Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


25 Жовт 2018

Ема Ільм: "Якщо щастя своє, то це найсильніша панацея"

Автор 
Читайте більше в рубриці Щастя: люди
 

"Щастя — це іскристе, живильне тепло, що наповнює душу й тіло, як шампанське, яскравими бризками, неперевершеним відчуттям досконалості світу", – розповідає Ема Ільм – героїня рубрики Щастя на НародUA.

42526408 2409235599303372 7012821802044882944 n

Мені 37 років, я маленька письменниця-фантаст із Києва. Маленька жінка невеликого зросту з сумними очима, які чимало плакали над несправедливістю, над важкістю буднів, над людськими трагедіями, зламаним своїм та чужим життям, розбитими сподіваннями. І дуже багато разів прощалася із мріями всього свого життя (гадаю, що за все життя, кілька літрів розсолу моїх сліз набереться, вже повірте знавцю цієї справи).

Про таке абстрактне явище, як щастя, ясна річ, маю чимало різних думок, але зовсім обмаль слів. По-перше, я не так багато прожила і не так багато бачила у цьому доволі гидкому, хоч і чудовому одночасно світі, щоб знати напевне, у чому полягає істинне людське щастя. Але дещо надзвичайно важливе, найцінніше, мабуть, я зрозуміла.

Що таке щастя?

44880911 273293406724877 4647709975018209280 n

Щастя не потребує багато слів — у цьому переконана на всі сто відсотків, як у тому, що цей Всесвіт хтось створив, а разом з ним і придумав людину, щоб вона була завжди щасливою.

Щастя — воно у всіх однакове. Знаєте, є така думка, що всі щасливі родини щасливі однаково, а от нещастя у кожного своє, особисте. Мабуть, у цьому правда є.

Щастя — це іскристе, живильне тепло, що наповнює душу й тіло, як шампанське, яскравими бризками, неперевершеним відчуттям досконалості світу і розумінням, що зараз ви зайняли належне місце у ньому. Воно може бути небезпечним: у певні моменти, щастя буває лише феєрверком, потужним вибухом, тим, що ми називаємо ейфорією. Тоді воно здатне народжувати ілюзії, вводити в оману і згодом бити по щоках ляпасами. Про це щастя знає кожний з нас. Воно народжується тоді, коли отримуєш омріяне, довго очікуване, нестримно бажане. Коли смертна людина вхопила безсмертного Бога, позбавленого гріхів та будь-яких недоліків, за бороду та отримала свій шматок шарлотки з корицею. Це щастя швидкоплинне. Воно згасає разом із миттю, коли бризки шампанського незворотним чином висихають. А вони завжди висихають, ви це знаєте. Неодмінно висихають, залишаючи по собі бляклі жовтуваті плямки, які з часом перетворюються на сентименти. Це спогади, це біль за втраченим. І таке феєричне щастя завжди має кінець. Воно не є за суттю ілюзорним, хоча і породжує ілюзії, але й справжнім воно також не є. Це нагадує мені пристрасть чоловіка, яка народжується швидко, спалахує найновішою зіркою — і потім повільно, але вмирає. І помре одного разу остаточно. Ми знаємо, що цей чудовий шал завжди добігає кінця і затримати його не вистачить життєвих сил. Все одно, як намагатися втекти від смерті, яка вийшла на вашу фінішу пряму привітати вас.

Але всі ми знаємо, що на противагу пристрасті, існує любов. Вона не стріляє залпом почуттів і емоцій, позбавляючи людину здатності думати — а діє у зовсім інший спосіб. Адже у любові інша природа: вона народжується довго, міцніє, розвивається в людині, як найдивовижніший вірус, що має цілющу властивість регенерувати душу і тіло, і генерувати масу креативних ідей, здатних подарувати суспільству свіжий погляд на масу звичних речей і знайти вихід з будь-якого людського жаху. Ось таким є справжнє щастя. За часом — це дуже довге відчуття, яке не має меж, не закінчується майже ніколи, поки живе його джерело. Поки умови існування щастя виконуються щохвилини, щогодини, щодня, щотижня, щомісячно і щорічно — і так десятиліттями, до кінця життя. Чи це може бути реальністю?

Так, безумовно!

44743075 1760036164118785 5374038706262900736 n

Що є умовами для довготривалого, нескінченного, спокійного щастя, яке може зцілювати, втішати, надавати сил здолати біду, підійнятися над нею і стати ще вищим, ще дужчим, ще кращим?

Я багато спостерігала за людьми і можу резюмувати, що щастя залежить від пріоритетів людини, від цілей та мрій, які вона має і, що найважливіше у цій історії стосунків людини із своїм щастям, імовірність їхньої досяжності. Якщо вони реальні і людина досягла, чого прагла, того, про що мріяла, і це складова її життєвих пріоритетів, цінностей, її «еверестів», тоді — алілуя! Вітаю, вона стане носієм щастя на все життя. Вона прагла — і вона має життєво важливі штуки для себе. Розумієте, що це означає? Вона має свій постійний кисень, який захистить її від депресії, від невдоволення власною долею, допоможе пережити всі життєві драми. Щастя – це надійний барліг, в якому можна перебувати все життя оптимістом, людиною, яка може зцілювати та підіймати з колін тих, хто або ще на початку шляху до свого щастя, або назавжди його втратив і вже ніколи не знайде.

Розумієте, для чого потрібно знаходитися частіше поряд з щасливими людьми? Чи не помічали ви, як затишно нам поряд з щасливою людиною? О, як це втішає нас! Як допомагає нам забути про власний біль, розчарування, страх, поразку!.. Чуже довготривале щастя — це шматочок дорогоцінних ліків, здатних багато що вилікувати у змученого злидаря долі.

Якщо щастя своє, то це найсильніша панацея, яку тільки можна уявити. Гарний та сильний фундамент, на якому можна побудувати будь-що. Все, що може лише побажати щаслива людина, вона неодмінно отримує. І феєричне щастя, схоже на народження найновішої зірки, яке відчуває та переживає носій довготривалого щастя, повірте, справжнє виверження Везувію чи полярне сяйво, яке дано побачити лише жменьці з нас, на жаль. Однак ця жменька — досить велика. І можна у неї потрапити.

Щастя досягти просто. Нам потрібно лише втілювати власні мрії, не зупиняючись і не пасуючи перед життєвими негараздами. Нехай кожний ваш день приносить вам, якщо не радість, то хоча би моральне задоволення. Задоволення має властивість накопичуватися. Ну, а далі вам відомо, що буде. І настане довготривале, справжнє щастя, яке достоту як істинне кохання — ніколи не минає.

От і вся схема. Бережіть себе, люди. І скоріше простягніть руку за своїм шматком шарлотки!..

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему