Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Жовт 2016

Влад Волошин: «Ми самі програмуємо себе на «хвилю щастя»

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

Влад Волошин – герой Щастя на НародUA. "Найбільше щастя - це мати душевний спокій і чисту совість. Це шлях як до розвитку, так і до успіху", - говорить він.

Влад Волошин. м. Івано-Франківськ. Цікавиться філософією, психологією та історією. У вільний час пише прозу і вірші. Читає. Займається ліпленням. Любить переглядати документальні та художні історичні фільми, передачі та мультфільми. 

Що таке щастя?

Колись давно, коли я ще був малим, то іноді чув як люди вживали це слово.  Тоді я почав запитувати, а що означає те «щастя». Хтось скаже, що щастя - це здорова сім’я, живі батьки. Для когось щастя - це дорогі апартаменти в заміському домі, дорогі авто. Ще інші марно мріють про високі посади, гучні титули. І всі вони якось по своєму матимуть рацію.

По суті ми не маємо чіткого поняття цього слова. То що таке щастя? Над цим питанням ламали голови багато філософів і поетів. Так наприклад, Анна Ахматова висловлювалася про щастя: «Той щасливий, хто пройшов серед мук, серед тривог і пристрасті життя гучної, подібно троянди, що цвіте бездумно, і легше по водах біжить тіні.» А Карл Лагерфельд каже, що «щастя – це питання порядку та дисципліни».

У наш час проводяться сотні різних соціальних опитувань, дослідів на цю тему. І всі вони мають різні відповіді і результати. Адже кожна людина живе своїм, матеріальним чи позаматеріальним (духовним) світом. А відповідно, від цього і походить її уявлення про саме щастя. На думку американського психолога Абрахама Маслоу щастя людини полягає у задоволені нею усіх своїх потреб. А зі слів великого античного філософа Арістотеля – щастя є дією відповідно до своєї природи.

Але поза всім, щастя є напевне у середині нас самих. І ми самі запрограмуємо себе на щастя або на невдачу. Це щось, що виходить із нас самих. В залежності від того що живе в середині нас самих – те і буде виходити на поверхню. Чим ми живемо, що в наших думках, що ми ставимо на перше місце – те і стає визначальним у нашому житі. По суті, кожен сам може запрограмувати себе на добру, так би мовити, «хвилю щастя». Було би бажання.

Існує розповідь про те, що у одному королівстві дуже важко захворів правитель. І ніхто із всіх відомих медиків не міг йому допомогти. Але знайшовся один лікар, котрий сказав, що якби знайти щасливу людину і одягти її сорочку на короля, той обов’язково одужає. Всі царедворці по черзі почали говорити, що попри свої казкові статки і благополуччя, вони не є цілком щасливим. Далі черга пішла до дрібніших панів. Але й ті не могли похвалитися тим, що є абсолютно щасливими. Кожен мав якусь «біду», хоча мали в житі все, про що могли лише мріяти. Але одного разу слуги цього короля натрапили на одного бідного чоловіка, що йшов дорогою. Вони зупинили його і спитали, чи він є щасливим. Отримавши позитивну відповідь, слуги зажадали, щоб він дав їм свою сорочку для короля. «Але ж у мене не має сорочки. Я дуже бідний» - відповів чоловік.

Ніщо не може дарувати нам щастя. Ані казкові багатства, ані красиві жінки, ані високі посади, ані статуси в суспільстві. Все, що є, рано чи пізно минає: багатство можуть вкрасти, жінка може піти до іншого або зрадити, з посади можуть скинути, а той, що був нині в пошані серед суспільства, завтра може бути ніким. Фактично все, що в нас є - це ми самі. Думаю, що найбільше щастя - це мати душевний спокій і чисту совість. Це шлях як до розвитку, так і до успіху.

 

Фото надане героїнею

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему