Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


27 Трав 2019

Любов Базь: "Щасливою мене робить творчість"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Щастя завжди пов'язане із досягненням певної мети", – розповідає Любов Базь – героїня Щастя на НародUA.

 

60912447 850528388636651 681675579765817344 n

Народилася і живу в місті Києві, люблю подорожувати. Але тільки якщо подорожі - це частина проекту, бажано творчого. Інакше страшенно нуджуся.

Я закінчила бакалаврат за спеціальністю "Філологія" та магістратуру за спеціальністю "Філологія. Історія, теорія літератури та компаративістика" у Національному Університеті "Києво-Могилянська академія". Наразі працюю менеджеркою зі зв'язків із громадськістю в Благодійній організації "Фонд "Асперн" і навчаюся в аспірантурі Інституту соціальної та політичної психології. Багато перекладаю - з англійської та російської на українську. Вже видано 4 книжки і 1 комікс у моєму перекладі. Працювала і редакторкою, і копірайтеркою. Написані мною статті та інтерв'ю, які брала у публічних осіб, публікують журнали "Однокласник", "Світ фентезі", "Європейський світ", газета "День". У журналі "Однокласник" веду рубрику, присвячену аніме.

Проте справжнім своїм покликанням уважаю саме літературну творчість, а також проведення лекцій, дискусій, презентацій, присвячених літературі й популярній культурі.

Я пишу фантастичні романи й оповідання для молоді. Опублікованих романів поки що маю два - "Vivat Academia!" та "De Profundis". Останній у 2018 році переміг у конкурсі на грант від президента України. Мала проза мого авторства також отримувала винагороди і відзнаки - маю 13 опублікованих оповідань в різних збірках та часописах (альманахи "Питання людяності", "Ступені свободи", "Крамничка жахіть", "Нова проза", збірки "Теплі історії", "Проза кольорів", "Друзі наші незрадливі", журнал "Однокласник", газета "Вікенд"). Отримала ІІІ премію конкурсу "Смолоскип 2013" і допреміальну винагороду конкурсу "Смолоскип 2018".

Була учасницею фестивалів "Форум видавців", "Книжковий арсенал", "LiTerraCon", "Книжкова толока", "Kyiv Comic Con", "KyivSteamCon", "AKARI-Fest", "ГОГОЛЬFEST" та інших. Також є співорганізаторкою фестивалю "Аль Мор" і очолюю журі літературного конкурсу цього фестивалю.

Літературний конкурс ми проводили вже два роки поспіль - у 2018 та 2019 роках. Це неймовірне щастя - читати сильні твори, які приходять до нас на конкурс, бачити, як на очах зростає рівень конкурсу. Українська фантастика має велике майбутнє, чимало людей у ній зацікавлені. Мені хотілося би розвивати цей напрям творчості і надалі, допомагати молодим авторам реалізувати власну творчість і творити надалі самій. Взагалі, долучитися до розбудови українського книжкового ринку, у більшій мірі, ніж я роблю це зараз. Усвідомлення цієї мети дає мені потужне відчуття щастя.

Що таке щастя?

На мою думку, щастя завжди пов'язане із досягненням певної мети. Не тільки тому, що з'являється якийсь конкретний результат, який можна у момент зневіри підсунути самій собі під носа. Але й тому, що задля досягнення будь-якої серйозної мети доведеться побігати. Вийти зі своїх рамок і обмежень, стрибнути вище голови. Познайомитися і затоваришувати з новими людьми, прийняти як факт те, що життя ніколи не йде по плану. Полюбити життя. Полюбити себе.

Процес досягання мети завше викликає у нас почуття дискомфорту, але саме він змушує розвиватися. На мою думку, треба здійснювати свої мрії. Не можна здаватися, зраджувати їх. Мрії, звісно, можна відпускати, бо деякі із них не проходять перевірку часом. Але якщо мрія живе - її слід перетворити на мету. І працювати на цю мету, а не чекати, що хтось працюватиме над нею замість тебе.

Для мене щастя - то робота, сповнена сенсу, в кінці якої стоїть певна, саме мною визначена мета.

Щасливою мене робить творчість і втілення у життя проектів, із творчістю пов'язаних.

 

Фото: Люба Єремічева

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему