Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


30 Бер 2012

У Черкасах обласна влада «забила» на переговори із «Фрезеніусом»?

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Обласні чиновники ігнорують засідання робочої групи, яка була створена для того, аби вивчити ситуацію, що виникла навколо діалізного центру «Фрезеніус».

Про це НародUA повідомила депутатка Черкаської обласної ради Любов Майборода.

 

Вона, зокрема, нагадала, що 23 березня розпорядженням голови обласної ради Валерія Черняка на вимогу хворих центру «Фрезеніус» була створена комісія по вивченню ситуації із лікуванням хворих на ниркову недостатність. До її складу увійшло керівництво обласної лікарні, а також представники «Фрезеніусу». Очолив комісію заступник голови обласної ради Василь Касян. Проте сьогодні виявилося, що можновладці цілковито ігнорують засідання новоствореної комісії.

 

«Основним завданням цієї комісії було до 30 березня надати свої висновки і порівняти собівартість послуг однієї процедури гемодіалізу у «Фрезеніусі» і в обласній лікарні. Є наказ Міністерства охорони здоров'я щодо методики проведення гемодіалізу, який обов'язковий для всіх державних і комунальних закладів. І от 27 березня на засіданні комісії представники «Фрезеніусу» передали свої розрахунки голові комісії Василю Касяну. А сьогодні на 11 годину була призначена зустріч економістів і фахівців обласної лікарні і «Фрезеніусу», щоб порівняти ці розрахунки. Але коли представники «Фрезеніусу» приїхали в Черкаси, то виявилося, що Касян взагалі десь за межами міста – їздить по районах, а головний лікар обласної лікарні поїхав у Київ», - розповіла Любов Майборода.

 

За її словами, члени комісії, які сьогодні з'явилися на засідання, вирішили звернутися до голови Черкаської облради Валерія Черняка, щоб з'ясувати, як їм діяти далі. Проте очільник облради зустрів їх не вельми привітно.

 

«Ми пішли до голови облради з'ясувати, як діяти, бо до завтра вже повинні бути розрахунки. Він почав шукати Касяна (як вдалося дізнатися НародUA, Василь Касян сьогодні перебував із робочим візитом у Шполі), а потім заявив, що методика Міністерства охорони здоров'я не відповідає практиці, тому він звернувся, щоб вона була скасована, хоча така методика є обов'язковою для державних і комунальних закладів. Прийняв нас дуже непривітно», - сказала Любов Майборода.

 

se frez

Хворі на ниркову недостатність обіцяли припинити акції протесту, поки працює комісія, проте, як бачимо, можновладці лише роблять вигляд, що їх турбують ці питання, а самі тим часом навіть уникають переговорів із представниками німецького діалізного центру. 

 

Тож представникам діалізного центру «Фрезеніус» довелося поїхати в обласну лікарню, щоб там намагатися провести відповідну роботу з порівняння вартості однієї процедури гемодіалізу у двох установах – приватній та державній.

 

«Я розцінюю таку безвідповідальність як саботаж, як зрив, невиконання і розпорядження голови облдержадміністрації, і саботаж вирішення цього питання. Вважаю, що Головне управління охорони здоров'я і керівництво обласної лікарні уникає і не надає ці матеріали. Швидше за все, вони в них взагалі відсутні. Тому я думаю, що в понеділок треба буде ще раз до цього питання повернутися. 6 квітня це питання буде розглядатися на сесії обласної ради, але життя хворих кожного дня висить на волосині і залежить від бездіяльності цих чиновників», - підсумувала Любов Майборода.

 

Ми поцікавилися, якою є вартість однієї процедури гемодіалізу згідно розрахунків фахівців у центрі Фрезеніус.

 

«Ідеться про 1038 гривень», - запевнила депутатка Черкаської облради.

 

Фото: panoramio.com та НародUA

Поділіться з друзями: