Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Черв 2018

Лідія Мазурчак: "Для щастя потрібно пізнати та полюбити себе"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Щасливі люди цілують коханих зранку і тримають їх міцно за руку, оберігають батьків від зайвих негараздів, щасливі люди втілюють мрії, помічають дивовижність у дрібницях, пишуть вірші, малюють, співають і… борються (бо ж таки мають за що!)", – розповідає Лідія Мазурчак – героїня рубрики Щастя на НародUA.

 34831491 1661347207314085 2408483703861805056 n

Як філолог потрапив на історичний

Мені двадцять. Народилася у самому серці галицької Каліфорнії – місті Бориславі Львівської області. Навчаюся в Дрогобичі і здобуваю фах вчителя історії. В душі живе лірик – філолог, який диктує вірші і прозу, а я їх старанно записую у блокнот. Як філолог потрапив на історичний, досі пояснити не можу. Тут люди люблять казати – доля. Цікавлюся археологією, психологією, літературою. Книги – одне із джерел натхнення. Особливо люблю твори Ельчина Сафарлі, Макса Кідрука, Лорана Гунеля та Романа Миронова.

Життєві пошуки

Археологія займає не менше місця в серці, аніж творчість. І це не тільки участь в розкопках і пошук артефактів, а й життєві пошуки, тривалі і складні, але вельми важливі. Що шукаю? Не знаю. Можливо, щастя. Колись вокаліст гурту «Фіолет» Сергій Мартинюк співав: «І є хвилини, що варті усього людського життя». Саме їх я і шукаю. Тому подорожую (а поїзди дуже люблю!) та випиваю до дна міста. Одеса, Київ, Житомир, Коростень, Ужгород, Львів – у кожному з цим міст я завжди залишаю фрагмент свого (сподіваюся, дуже великого!) серця.

Пишу доволі часто. Беру участь у різноманітних літературних конкурсах, публікуюся у газетах та альманахах. Автор поетичної збірки «Відчуття». Дуже люблю котів, каву та прогулянки під дощем. Опановую гру на гітарі. Життєве кредо – вислів композитора Володимира Івасюка: «Крило стає крилом тільки під час лету!»

Що таке щастя?

Часто кажуть, що щастя – поняття відносне і короткочасне. Я цілком підтримую цю думку. Бо ж що таке щастя? Для мене це миттєве відчуття гармонії і спокою, впевненості в тому, що все добре. Та за ці хвилини чи секунди інколи доводиться платити аж надто дорого. Людське життя часто нагадує пішохідний перехід, щоправда тут ступати тільки на «біле», на жаль, не можна.

Але відкину цей песимістичний потік і поясню, чим є для мене щастя. Почну з того, що воно включає кілька тез: я – здорова, я – потрібна, я – красива, я – самодостатня, я – реалізовуюсь. Виходить, що для відчуття щастя потрібно пізнати та полюбити себе. Як це зробити? Легко і просто: з чашкою улюбленої кави в руках чи з цікавою книгою. Невже це не щастя? Мати вільну хвилину для себе чи відпочинку? А може щастя у простому бажанні виспатися? Так чи інакше, воно не триває довго. Приходить і зникає як морський вітер.

34693925 1661347213980751 6084722203088125952 n

Дивно, але зі щастям пов’язано багато стереотипів.  Так, щаслива людина обов’язково повинна жити в достатку, має вдягатися у дорогий одяг, усміхатися і, за сучасними мірками, бути в тренді. Але чи щасливими є люди, які щодня носять маску усмішки і впевненості? Я думаю, що щасливі люди не кричать про це всьому світу, бо щастя любить тишу. Якщо буде гамірно – злякається і втече. Щасливі люди цілують коханих зранку і тримають їх міцно за руку, оберігають батьків від зайвих негараздів, щасливі люди втілюють мрії, помічають дивовижність в дрібницях, пишуть вірші, малюють, співають і… борються (бо ж таки мають за що!).

Живіть, творіть, цінуйте, любіть, реалізовуйтесь! Будьте щасливими сьогодні, бо завтра може не бути!

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему