Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Лют 2018

Влад Волошин: "Найбільше щастя – пізнавати свою внутрішню природу"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Людина перш за все має прагнути до саморозвитку. Мрію, щоб  світ хоч трохи став теплішим та добрішим", – розповідає Влад Волошин – герой Щастя на НародUA.

 16265630 126728297835913 1093589730038575319 n

Влад Волошин народився й живе в Івано-Франківську. Пише прозу та вірші.

Захоплююся, пишу, мрію

Захоплююся філософією, психологією та історією. У вільний час пишу прозу та вірші. Читаю. Є учасником літературних заходів у рідному місті та різноманітних фестивалів по всій Україні.

Займаюся ліпленням з пластиліну. Люблю переглядати документальні та художні історичні фільми, передачі та мультфільми.  

Вважаю, що людина перш за все має прагнути до саморозвитку. Мрію, щоб  світ хоч трохи став теплішим та добрішим. А робити це можемо своєю творчістю та власним прикладом.

Що таке щастя?

Кожен з нас розуміє це слово по-своєму. Для когось щастям є взаємне кохання, для іншого - досягнення певних вершин, а ще для інших - пізнання самого себе і всесвіт довкола. І кожен з них буде частково правим. Навіть попри всі спроби, різні тренінги і вправи психологів не можемо отримати чітку і сталу дефініцію щастя як такого. Бо для кожного воно є  чимось іншим. Як говорив один із великих вчених Еразм Роттердамський, «щастя залежить від нашої думки про речі».

Але перш за все кожна людина прагне бути потрібною. Знати, що тебе люблять, чекають десь, потребують, хочуть бачити створює певне тепло в середині душі. І навіть найжорстокіші душі рецидивів розтоплюються перед цим не зрозумілим і не вивченим до кінця відчуттям. Адже, людина будучи соціальною істотою прагне до комунікації, до спільнотності. Це підтверджує і біблійна розповідь про створення людини: «і сказав Бог: не добре бути чоловікові одному». Це підтверджує і  Піфагор Самоський, коли говорить про щастя наступне: «Вибери собі друга; ти не можеш самотній бути щасливим, щастя це справа на двох». На думку американського психолога Абрахама Маслоу, щастя людини полягає у задоволені нею усіх своїх потреб. А зі слів великого античного філософа Арістотеля – щастя є дією відповідно до своєї природи.

А з іншого боку… Живучи в сучасному суспільстві ми бачимо різні суперечності. І той, то ще вчора говорив, що він є направду щасливим  - сьогодні уже абсолютно нещасний. І навпаки. У щастя немає сталості. Воно настільки мінливе, що в гонитві за якимись примарними ілюзіями можна й не побачити. І на жаль часто так і є. Людина помилково розставляє не ті акценти в своєму житті. А звідси і розчарування, і біль, і страх.

Вивчати свій внутрішній світ і наш макрокосмос

Насправді, для мене найбільшим щастям є пізнавати свою внутрішню природу. Могти роздумувати над кожним кроком, котрий роблю в своєму житті. Пізнати людську природу настільки, наскільки це можливо зробити власним розумом. Аналізувати і створювати все нові образи ідеальної людини (як це свого часу робив великий вчений Ніцше). Вивчати свій внутрішній світ загалом і вивчати наш макрокосмос, котрий в дечому є подібний до живого організму. Розмірковувати і пізнавати сутність Бога як Надпотужного МегаРозуму, котрий дією свого мислення тримає нашу реальність.

Що залишити після себе?

Пізнання себе як такого - це напевне найбільше щастя і найцінніше, що може зробити для себе людина. Історія показує, що ані надпотужні мегадержави, ані найсильніші герої, ані найбагатші царі, ані найкрасивіші жінки не залишилися жити. Всі вони померли, як і померло все, що з ними було пов’язане. То яким тоді було їхнє щастя? Що вони змогли залишити після себе? Нічого! І буде найстрашнішим нещастям для людини - не залишити після себе і сліду.

Не головне, який у тебе був матеріальний стан чи статус у суспільстві, але що ти зробив. Це питання завжди переслідує мене – що я зможу залишити доброго після себе для інших? Мені здається, що подібне питання має звучати в голові кожного. Бо тоді відпадуть самі по собі багато з тих питань і правил, котрі зараз виступають гострим каменем у суспільстві і перед кожним зокрема.

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему