Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Серп 2017

Марія Старожицька: "Я тобі сьогодні бажаю щастя – як його зустрінеш, то не пручайся…"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Роздуми про те, що таке щастя, які його складові і як ним забезпечити всіх, хто його потребує, дуже давно були присутні у моїй поетичній творчості", – розповідає Марія Старожицька – героїня Щастя на НародUA.

Марія Старожицька, 50 років, м. Київ. Поет, драматург, сценарист, режисер, заслужений журналіст України. Головна сьогоднішня мета – робити фільм за фільмом разом з донькою Анастасією і залучити до цього процесу найкращу команду однодумців.

Що таке щастя?

Мені легко відповідати на питання, що таке щастя – мою старшу доньку звуть Анастасією, і з нею разом ми віднедавна почали займатися режисурою і створили фільм «Війна химер», який вже пройшов фестивалями і невдовзі буде в прокаті, - тож казала і казати буду «Настя, ти моє щастя». І молодша донька, Ганна, також моє щастя, і чоловік, і друзі.

А роздуми про те, що таке щастя, які його складові, і як ним забезпечити всіх, хто його потребує, дуже давно були присутні у моїй поетичній творчості. Спочатку, десь так років тридцять тому, це був вірш, що починався такими рядками: «Частные машины что-то безучастны, битый час на трассе голосую счастье…», а завершувався твердженням «ведь не в счастье счастье». Десять років тому я зробила справжнє відкриття, сформульоване досить чітко: «В счастье спрятано слово «часть»: никогда не бывает полным».

А далі всі ми взнали, що в Україні є ціле місто з такою назвою. Потрапила я туди лише на третій рік війни. І привезла звідти два вірші. Перший – буквально монолог хлопчика із цього міста, якого зустріла. «Мого собаку поранила міна і він здох. Вчора знайшов гранату, прикрасив холмика. У мене сімки по обом мовам, чи правильно - по обох? Розкажіть, ми ж без тєліка, що там смішило коміка в цьому сезоні?... І я не знаю, де саме Бог – його точно немає у сірій зоні».

А другий ось такий, який присвятила всім тим, хто прочитає:

 

«Я тобі сьогодні бажаю щастя

Як його зустрінеш, то не пручайся,

Не кажи «Навіщо, мені не треба…»

Щастя, знаєш, просто шматочок неба

І ще трішки сонця на спраглім листі…

Чуєш, я була у такому місті

Там, за сімома блокпостами,

Сімома підірваними мостами

Геть немає миру, тепла і світла

Тільки у школярки посмішка світла

Йде урок, а знову по вікнах - «Гради»

І немає ради, немає влади,

У підвалі далі читати вчаться -

Отаке воно, українське Щастя…

І говорять діти, ліхтарик світить –

По війні у Щасті розквітнуть квіти,

Буде ясне сонце і чисте небо…

Буде все, як треба, як конче треба…

…Я тобі сьогодні бажаю щастя

Як його зустрінеш, то не пручайся…»

Марія Старожицька

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему