Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Квіт 2014

Ніна Поліщук і щастя: прості речі, розмови, люди, фотографії

Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

Своїм щастям з НародUA ділиться Ніна Поліщук. Тож у рубриці ЩАСТЯ читайте про простоту, спостереження за людьми, історії-фотографії та безліч іншого...

«Щастя у (для) простих»

Це дуже складно через те, що надто просто. Це буває тут і тепер, потім і завтра, ніде і ні для кого. Це існує автономно, неохопно, невловимо. Це ніколи ніхто не приручав, не робив домашнім улюбленцем, проте воно завжди поверталося, приходило, раптово народжувалося. Щастя… воно ж насправді у простих речах, чи не так?

- Мамо, а я знаю, що я твоє щастя! – щиро сказав маленький хлопчик і заходився сміятися і вистрибувати попереду вродливої жінки.

- А чому ти так вирішив?

- Бо я завжди поруч, і ти мене дуже любиш!

Чомусь мені завжди вдається підслухати такі розмови. Особливо люблю слухати дітей: їхні безпосередність і відсутність філософських штампів надихають. Отак, бува, йдеш по вулиці, а хтось із перехожих може сказати якусь непрописану мудрість, що так і тримає тебе в розумовому тонусі цілий день. Щастя!

152474

302533

Люблю спостерігати за людьми: як вони дивляться один на одного, як мріють, коли думають, що їх ніхто не бачить, як миттєво усміхаються, щось пригадавши. А ви зауважували з якою обережністю і з яким невимушеним трепетом старенькі допомагають один одному піднятися сходами чи перейти перехрестя? Нещодавно бачила, як священик йшов із своєю молодою дружиною і трьома дітками. Одного малюка він ніс на руках, і цей бешкетник міцно тримав у пухкеньких ручках татів хрест і незворушно його гриз. Ну що поробиш – сан саном, а зуби ж ріжуться! Уся родина тоді засміялася і зробили фото а la’ «гризу крицю релігії». Щастя!

155541

До речі, старі фотографії (тут згадуємо Скрябіна і його хіт) теж приносять неймовірний заряд позитиву. Ще краще, коли хтось тобі показує свій сімейний альбом і намагається пригадати, хто отой вусатий дядько у третьому ряді зліва. І тут виринають кумедні історії, минуле оживає разом із затуманеним поглядом бабусі, яка оповідає, що то, виявляється, був її кавалєр. «Він довго за мнов волочив сі, та я здибала того сараку [сміючись, вказує на діда, який вже супиться жартома, звичайно]! А булам файна дівка, мала б дірєхтора колгоспу… А вибрала коханого скрипаля. Тьху!». І тут вже вся хата заливається добрим реготом, і дід з бабою вже дивляться один на одного, чи, бува, не тими молодими закоханими очима? Щастя!

І ось виходиш на вулицю. Довкола все метушиться, кудись ллється, крутиться, не встигає. Усе, ніби поглинув міський часопростір і перемелює, перетравлює, і вже схоже й руки опускаються, смутнієш. Та ось війнуло прохолодним вітерцем з домішками цвіту вишні чи із запахом рум’яних булочок з корицею, що їх печуть чи то у найближчий кав’ярні, чи то вправляється твоя сусідка по сходовій клітці. Ти вже здіймаєш голову і серце догори і бачиш, що весна все одно прийшла - квіти квітнуть, діти усміхаються, коти ніжаться на сонечку, а те сонце все сходить і сходить кожен день, не зважаючи: величезне депресивне місто це чи маленьке негазифіковане село. Щастя! Воно ж у простих речах, чи не так?

У простих речах чи для простих людей? Мій батько полюбляє повторювати: «Будьте простішими і люди до вас потягнуться!». Тут важливо зрозуміти, що «простішими» - це не «спрощеними», і тоді потягнуться не просто «люди», а тільки «добрі люди». Адже живим істотам неодмінно потрібне спілкування і це, зрештою, щастя – бути, говорити з людиною так легко і спокійно, як із самим собою. Бути у гармонії з кимось ще, окрім самого себе…

1233624

Не забуваймо бути щасливими! І не поділяймо нічого і нікого на таке, що приносить «більше» чи «менше» щастя, адже цей стан набагато простіший, ніж ми собі деколи уявляємо. Щастя для простих, у простому…

 

Ніна Поліщук

 

 

Фото надані Ніною Поліщук

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему