресії.

Делегація черкаської єпархії УПЦ КП на чолі з капеланом єпархії, відповідальним за взаємодію із Збройними Силами, отцем Олександром 19 квітня виїжджає в Чонгар Херсонської області. Там священики відслужать пасхальні церковні служби в двох військових частинах. Одна з них – повноцінна всенічна великодня служба, яка буде проводитися для військових в польових умовах, зокрема у військовій палатці та навколо неї. Друга служба - ранішня пасхальна літургія – відбудеться в іншій військовій частині в Чонгарі.

Крім того, черкаська єпархія УПЦ КП зібрала для українських військових на прикордонні необхідні побутові речі, воду, святкові харчі, в тому числі й паски. Як зазначає головний організатор поїздки й учасник хору черкаського Свято-Троїцького собору Валерій Макеєв, який також їде в Чонгар, черкащани, в тому числі й місцеві підприємства, виявили велику активність і долучилися до цієї акції. Так, за 2 дні було зібрано, за попередніми розрахунками, принаймні 10 тисяч гривень, на які було придбані всі необхідні військовим речі, а також святкові харчі.

Між тим, уже 21 квітня отець Олександр має повернутися з півдня країни, щоб відвідати черкаське СІЗО і принести попередньо ув'язненим крашанки, паски, солодощі та іншу їжу, яку прихожани на Великдень віддають в дар церкві.

 

За словами архиєпископа Черкаського і Чигиринського Іоана, на Великдень священики не мають можливість залишати свою парафію, щоб кудись поїхати, але черкаська єпархія, враховуючи те, що в Свято-Троїцькому кафедральному соборі служить не один священик, вирішила відправити свого капелана підтримати військових на кордоні України з Росією. Головне завдання – принести пасхальну радість військовим і підтримати їх, щоб вони відчували за собою турботу і любов духовну.

 IMG 4302

Архиєпископ Черкаський і Чигиринський Іоан:

- Принесемо радість пасхальну до наших військових, щоб вони не переживали, не боялися, а знали, що за їхньою спиною завжди є наша підтримка, наша любов духовна, церковна, і турбота за них.

Ми хочемо, щоб до подібних акцій долучалися всі черкащани – і підприємства, і організації, і політичні партії, і щоб у цей день пасхальний не залишити наших військових без уваги. Вирішили виявити ініціативу і домовилися з військовими, щоб саме на Пасху, на Великдень вночі служилася там служба. І ось наш соборний священик отець Олександр буде їхати в складі нашого православного Автомайдану у військові частині.

 

IMG 4315

Отець Олександр, очолює делегацію черкаської єпархії у великодній поїздці до Чонгару:

- Я як військовий священик, капелан їду у військові частини, щоб там відслужити служби. Найголовніше – привезти до військових радість Воскресіння Христового, щоб люди не думали, що про них забули. Де б людина не перебувала, це свято прийде до нього. Це свято торкається кожного з нас. Радість Воскресіння Христового повинна бути з нашими воїнами – на кордоні, на передовій, де в будь-яку хвилину вони можуть вступити в бій і захищати Батьківщину. Багато військових виявили бажання посповідатися, причаститися у пасхальну ніч. Багато наших підприємств зібрали кошти, пожертви. Це все буде передано військовим, щоб вони відчули і матеріальну підтримку.

Уже в понеділок, 21 квітня, будемо в черкаському СІЗО. Ми опікуємося ним років 5 і навіть більше. На Пасху туди їздимо, проводимо богослужіння і навіть хрещення. Тим паче, раніше в СІЗО було більше невинних людей, ніж винних.

 

Валерій Макеєв, ініціатор поїздки черкаських священиків до військових в Чонгар:

IMG 4316

 

- В одній частині ми проведемо повноцінне всенощне богослужіння в палатці і навколо палатки. Мені самому це буде дуже цікаво, бо скільки років співаю на богослужіннях, але такої практики ще не було. Думаю, все буде дуже добре.

В іншій військовій частині ми проведемо службу о 9.00 год. ранку – з літургією, причастям. Крім того, веземо подарунки від черкащан – паски та інші дари, які освячуються в ці дні. Також веземо ті речі, які побажали наші військові – побутові речі (станки і пінки для гоління, зубну пасту і так далі).

Я здивований тим, що ми дуже швидко – за 2 дні – зібрали кошти для військових від підприємців і громадян.

 

Як зазначив Валерій Макеєв, до акції долучилися підприємства "Ензім", "Фотоніка", "Лавента", "Полікор", КП "Черкасиводоканал", "Бізнес-гранд" і "Будинок торгівлі". "Таке єднання нашого народу з військовими – дуже показове", - каже пан Макеєв.

"Приємно були здивовані, що неукраїнське підприємство "Лукойл" допомогло із заправкою автомобілів, які будуть їхати в Херсонську область. Окрема подяка керівнику ПАТ "Юрія" Олегу Кашко. Ми планували їхати на одному мікроавтобусі, а тепер будемо їхати на двох, тому що всі пасочки від "Формули смаку" та молоко продукцію від "Юрії" закупив саме він. Хочемо подякувати усім черкащанам, які долучилися до акції", - підсумував він.

 

 

Поділіться з друзями: