Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


22 Лют 2018

Оля Кецмур-Лев: "Щастя – це зійти на сцену життя і грати саме свою роль"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

 "Найбільше  щастя – вивчати все більше й більше мов любові", – розповідає Оля Кецмур-Лев – героїня Щастя на НародUA.

 28190681 1770034519743765 1361456474 n

Оля Кецмур-Лев, 34 роки, м. Калуш. Учителька української мови та літератури Калуського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів N10 - ліцей», переможець ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2018» в Івано-Франківській області.

 

Невимовна туга знайти себе повела мене у світи

Я народилась у неймовірно магнетичному прикордонному селі Потелич на Львівщині із давньою історією гончарного містечка ще княжих часів. Там же зародилась в мені невимовна туга знайти себе. Вона й повела у світи.

Дорогою мені щастило на хороших, мудрих та непересічних людей. Львівський національний університет ім. І. Франка, філологічний факультет якого закінчила у 2005 р., став місцем-індикатором для пізнання й самовизначення. Із його стін відкрились мені простори-перспективи для реалізації себе.

Заявляла, що не буду вчителькою

Мріялось стати журналісткою або науковим співробітником бібліотеки ім. В. Стефаника, чи там же хранителькою стародруків. Єдина із групи філологів-бібліотекознавців категорично заявляла, що не буду вчителькою, і таки єдина працюю в школі із дітьми. Саме педагогічна діяльність допомогла мені успішно адаптуватись у новому для мене місті Калуш на Прикарпатті, куди переїхала після одруження. Не приховую, що серед визначальних чинників, які схилили до «зміни географії», була близькість до Карпат. Щоранку зазирають крізь вінка до мене на сніданок.

До нових звершень

15977021 1364523130294908 2065136786320923076 n

Народжувалась тричі: перший раз завдяки батькам, вдруге і втретє починала життя цілком оновленою після народження доньок. Вони спонукають мене до нових звершень.

Багаторічне комплектування власної бібліотеки й читання книг дарує мені незмінну радість, а завдяки письменництву відчуваю божественну велич і щастя від процесу творення. Під час мандрівок горами самозаглиблююсь та умиротворююсь, а займаючись йогою, треную тіло і дух.

Що таке щастя?

14231935 1225168970896992 5552693998163411351 o

Щастя – це лиш кілька хвилин: заплющити очі й проговорити, як мантру: ліс, стежка, гори, книга, вишні, сад, долоньки…Згадати.. але минуле – то туман, який мені вже не належить, а майбутнє – той же туман, який мені ще не належить. Усвідомлення, що в мене є лиш ця мить. Тоді  лаштувати рюкзак і гайда в гори! Там спивати з неба чорну каву із зорями замість цукру. Вивершити храм в душі. Нести його врочисто в долину. То ж нічого, що лише з надцятого разу вдається не дозволити той храм зруйнувати. Але таки щедро ділитись його дарами з іншими.

Щастя - це коли тяжко. Значить буде цікаво. Адже долання труднощів – той ще квест! Значить, я рухаюсь. А це і є життя.

Щастя - це відчуття дому. Навіть якщо перебуваєш на відстані від батьківщини. Але її інтимна теплота і світло рухається з тобою, освітлюючи нові шляхи.

Щастя – це зійти на сцену життя і грати саме свою роль, адже інші, навіть привабливіші, - чужі й зайняті, а моя найкраща. Бути в цій ролі самодостатньою.

Щастя – стати зрозумілою й потрібною. Так сталось із моїми ідеями на конкурсі. Те, що мене турбувало в освітньому процесі ще з моїх шкільних років, я вирішувала інтуїтивно із своїми учнями тихцем. А тепер вони співзвучні із новою концепцією освіти і тому затребувані. Неймовірна радість від творення та ще більша від надихання когось.

Проте щастя також і в тому, щоб не перейматись й не ображатись на інших через нерозуміння мене.

Щастя – це коли врешті відкривається непізнаний раніше смисл молитви. Коли усвідомлюєш, що не маєш недругів, а єдині й найбільші вороги – в мені: страх, гордість, байдужість, егоїзм. Щастя боротись з ними і час від часу таки перемагати.

Найбільше  щастя – вивчати все більше й більше мов любові.

Мені не до вподоби становище нещасної. Бо це, зрештою, не становище, а позиція, яку ми обираємо.

Я обираю щастя.

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему