Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


28 Серп 2017

Галина Хома-Маняскова: "Щастя – це навчитися любити цей світ"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Бути добрим, не скам’яніти – залишитися чутливим до світу, і при цьому не втратити рівновагу, зберегти в серці мир – це і є те щастя, якому потрібно щодня вчитися", – розповідає Галина Хома-Маняскова – героїня Щастя на НародUA.

Галина Хома-Маняскова, 28 років, Львів-Брно. Літератор, частково IT (Mainframe operator у IBM Brno).

Що таке щастя?

Щастя – це навчитися любити цей світ. А любити – це неустанно пізнавати того, кого любиш. Для пізнання світу людина обдарована величезним даром – даром відчувати. Але відчувати не лише радість, а і біль, смуток, гнів – усі позитивні та негативні емоції зі всіма їхніми відтінками. Коли обдумувала, що відповісти на питання, що таке щастя, то перше, що спало на думку – чи може бути щасливою людина, коли зусібіч її оточує страждання та несправедливість – жорстокість навколо, війни, теракти у світі, стрічка у соціальній мережі рясніє фотографіями жертв насилля та хворих дітей, батьки яких просять про допомогу... Світ стає меншим, усе зі всім пов’язане, всі впливають на всіх, те, що колись здавалося великим і надійним – тепер хитке і зрадливе.

Чи може бути щасливою людина, здатна на співчуття, на ототожнення з тим, кого болить? Невже сховатися у свою мушлю, не читати новин, втратити чутливість, одягнути рожеві окуляри і називати чорне білим – єдиний вихід? Колись подумалося, що найнещасніша істота у світі – це Бог, адже в ньому вміщається вся потужність людської радості, але і весь огром людського болю. І все ж Бога важко назвати нещасним. Допоки людина здатна співпереживати – щастя неможливе у чистому вигляді. Але у цьому і є вся трагедія. І вся краса життя. Це те, що наближає людину до Бога. Бути добрим, не скам’яніти – залишитися чутливим до світу, і при цьому не втратити рівновагу, зберегти в серці мир – це і є те щастя, якому потрібно щодня вчитися.

Аля якщо не мудрувати, то все дуже просто: щастя – це бути у злагоді із своєю совістю, піклуватися про тих, кого любиш, і про кого подбати в твоїх силах, займатися сродною працею, подорожувати, творити, пізнавати людей, пізнавати себе, зростати у любові.

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему