Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


05 Квіт 2019

Марта Гавриляк: "Щастя – є! Воно живе поряд із моїм серцем"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Якщо ми вміємо помічати дрібнички, бачити у них красу, радіти, то ми – щасливі", – запевняє Марта Гавриляк – героїня рубрики Щастя на НародUA.

У тиші ми пізнаємо себе

36039324 244307862820944 2173234450840682496 n

Я – Марта! Народилась у затишному  Львові. Обожнюю своє місто: кожну вуличку, колоритні кав‘ярні,  тихі парки, привітних львів’ян та аромати кави, які долинають з усіх провулків.

З дитинства  була спокійною та мрійливою. Вірю, що все породжується з тиші і до неї прагне. У тиші ми пізнаємо себе, слухаємо та прислухаємось до відчуттів, що є  важливо у динамічному сьогоденні.  У мріях людина літає, думкою сягає неможливого і поринає в інші світи. Хіба це не прекрасно? У цих світах можу бути метеликом чи квіткою, весняним вітерцем чи суворою зимою. Мрія дозволяє відволіктись від реальності та дати волю фантазіям.

Люблю згадувати дитинство (хоча багато моментів не пригадую), те, що пам’ятаю – безцінне. Наприклад згадую, як вперше побачила море. Воно тоді було бурхливе. Хвиля за хвилею вкривала піщаний берег та велике каміння, яке красувалось на ньому. Я стояла на одному з тих камінців і почувалась такою маленькою, беззахисною навпроти безкрайого моря. Досі подобається море. Плавати у ньому не люблю, а спостерігання за хвилями та слухати шум прибою приносить мені неабияке задоволення. Хотілось би вирватись з «кам’яних  джунглів»  до морських глибин і посидіти поблизу води, почитати  роман  Фіцджеральда і нарешті відпочити.

Читаю не лише романи, а й науково-психологічні книги, богословські роздуми та поезію. Улюблене місто для відпочинку – Одеса. Так, існує багато інших цікавих міст, проте відпочити душею вдається лише в Одесі. Мене приваблює Одеський ритм життя і ставлення одеситів до різних подій, які з ними  відбуваються. Щось гарне приховується за цією іронією. Частково таке бачення перегукується з моїм.

Період молодості, ризиків, експериментів

HHmqfXhPblk

 

Мені вісімнадцять років. Це період молодості, ризиків, експериментів, і я насолоджуюсь ним. Зараз важко уявити, що буде потім, як буде через 5 років, а то й більше! Живу сьогоденням, беру максимум від моментів, які дарує життя. Я вважаю, що життя чудове! Часто воно пропонує мені різні випробовування, але пройшовши через них розумію, що  стаю сильнішою та витривалішою.

Я – студентка! Хтось казав, що студентські роки – найкращий період життя. Думаю, так воно і є. Завжди цікаво навчатись новому, здобувати хоча й невеликі, але перемоги, чи то ті, які пропонують зовнішні обставини, чи свої внутрішні. Навчаюсь на спеціальності: психологія. Насправді, вдячна психології, адже вона значно підвищує якість життя. Краще починаю розуміти інших людей, себе та логіку подій , які відбуваються зі мною. Часто логіка відсутня, але  це має свій особливий сенс. Знаходжу себе не лише у психології, а й у творчості. Пишу поезію та прозу  різної тематики. Завдяки цим навикам розглядаю світ з різних ракурсів, писання допомагає міркувати широко та різноманітно. Одним з моїх палких захоплень є театр. Певний період грала у аматорському, а зараз залюбки відвідую вистави  та захоплююсь, коли вони здатні торкнутись серця. Мені подобається класична музика, такі композитори, як: Моцарт, Вівальді, Бах та Шопен. Про себе говорити не люблю, нехай  про мене говорять інші.

Що таке щастя?

20106828 137935316791533 7693017773629172156 n

Щастя – делікатна тема. Це поняття особисте  для кожної людини. Коли запитую  про нього, то відповіді кардинально різні. Кожен вкладає щось своє у даний термін.

Ось що видає на такий запит Вікіпедія: «Ща́стя — психоемоційний стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення та безмежної радості. Те, що викликає відчуття найвищого задоволення життям, дає радість людині». Одні кажуть, що щастя – бути поруч з коханою людиною, а для інших – підійматись кар’єрними  сходами уверх.  Хтось стверджує, що для щастя достатньо бути  духовно багатим, а є ті, які знаходять його у матеріальних благах. Цікаво, що діти вбачають «найвищу радість» у порції шоколадного морозива, повітряних кульках та мильних бульбашках, підлітки – у взаємному коханні, самовираженні та перших зароблених грошах, молоді люди – радіють успіхам у соціальній сфері, подорожам, новому досвіду, коханню, можливістю реалізуватись та розважатись. Проте, найцікавіше окреслюють щастя  літні люди, кажучи, що: «Бути щасливим означає бути здоровим!». Можна зробити висновок, що все залежить від етапу розвитку, на якому в даний момент перебуває людина, проте щастя – суб‘єктивне та залежить від пріоритетів, а дані наведені вище, це не більше, ніж психологічні опитування.

Пам’ятаю свій підлітковий вік, коли щастя асоціювалось з досягненням  цілей. Тоді великою метою було перемогти на олімпіаді, здобути перше місце з легкої атлетики, мати високі показники у навчанні. Час минав і прийшло усвідомлення, що ці «великі цілі» зовсім і не великі та й не щастя це, а більшою мірою лише сертифікати чи кубки. Потім хибно міркувала, що щастя – матеріальність. Зараз розумію, що доволі наївно шукати його у нових гаджетах, прикрасах чи коштовних подарунках. Абстрактні поняття треба відчувати, а не наділяти ними предмети. Отож, я почала відчувати.

Щастя заховане у дрібницях повсякдення. Якщо ми вміємо помічати дрібнички, бачити у них красу, радіти, то  ми – щасливі. Наприклад, мені подобається сонячне проміння. Ті промінчики, які ледь-ледь визирають з-під похмурого неба. Вони наче не гріють, але створюють атмосферу світла та віщують  прихід тепла. Спостерігання за тим, як вони огортають твоє обличчя, руки та все навколо – щастя. Коли навколо радісно та усміхаються люди – щастя. А чи знаєте ви, як подвоїти своє щастя? Розділити його з іншим. Зупинити свого товариша у повсякденній метушні і сказати: «Дивися, як пробиваються промені сонця крізь хмари! Красиво?» Нехай це здається дивним, але коли іншим відкриваєш щастя, то відчуваєш його якось сильніше.

 

Люблю допомагати людям, бо в цьому також ховається щастя. Радісно, коли можна бути корисною, про когось подбати, до когось усміхнутись  чи  сказати добре слово. У таких речах також приховане щастя.

Для мене щастя – є! Воно живе поряд з моїм серцем. Інколи воно довго спить, але я знаю, як його розбудити. Шукайте та знаходьте щастя, бо воно того варте!

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему