Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


16 Вер 2016

Ярослав Дзісяк: «Щастя – в коротких спалахах людських переживань»

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

Ярослав Дзісяк – герой Щастя на НародUA. " Сенс щастя – в наполегливому шляху до нього. Бо воно не падає з неба. До нього треба дістатися, і щастя – значно ближче, аніж горизонт!", - стверджує він.

Ярослав Дзісяк (у літературному середовищі також відомий як Ярослав Дорожний), 37 років, місто Чортків Тернопільської області. Працює викладачем Чортківськго коледжу економіки і підприємництва Тернопільського національного економічного університету, кандидат історичних наук. До не літературних творчих зацікавлень належать: військова і політична історія, культурологія, нумізматика і боністика, подорожі у пізнанні архітектури та природи. Є учасником літературного об’єднання при Тернопільській організації НСПУ, ЛТС «Об’єднані словом», ЛО «Сонячне гроно». Публіцист, організатор літературних творчих зустрічей у Чорткові. Окрім монографії, декількох науково-популярних видань та ряду наукових і публіцистичних статей, є автором кількох поетичних збірок.

Що таке щастя?

Етимологія самого слова щастя, перш за все, нагадує про час, який, як відомо, є найбільш змінною абстракцією у світі. Щастя – в коротких спалахах людських переживань, почуттів, а спалах триває миттєвості. Щастя таке ж видозмінне як і полум’я. Час, полум’я, спалах, як і щастя – не можна зупинити. Відомий вислів Фауста “Мить, зупинись, ти прекрасна!” – можна ототожнити зі щастям. Щастя – це одне з найбільш суб’єктивних людських понять. Навіть остання буква цього слова говорить про суб’єктивність даного явища. Основною передумовою щастя є розуміння. Розуміння власним внутрішнім світом зовнішніх реалій. А також, безумовно, розуміння, хоча б однієї зі сторін многогранника людської особистості – зі сторони. Іншими словами – наявність спорідненої свідомості, душі, принаймні, хоча би певної її частини. Наступним аспектом є наявність внутрішньої свободи мислення. “Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони наважуються бути такими” – слова американського філософа Ейба Лінкольна.

qpPnyga4lFQt9MHpGxM DM

Щастя в різноманітних почуттях, інколи навіть суперечливих. Щастя в моментах проникнення у глибини духовного заспокоєння, у зосередженій молитві в час спілкування з Вищими Силами. Щастя в первинних відчуттях нестримної шаленості, коли верхи на коні, без сідла і вуздечки, відчуваєш сильний подих вітру і Свободи. Щастя в бурхливому водоспаді чуттєво-духовних емоцій пережитого оргазму близької людини і твого власного. Щастя у миті, коли ти дізнаєшся про приємну несподіванку, що немов би переносить тебе з одноманітної пустелі у прекрасний оазис. Щастя, коли ти бачиш яскравий спалах радості та щирої вдячності в очах іншої людини, також, песика, кішки чи іншої тварини, усвідомлюючи, що причиною цього є ти. Адже, як сказав Платон: “Приносячи щастя іншим, ми знаходимо своє власне”. Сенс щастя – в наполегливому шляху до нього. Бо воно не падає з неба. До нього треба дістатися, і щастя – значно ближче, аніж горизонт!

 

Фото надане героєм

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему