Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Лип 2012

«Воля-кабель» порушує права громадян?

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Нещодавно "Черкаські телекомунікаційні системи", які надають в Черкасах послуги кабельного телебачення та є місцевим інтернет-провайдером, розповсюдили серед жителів Черкас "листівку". Власне, в цій листівці, яку вкидали до поштових скриньок черкасців, ішлося про те, що "ЧТС", які діють під торговою маркою "Воля" реорганізуються. Врешті, споживачів послуг  "Черкаських телекомунікаційних систем" повідомили, що 1 липня 2012 року вони будуть отримувати послуги за правилами й тарифами "Волі-кабель". Мовляв, якщо черкасці погоджуються на передачу своїх персональних даних до "Волі-кабель" і отримання відповідних послуг, то вони повинні просто поповнити свій платіжний рахунок на будь-яку суму. Таким чином, при звичайній оплаті ТБ чи інтернету споживачі нібито "автоматично" погоджувалися як з поширенням своїх персональних даних, так і з усіма новими умовами надання послуг "Волею-кабель". Керівник Центру адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради Валерій Макеєв, спільно з яким НародUA відкрив рубрику "Права людини", вважає подібний "лист щастя" порушенням законодавства. Зокрема, закону про захист персональних даних, а також антимонопольного законодавства.

Валерій Макеєв повідомив НародUA, що з приводу таких дій "Черкаських телекомунікаційних систем" та ТОВ "Воля-кабель" Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради підготував відповідне подання до Антимонопольного комітету України.

На думку Валерія Макеєва, такі "листи" і дії, окрім іншого, є порушенням прав споживачів і демонстрацією неповаги до них.

 

volia

 

"Цю листівку отримали десятки тисяч черкащан. Без підпису, прізвища і так далі. Просто якісь особи повкидали до поштових скриньок. Текст листівки свідчить про те, що жителів Черкас вважають за невідомо кого і не думають про чиїсь права та інтереси", наголосив Валерій Макеєв.

 

Виконуючий обов'язки директора комунального підприємства "Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради" нагадав, що з 1 липня 2012 року запроваджується серйозна відповідальність за поширення без згоди людини її персональних даних:

- З 1 липня, як знаємо, вводиться дуже серйозна відповідальність за порушення закону про захист персональних даних. Тобто відтепер без відома особи її дані не можуть бути розголошені в будь-який спосіб. Але той спосіб передачі персональних даних, який запропонували в ТОВ «Черкаські телекомунікаційні системи» - це просто зневага до людей і порушення законодавства.

 

Валерій Макеєв зазначив НародUA, що подібне  "інформування" й "згода" споживачів шляхом звичайної оплати послуг не вписується в правове поле держави.

"Це нонсенс. Люди сплачують за послуги «Черкаським телекомунікаційним системам» за певні послуги. Якщо вони перестануть сплачувати – то не отримають послуги. А коли люди заплатять за послуги, то «Черкаські телекомунікаційні системи» вже вважають це дозволом, щоб поширювати персональні дані клієнтів", пояснив некоректність провайдера Валерій Макеєв.

 

makeev2

Валерій Макеєв

 

"Така діяльність на ринку, на мій погляд, є порушенням антимонопольного законодавства та порушенням закону про захист персональних даних. Не треба тримати нас, територіальну громаду, за дурнів. Це зневага до громадян. Якщо в суб’єкта господарювання є бажання змінити правовідносини з клієнтом – він повинен знайти для цього законний спосіб, а не вважати клієнтів за неосвічених дурнів. Такий спосіб подачі інформації і взаємовідносин з клієнтом є неправомірним", підкреслив виконуючий обов'язки директора Центру адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради Валерій Макеєв.

 

 

Крім того, Валерій Макеєв ще раз нагадав черкасцям та читачам НародUA, що Центр адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради здійснює моніторинг порушення прав споживачів і допомагає відновлювати ці права, звертаючись до компетентних органів.

 

Зокрема, Валерій Макеєв наголосив наступне:

- Одним із напрямків роботи Центру адміністрування та моніторингу Черкаської міської ради є моніторинг у Черкасах ситуації із дотриманням прав споживачів та захист цих прав. Тема захисту споживачів – дуже широка. Починаючи від того, що людей обмірюють-обважують, вводять в оману всілякими «скидками», «бонусами» і так далі. Це і неправомірна реклама, і порушення законодавства про споживче кредитування тощо. Кожен мешканець Черкас стикається з цим. Я, звісно, не закликаю до американського підходу: щось не так, то зразу будемо судитися. Ні. Ідеться про елементарну повагу до людей. Якщо ми примусимо поважати себе в будь-якій ситуації та місці, то проблем у місті та країні стане значно менше.  А орган місцевого самоврядування чи будь-який державний орган має піднімати цей рівень поваги громадян.

 

 

Тож жителі Черкас можуть звертатися до Центру адміністрування та моніторингу з приводу порушення їх прав за номером телефону "+380502488233".

 

P.S. НародUA нещодавно писав про порушення права громадян з боку ДАІ - ""ДАІ незаконно штрафує водіїв при в’їзді в Черкаси?".

 

 

Фото: надане Валерієм Макеєвим, сайту dorating.com та НародUA

Поділіться з друзями: