Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


01 Серп 2012

Викладачів Черкаського університету ніхто не репресує

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Багато галасу з нічого? У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького немає жодних репресій проти підписантів звернення щодо мовного закону. У цьому НародUA запевнили викладачі. А ректор університету Анатолій Кузьмінський вважає подібні чутки не інакше як «політичними інтригами».

За словами доктора історичних наук, професора, завідувача кафедри історії та етнології України Віталія Масненка, ректор університету Анатолій Кузьмінський нібито справді висловлював незадоволення тим, що деякі викладачі виступили проти мовного закону. 

 

«Репресій насправді немає, це я точно можу сказати. Очевидно, якась ситуація була, хоча безпосередньо до мене ніхто не звертався з приводу цієї проблеми. Наскільки я знаю, коли був підписаний лист на підтримку української мови, то справді ректор висловлював якесь незадоволення. Особисто я не чув цього, але знаю, що були розмови з окремими людьми. Проте мені невідомо про що йшлося. Звернення підписали, коли делегація на чолі з Тулубом їздила в Америку. Кузьмінський теж був у її складі. Було звернення викладачів Львівського університету, вони оцінювали тоді ще спробу прийняття цього закону і закликали всіх небайдужих, особливо колег, відгукнутися. Там була низка пропозицій. А Інститут української філології підтримав цей лист. Також були підписанти з нашого інституту», - розповів Віталій Масненко.

 

За його словами, 19 червня під зверненням поставили підписи близько 55 осіб, тоді як загалом в університеті працюють 570 викладачів.

 

«Якби була ширша кампанія, то більше викладачів підтримали б. А так можна сказати, що було близько 10 % підписантів. Дві чи три особи зняли свої підписи. Я не знаю, які в них були мотиви – чи розмови з керівництвом подіяли, чи вони самі злякалися, але була така ситуація», - підсумував Віталій Масненко.

 

Тим часом, директор Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Ігор Погрібний, чиє прізвище фігурує у поширеній новині про репресії проти викладачів університету, каже, що зараз саме готує спростування інформації.

 

«Я готую спростування, бо до мене ніхто не звертався щодо інформації, яка з’явилася. Тому я хочу офіційно спростувати, бо ніяких переслідувань з боку ректора до мене немає. Навпаки, в цьому плані скільки ми працюємо з Анатолієм Івановичем, усі заходи, які ми організовуємо, він активно підтримує. Я зараз готую спростування для видання, яке поширило цю інформацію. Бо мене згадали, хоч і неправильно написали моє ім’я, але моєю думкою ніхто не поцікавився», - зазначив Ігор Погрібний.

 

У свою чергу, ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій Кузьмінський закликає провести журналістське розслідування і переконатися, що жодних репресій немає, а про звільнення Ігоря Погрібного взагалі не може бути й мови.

 

«У цій інформації жодного слова правди немає. Можна провести журналістське розслідування і переконатися, адже є документи – зазвичай пишуться догани чи накази про звільнення. А я можу єдине сказати, що ніяких підстав для цього немає. Є звичайне, щоденне, рутинне життя, в якому є різні ситуації, але того, що написано, немає. Це все політичні інтриги. Найкраще запитати фігуранта, бо він заходив до мене і обурювався, що написали безпідставно і навіть перекручене його ім’я. Мовляв, хтось використовує це для якихось своїх брудних цілей», - зауважив Анатолій Кузьмінський.

 

Він також висловив свою думку щодо того, що викладачі університету підписали звернення щодо мовного закону.

 

«Це їх право. Вони самодостатні люди. Це право кожної людини бачити ситуацію, подію чи явище своїм поглядом. Я дивлюся на це як… не хочеться вживати міцних слів… Усім скрізь загальновідомо, що я є великим прихильником і поборником української мови. Жодна конференція, присвячена мові або питанням, які Агатангел Кримський назвав «мовокалічництво і мовозасмітництво», не обходиться без моєї участі. Позицію щодо мови треба висловлювати не словами, не брудними технологіями, а справами – підтримкою і захистом єдиної державної мови. І все це правильно, нормально і цивілізовано», - підсумував Анатолій Кузьмінський.

 

Фото: vnz.univ.kiev.ua

Поділіться з друзями: