Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!

Соціум

 Маленькій Вікусі Волошко поставили страшний діагноз: об'ємне новоутворення правої нирки, метастази в легені. Пухлина займала всю черевну порожнину, підперла печінку, шлунок та селезінку. З таким діагнозом чекати не було часу. Родині потрібно було терміново приймати рішення.

Думки розбігаються, не можете зосередитися, відчуття паніки, немає бажання нічого робити – ось вони, типові симптоми стресу. Як боротися із цим явищем?

Уже в понад десяти містах України діє Велопатруль. Основна місія учасників Велопатруля - допомагати жінкам дістатися додому у вечірній час, запобігаючи нападам на них. Сьогодні ми говоримо з координатором черкаського Велопатруля, психологом Олегом Кулаковським. За його словами, у Черкасах уже працюють 9 активістів Велопатруля. За весь час свого існування волонтери допомогли більше 30 жінкам. Крім того, в планах черкаського Велопатруля - допомагати пенсіонерам. Не лише безпечно добиратися додому, але й у доставці продуктів, ліків і так далі.

Саме так, з легкої руки Владики Іоана, митрополита Черкаського і Чигиринського Української Православної Церкви Київського Патріархату, наша місія, що вирушала від Свято-Троїцького Собору міста Черкаси до українських військових частин, що розташовані неподалік «лінії кордону» між нашими військами та окупантами з Росії, здобула неформальне найменування «Православний Автомайдан».

Останній блок-пост України на межі з Кримом біля селища Чонгар на Великдень відвідає духовна місія від Черкаської єпархії УПЦ Київського патріархату. Священики і представник хору Свято-Троїцького кафедрального собору у Черкасах вирішили на велике свято Воскресіння Христового принести радість Великодня українським військовослужбовцям, які несуть службу на останньому рубежі України й готові першими захищати українську землю в разі російської агресії.

У Черкаській області, десь за 120 км від Черкас, є невелике село зі жменькою добрих і по-своєму щирих людей. Село з назвою Погибляк. Перша писемна згадка про цю місцевість відноситься до часів Коліївщини: «Гайдамаки на чолі з Грицьком Вовком ограбили село Погибляк і з великою здобиччю з синами і жонами переховувалися в лісі під Гутою Богуславською..». За словами істориків, у той час на Правобережній Україні було стихійне повстання селян проти польських магнатів. Згідно з переказами, поляки були розбиті вщент. Немало їх полягло на місці, де зараз лежить село Погибляк. З того часу цю землю стали називати «погиб лях». Згодом почали вживати сучасну назву. Втім, є й інші версії походження назви села... Але не хочу на цьому зупинятись, адже розповідатиму про інше…

Наразі вступ до Євросоюзу є однією з нагальних потреб України. Всі "заворушення" і зміни розпочалися через євроінтеграцію і можливість підписання угоди про асоціацію з ЄС. І якщо раніше українці могли лише мріяти про асоціацію, то сьогодні це є реальністю. Одні виступають «за», інші – «проти». Так чи інакше, угода про асоціацію України з Євросоюзом лише скромно натякає на можливість приєднання країни до євроспільноти, тобто на членство в ЄС, в далекому майбутньому.

Хто вирішив, що ми розумніші за них, тварин? На тваринах проводять експерименти. Тварин показують в цирку. Тварини сидять в зоопарку-тюрмі. За ними полюють. Їх травлять собаками в затравниках. Люди, чи нормальні ми, якщо катування живих істот, які відчувають біль, не вважається в нас чимось надзвичайним?

Порозуміння. Здавалося б, така проста річ, яка зараз життєво необхідна Україні. У момент, коли країна намагається примирити різні групи й навіть регіони, необхідні нові форми для спілкування.

Ініціатива «Театр для діалогу», яку започаткували українські активісти, покликана через мову театру говорити сміливо про ті проблеми, із якими ми живемо понад три місяці. Ще до кривавих подій на Майдані відбулася серія тренінгів за методикою Театру Пригнічених у п’яти містах України – Києві, Львові, Донецьку, Чернігові й Чернівцях.

В Україні з початку революції масово падають Леніни. Першим упав Ленін 8 грудня біля Бесарабки в Києві. З того моменту ленінопад охопив усю Україну. Уже повалено більше сотні пам'ятників "вождю", який наказав більшовикам окупувати Україну, знищивши Українську Народну Республіку.