Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


02 Квіт 2018

Ірина Садула: "Останнім часом відчуваю, що щастя є всюди"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Досягти щастя дуже просто, але для цього не треба ховатися від цього світу, перестати зашкарубло мислити, не боятися ламати стереотипи...", – розповідає Ірина Садула – героїня рубрики Щастя на НародUA.

Цікавлюся літературним процесом, читаю про книжки

Мені 26 років, хоч у душі значно менше. Деколи мені здається, що я все більше дитинію, насправді ж, просто хочу не загубити зв'язок із цікавим та неповторним світом дитинства. Народилася і проживаю в маленькому селі Тязів (Івано-Франківська обл, Тисменицький р-н). Своє рідне село дуже люблю, пишаюся, що можу щось корисне робити для його розвитку.

sdfghjkl

Працюю учителем української мови та літератури, одразу у двох школах, але зараз перебуваю в декретній відпустці. Закінчила українську філологію в Чернівецькому університеті, саме там почала активно захоплюватися літературою, писати власні твори - поетичні замальовки, вірші. А згодом знайшла себе у написанні статей про видатних постатей. Цікавлюся літературним процесом, а найбільше - дитячою літературою, стараюся встигати за всіма новинками. Все купити не можу, тому, принаймні, читаю про книжки. У моїй домашній бібліотеці книги для дітей складають більшу частину. А з народженням синочка їх ще побільшало.

Поезія - особливе та унікальне явище

Люблю поезію, це для мене особливе та унікальне явище. Найбільше моє поетичне вподобання - це Микола Вінграновський, його творчість для дітей я вивчала в університеті, коли писала дипломну роботу. Але й тепер продовжую активно популяризувати його ім'я. Він для мене найособливіший. Не так давно відкрила для себе творчість Ірини Жиленко, її поетичне слово відтоді назавжди в моєму серці, а книга вишуканих поезій красується в кімнаті на поличці. А ще авторитетними іменами для мене є Василь Стус, Іван Світличний, Алла Горська, Олена Теліга. Серед сучасних - Ліна Костенко, Мар'яна Савка, Зірка Мензатюк, Дзвінка Матіяш, Мирослав Дочинець. Серед захоплюючих іноземних - Роальд Дал.

Багато щастя, багато натхнення

Беру участь у художній самодіяльності свого села, підтримую, як тільки можу місцеву бібліотеку. Восени 2015 року була особлива подія для мене - відбувся мій творчий вечір, на якому я заспівала близько 15 пісень, а найкращі друзі прочитали деякі мої мистецькі твори. В той день було багато щастя, адже прийшло дуже багато людей мене підтримати.

Ще цікавлюся історіями створення українських видавництв, появи їхніх назв, для мене це дуже цікаво, а також - фольклором, етнографією, психологією, діалектологією. А ще дуже люблю робити подарунки, їх підбирати, продумувати, мені це приносить море задоволення.

Щодо мрій, то я мрію побачити трохи світу, колись відвідати хоч декілька країн, продовжувати втілювати свої ідеї з підтримкою близьких, мати власний дім, де б панувало багато натхнення, у кожній деталі, і просто бути щасливою зі своєю сім'єю.

Що таке щастя?

Щастя не треба багато...

Справжнє щастя криється в багатьох речах у моєму житті, і ще донедавна я не вміла вчасно помічати його, навіть якщо воно було... Але останнім часом відчуваю, що щастя є всюди. І його не треба багато, достатньо аби воно просто мало місце в нашому житті! Для мене це і відчуття захищеності, і тепло та допомога близьких, і поради та підтримка друзів, і можливість за це все дякувати, і улюблена робота. Це можливість бути на самоті, коли хочеться, молитися, думати, приймати добрі рішення. А ще для мене є щастям бути дружиною доброго, хорошого і найкращого для мене чоловіка, бути господинею для своєї сім'ї, вивчати щось цікаве, цікавитися кулінарією, готувати різні смаколики, хоч не все завжди і вдається.

dsfghj

Щастям є для мене бути мамою, це, напевно, і є найбільше щастя з усіх у моєму житті! Бо коли настає той момент, коли ти тримаєш на руках свою дитину, цілуєш її, обіймаєш, відчуваєш великий потік тепла, засинаєш з думкою про малятко, про його щасливе майбутнє, хочеш, аби дитя звеселяло сім'ю кожної днини, уже уявляєш, як воно говоритиме, як скаже вперше слово "мама", як вперше разом з батьками читатиме книжку, куплену для нього з любов'ю, як вперше спитає щось у своїх батьків, і захочеться хутчіш йому відповісти, та так, щоб найкраще - отоді розумієш, що досі світ був не таким для тебе, у житті не було так багато сенсу! А тепер хочеться, аби таке щастя тривало вічно.

Для мене щастя - це і велике поле кульбаб: і жовтеньких, і вже з пушком, який можна розвіяти за вітром і про щось приємне подумати, це зелена трава на моєму подвір'ї, чорнобривці біля хати, неймовірний запах, який неможливо забути,  їхніх листочків, смородиновий аромат, словом, запах літа. Щастям є навіть про це все згадувати серед зими, яка цього року почалася пізно, і не пускає ніяк до влади весну.

fghjkl

Із вечора, присвяченого Квітці Цісик

dfghjkl

Тязівські вечорниці 2013 року

Для мене є щастям купувати, читати, ділитися, обговорювати з однодумцями цікаві книги. Або просто на них дивитися, гортати - на полицях магазину, у себе вдома, чи у рідній бібліотеці. Також справжнім своїм мистецьким щастям вважаю (і пишаюся ним) літературно- мистецький проект, який я започаткувала у своєму рідному селі Тязів 2015 року із колегою-подругою-однодумцем Наталею Королевич, присвячений видатним постатям України. В рамках задуму були проведені мистецькі вечори, які в собі містили поезію, прозу, фото та відеоматеріали, спогади і ще багато всього цікавого. Такі заходи ми успішно провели про Ліну Костенко, Миколу Вінграновського, Василя Симоненка, Катерину Білокур, Івана Франка, Лесю Українку, Квітку Цісик, два роки поспіль проводили день поезії у Тязівській школі, і одного року навіть зняли аматорське відео з унікальними віршами, залучивши до творчої праці як учнів, так і учителів.

Також щастя для мене - це можливість бути почутою, зреалізованою, успішною у своїх маленьких справах, вчити дітей того, що знаю сама про нашу мову та літературу, коли це приносить плоди - тоді тішуся найбільше.

Щастя - це бути здоровою, хотіти щось змінити на краще у своєму житті, шукати шляхи до цих змін, тобто вдосконалюватися! Щаслива, що хочу йти вперед, не нудитися на місці, що маю бажання пізнавати щось нове, захоплюватися красою цього світу. Розумію, що так багато є всього цікавого, про що навіть не підозрюю. Але частинка того цікавого може оселитися у нашому серці, якщо тільки дозволимо собі це. Але найбільше почуваюся щасливо там, де мені комфортно, або коли я здійснюю задумане, або коли мрію про щось і уявляю як це буде.

fghjklyj

Цвіт евкаліпту

Коли дивлюся, як цвіте евкаліпт, нехай і на фото, то почуваюся дуже щасливою від думки про те, що наш світ прекрасний. Бог нам подарував скільки краси, дивовижі, що дух захоплює! Розумієш, що неможливо все пізнати, про все довідатися, але от такі відкриття роблять мене теж щасливою. Ще недавно я носила фото неповторного евкаліпта у своєму блокноті на роботі, і, при нагоді, показувала своїм учням це диво. Пам'ятаю, була щаслива, коли робила листівки для колег - учасників мого першого семінару, який я давала як молодий вчитель. На них були рядки з поезій мого улюбленого Вінграновського.

Досягти щастя дуже просто, але для цього не треба ховатися від цього світу, перестати зашкарубло мислити, не боятися ламати стереотипи, відкривати для себе новизну, пірнути вглиб себе, не стояти на місці і зберігати внутрішню свободу та незалежність. Закінчу роздум про щастя рядками зі свого вірша, написаного весною 2013 року...

***

Щастя не треба багато

Його треба просто мати

Бо без його дотику не буває віри

Не буває сенсу

Не буває спокою

Щастя  добре  заносити високо на дерево

І з ним туди вилазити

Дивитися як кінчики горіхового листя

Торкаються променів сонця

Дивитися у далеч і бачити мудрість

Дивитися на тіні гір високих

І розуміти що ти живеш

Дивитися вниз і знати

що ти не хочеш туди

Сонячні дахи будинків

засліплюють око

Я мружуся і пригортаюся

до теплого листя

Воно чарівне таке хороше

Найрідніше

Щастя не треба багато

Його добре просто мати…

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему