Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


29 Січ 2020

Таня Поставна: "Сенс життя робить все цікавішим, а людину – щасливішою"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Щастя – це робити світ навколо трішки кращим і радіти в процесі", – розповідає Таня Поставна – героїня Щастя на НародUA.

 83405683 184357379630427 8997224029987274752 n

Таня Поставна, письменниця і сценаристка. Викладаю авторський курс зі сторітелінгу у виші.

Дитинство провела на заході України – в містечку Кам’янка-Бугська, на Львівщині. Шкільні та студентські роки пройшли на сході – у Харкові. Кілька років жила і працювала в Криму, але виїхала з півострова після анексії. Від 2014 року живу та працюю в Києві.

Свою професійну діяльність почала у 18 років, як журналістка на телебаченні. Тоді ж стала активно подорожувати: проїхала автостопом Європу, Грузію і Чечню, самостійно подорожувала по Ісландії. Тривалий час співпрацювала з різними друкованими ЗМІ – писала про культуру та мистецтво, вела авторську колонку про подорожі. Працювала сценаристкою і режисеркою тревел-шоу «Discover Destination UA», «Орел і Решка», «Навколо М». Разом зі зйомками проектів побувала більш ніж у 45 країнах. Колекціоную ілюстровані дитячі книги з різних куточків світу.

У 2019 році дебютувала як письменниця із дитячою книжкою «Коли я була лисицею» («Віват»). Книжка потрапила до коротких списків премії «Книга року ВВС», а також отримала премію «Барабука» в номінації «Дебют року у прозі». Наразі працюю над другою книгою у письменницькій резиденції на грецькому острові Закінтос.

Що таке щастя?

82945164 501509297168847 5727600053292367872 n

Колись я десь почула, що існує два підходи до визначення щастя. Щось на кшталт «щастя від процесу» і «щастя від результату», назвемо їх так.

Згідно з першим, щастя – це коли ти перебуваєш в моменті і ти в ньому щаслива. Протягом дня ти радієш і отримуєш задоволення. Але ввечері, сидячи вдома за чашкою чаю, ти обертаєшся на своє життя і розумієш, що незадоволений ним. Незадоволений своїми результатами. Немає відчуття, що ти справді розкрив свій потенціал і зробив щось значуще. Для когось це народити дитину, для когось побудувати бізнес, а для когось написати книгу. Це особисте внутрішнє відчуття.

Згідно з іншим підходом, щастя – це коли ввечері ти обертаєшся на своє життя і розумієш, що задоволений ним. Твої справи йдуть добре і ти досягнув того, чого хотів. Але при цьому протягом дня тобі, можливо, було тяжко, страшно, ти сивів від стресу і заздрив людям, які просто зараз гуляють парком і насолоджуються моментом.

Тож для мене щастя – це баланс між цими двома речами. Між «ранковим» щастям перебування в моменті й іншим «вечірнім» щастям, коли ти обертаєшся назад і розумієш що задоволена власним життям.

Мені важко уявити життя без сенсу. Просто насолоджуватись – нудний підхід, як на мене. Сенс життя робить все цікавішим, а людину – щасливішою. Для мене сенс у тому, щоб робити світ трішки кращим і в тій сфері, в якій ти працюєш. Я відчуваю щастя від того, що можу посіяти корисне зерно в головах у своїх студентів, яке, можливо, колись проросте і зацвіте. Відчуваю щастя від того, що можу написати щось, що допоможе людям зняти страх і табуйованість з якоїсь теми, або допоможе їм посміятися над проблемою так, що та вже не буде здаватися такою страшною. Врешті-решт, я відчуваю щастя від того, що можу приготувати коханій людині чашку кави зранку і тим самим зробити її ранок радіснішим. Робити світ навколо трішки кращим і кайфувати в процесі. Оце і є щастя.

 

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему