Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


08 Лют 2018

Юлія Хвас: "Щастя – це безперервний водоспадний потік"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Щастя – просте, як простори ланів та обшири гір. І має схильність перевтілюватись у поезію. Тоді стає – непередбачуваним, стихійним, калейдоскопічним, загадковим, багатоплощинним", – розповідає Юлія Хвас – героїня Щастя на НародUA.

 27849481 1551133131671821 1889252103 n

Юлія Хвас – жителька містечка Любомль, що на Волині. Поетеса, філолог, авторка збірок «Поділюся кольором із квітами» та «Рукостискання речень», член НСПУ. Науковий працівник Любомльського краєзнавчого музею, засновник та упорядник літературно-мистецького альманаху «Променади Любомля». Мама небайдужого до різного роду знань сина-четвертокласника. Залюбки навчає талановитих дітей свого міста розумінню природи літературної творчості.

Казка про те, як глибинні бажання потрапили на поверхню реальності

Спочатку жила мрія. Абсолютно нематеріальна річ. Хоча з іншого боку – уся духовна субстанція також є матерією, але надзвичайно тонкою і помітною для винятково зірких очей. Та зараз – не про це.

Глибинною мрією було – створити альманах, який об’єднував би творчих людей мого міста. Піднести своє невеличке прикордонне містечко як таке, у якому існує літературно-мистецьке життя у найматеріальнішому вигляді. Трішки забігаю наперед – два випуски альманаху вже вийшли друком (у 2016 і 2017 роках). Тираж першого – розійшовся повністю, другого – наполовину розійшовся теж. 

Але найдивовижнішим був процес його упорядкування-редагування. Виходило так, що ті незвичайні та інколи незнайомі люди, яких я шукала, щоб представити їхню творчість в альманасі, паралельно шукали і мене теж. Навіть не знаючи, яким буде результат нашого знайомства. Це явище зі сфери майже фантастичного відчуття спорідненості душ принесло додаткової сили переконанню, що видання альманаху – не лише одноосібне бажання, а можливість реалізації мрій багатьох.

Моє старовинне, 730-річне місто зараз має власне літературно-митецьке обличчя – альманах «Променади Любомля». Тішить, що ця мрія успішно втілилась у життя.    

Навіть коли в підсолодженій тиші не спиться,

Чи вітер змін із маленької мрії зриває покрівлю,

Варто шукати у щасті таку таємницю,

Що містить в собі вітамін філософії в повній силі.        

Що таке щастя?

27783903 1551133295005138 981033697 n

Щастя має схильність перевтілюватися у поезію

Як сказала Ліна Костенко,   

Якби це було просто щастя,
то це було б просто щастя.
А все, що зверх того, це вже – поезія.

Виходячи з цього, щастя – просте, як простори ланів та обшири гір. І має схильність перевтілюватись у поезію. Тоді стає – непередбачуваним, стихійним, калейдоскопічним, загадковим, багатоплощинним. Щастя може означитись і  миттєвим кадром, але загалом це – безперервний водоспадний потік. Потік крізь неповторне життя гарних людських облич і вдумливих поглядів, цікавих, наповнених метафоричними сенсами, книг та фільмів, таємничих звуків недоторканої природи, найсвітліших почуттєвих вражень від мелодій флейти…

Найніжніше щастя огортає нас крилами материнства, найнезбагненніше – оточує ореолом романтики і пише закохані листи, найвідданіше щастя – має вигляд затишного дому, наповненого гомоном близьких…

Неймовірне щастя – це перебування поряд зі світлими людьми (або – розумними – як еквівалент, почутий нещодавно) Щастя – і в можливості висловлювати свої думки у поєднанні з гумором, що допомагає краще пізнавати іншу людину і відкриватися самому.

Можна бути щасливим навіть тоді, коли невпевнений у цьому. Але, прочитавши книгу Юрія Андруховича «Нам усім пощастило» – зникають будь-які сумніви і недовір’я до свого щастя.

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему