Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


29 Вер 2017

Олена Малєєва: "Щастя – утопія"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Щастя=здоров’я. Така проста формула, але досягти цього стану просто і водночас непросто", – розповідає Олена Малєєва – героїня Щастя на НародUA.

Олена Малєєва, 36 років, м. Дніпро. Письменниця, правозахисниця.

Що таке щастя?

Більшість людей прагнуть щастя… Але що таке щастя?

Це гормональний стан організму людини, при якому дофамін, серотонін та ендорфін виробляються якомога активніше, доставляючи власникові такого організму відчуття задоволення й радості. Про це вже писано-переписано лікарями, дослідниками, науковцями та рерайтерами.

За яких умов можливе досягнення цього чудового стану збалансованості гормонального фону? За умови відмінного фізичного та психічного здоров’я. Не більше. Тож щастя=здоров’я.

Така проста формула, але досягти цього стану просто і водночас непросто, оскільки людина - біологічна тварина.

Їй буває холодно, голодно, заважає вітер, мучить спрага та різноманітні синдроми. А ще впливають магнітні бурі та фази місяця. Можливо, це не відчувалося б так гостро, якби ми не довели свою планету до жахливого стану, якби ми дихали кришталево чистим повітрям, купалися та пили ідеальну воду. Але це не так. На стан нашого організму впливає склад повітря, води, їжі. Це те, що не залежить від нас, зовнішні фактори, які заважають нашому здоров’ю=щастю.

Але ми палимо, п’ємо каву, алкоголь, газовані напої, їмо чіпси та котлети, смажені на салі, спимо по чотири години на добу, гвалтуємо свої очі гаджетами з ранку до ночі, не ходимо подихати хоча б відносно свіжим повітрям у сквер побіля дому, ввесь час проводячи в помешканні. Наш велосипед припадає пилюкою в коморі, ми не граємо з дітьми в футбол, не катаємося на санчатах. Або робимо це вкрай рідко.

Крім того, ми втратили життєві орієнтири, і ставимо на перше місце п’єдесталу свого життя речі, які можуть бути лише засобами, а не цілями. Це впливає на стан нашого психічного здоров’я і віднімає енергію, яка могла би бути витрачена на цілування дитини, на вирощування дерева, з якого будуть плоди, на купання в річці чи допомогу ближньому. Коло замикається. Щастя стає недосяжним. Його неможливо досягти. Його не існує. Щастя — утопія. Принаймні в сучасному світі.

Але є люди відносно щасливі. Їм вдається, бодай нечасто, бодай інколи, але відчувати цей чудовий стан дихання на повні груди, споглядання світу широко відкритими очима… Погляньмо на них… Деякі з них похилого віку, є навіть такі, у яких немає рук чи ніг…. Але вони запевняють нас про своє щастя. Значить, вони навчилися якимсь дивним чином запускати в своєму організмі процеси активізації вироблення заповітних гормонів радості та задоволення. Що є їхнім допінгом: закоханість, алкоголь, наркотики, влада, секс? А, можливо, вони просто брехуни і заробляють гроші на тому, що ми віримо у їхнє щастя та хочемо досягти недосяжного?

Ми не будемо розбиратися в цьому. Ми не будемо витрачати час на це. Приготуймо, краще, смачне овочеве рагу, смузі або салат (кому як подобається). Поїхали, покатаємось на ровері. Давайте посадимо дерева і квіти поблизу свого будинку. Сплетемо гарний светр на зиму. Обіймемо та скажемо гарне слово коханим. Зробимо щось для свого здоров’я=щастя. Для своєї приємності. І допоможемо тому, хто потребує допомоги, хто не вміє або не може стати сьогодні трішечки щасливішим сам.

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему