Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


28 Серп 2016

Олена Позняк: «Щастя не вимірюється кількістю вдихів та видихів»

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

Олена Позняк – героїня Щастя на НародUA. "На мій погляд, толерантні люди щасливіші за заангажованих та обмежених. Вони мають настільки багатий внутрішній світ, що різноманіття зовнішнього тільки доповнює їхню внутрішню гармонію", – розповідає вона.

Олена Позняк, 23 роки, Миколаїв. Викладачка історії та редактор порталу про культуру Миколаєва smyc.соm.ua. Захоплюється сучуклітом, історією, поезією і фольклорною українською музикою.

Що таке щастя?

Для мене стан щастя – це, насамперед, стан прийняття. Прийняття абсурдного, незрозумілого, нелогічного, поганого того, що є в собі і світі, і вміння, якщо не насолоджуватись, то робити з цього досвід.

Всім відомий і затертий у соцмережах крилатий вислів «Carpe diem» - «Живи моментом» - насправді, теж про прийняття. Ти намагаєшся не оцінювати певну мить, не думати про причини і наслідки, минуле й майбутнє. Проста ірраціональна насолода, що могла б з такою ж ймовірністю відбутись, як і навпаки.

45646436462

46456456461

Нещодавно я вступала в університет до іншого міста. Перед очима стояв минулорічний невдалий досвід. Важко було не піддатись панічним настроям, хвилюванню і безсонню,  особливо, коли вони зашкодили того разу. Тоді я собі сказала, що, незважаючи на результат, я повинна радіти досвіду, що отримала. Я зустрічалась з друзями, відвідувала цікаві події, ходила на іспити, багато спілкувалась з людьми і сприймала цю іспитову поїздку, як вакацію, перепочинок перед наступним забігом на довгу дистанцію.

Щастя як акт прийняття – це ще й подолання власних фобій, страху змін. Ти робиш щось нове. Воно може вистрілити або провалитись, ним будуть захоплюватись і критикувати. Але щастя творця є непорівняним з прийняттям подальших наслідків знайомства свого творіння з широким світом. Так ми з друзями створювали україномовне видання про культуру в цілковито російськомовному місті. Так само зараз розробляємо проект про радянську історію в умовах політики декомунізації. Головне, що від цього у мене перехоплює подих, бо щастя не вимірюється кількістю вдихів та видихів.

Третя складова щастя-прийняття – це, власне, відсутність критики по відношенню до інших людей, ставлення до них доброзичливо, таких різних зовнішньо і внутрішньо. На мій погляд, толерантні люди щасливіші за заангажованих та обмежених. Вони мають настільки багатий внутрішній світ, що різноманіття зовнішнього тільки доповнює їхню внутрішню гармонію. Сама я нерідко повторюю про себе «Не засуджуй», коли бачу, як якась бабуся оглядає моє  величеньке татуювання на плечі. Приймай всіх, інакше будеш виглядати, як вона, - стурбованою чужим життям – і ніколи не досягнеш внутрішнього спокою, а, отже, не станеш щасливою.

 

Фото надані героїнею

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему